Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nektek mennyi időbe tellett...

Nektek mennyi időbe tellett amíg sikerült elhelyezkednetek a saját szakmátokban?

Figyelt kérdés

Sajnos fél éve munkanélküli vagyok, de úgy érzem nem bírom tovább. Teljesen megőrülök itthon. Nagyon fontos,hogy a saját szakmámban helyezkedjek el, mert kell 2 év gyakorlati idő(munka idő),hogy feljebb tudjak lépni a ranglétrán. Jelentkeztem a Széchényi programba, így ingyen munka erő vagyok a cégek számára, de még így is nehéz elhelyezkedni. Most van egy cég ahova el tudok menni dolgozni(?), de nagyon nyögvenyelősen megy ennek az egésznek az intézése(a cég részéről). Ha most ez sem jön össze, én már tényleg feladtam. Voltatok már ilyen helyzetben?


22 L


2016. szept. 12. 15:04
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Már lassan ott tartok, hogy keresek magamnak valami más munkát. Mindenki csak hiteget.A cég ahova el tudnék menni dolgozni, annyit mond,hogy elküldték a könyvelőhöz a papírokat, de,hogy még nem küldték vissza stb stb. De közben pedig mondja a főnök,hogy nyugodtan menjek el máshova ha hátráltatnak engem, ne várjak akkor rájuk. De mondtam,hogy én hozzájuk szeretnék menni. (Azt már nem akartam mondani,hogy a környékben lévő városokban és falukban nem jártam sehol szerencsével, így ők az egyetlenek akik reményt adtak,hogy még van esély rá,hogy el tudjak helyezkedni)

És az a legnevetségesebb,hogy ahhoz,hogy magasabb szintre lépjek, kell a 2 év gyakorlat, és ezt ők is nagyon jól tudják, még sem alkalmaznak kezdőket.

Egyébként gyógyszertári asszisztens vagyok. És az asszisztenseket nem keresik sehol, csak a szakasszisztenseket. Mert az asszisztensek munkáját a szakasszisztensek el tudják végezni, így úgy gondolják a cégek,hogy kidobott pénz lenne nekünk fizetni. És csak úgy lehetek szakasszisztens, ha meg van a 2 év gyakorlatom, és onnantól tovább tudok tanulni. Szóval zsákutca.

2016. szept. 12. 17:21
 12/16 A kérdező kommentje:
És az a legviccesebb az egészben,hogy mivel én benne vagyok a Széchényi programban, ingyen dolgoznék az adott cégnek, mert az állam állja a fizetésem, a járulékaim és minden egyéb költséget. És még így sem érdekel senkit. Ez Magyarország!
2016. szept. 12. 17:23
 13/16 anonim ***** válasza:
52%
Csak egy adott ideig állja. Aztán még feleannyi ideig a cég állja. Ha fölösleges a munkád, akkor ráfizetéses nekik.
2016. szept. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van. 6 hónapig állja az állam, majd utána a járulékok 70%-át állja az állam 3 hónapon keresztül. De elég érdekes,hogy pont ez kell ahhoz,hogy el tudjak indulni a pályán, de pont itt akad el az ember. "Nesze semmi fogd meg jól" féle szakma.
2016. szept. 12. 18:07
 15/16 anonim ***** válasza:

ÓÓ, te lány.. Ugyanezen a vonalon indultam el, pont 22 voltam én is :D ( Ennek 3 éve. :)

Tudod mi volt? Elkezdtem addig is gyakornokoskodni full ingyen egy tök jó potenciális munkahelyen- na nem pénzben, hanem ugródeszkának, mert tapasztalatnak nagyon nagyon jó lett volna később).

Ugyanilyen programmal lobogtattam nekik, hogy az állam állja a költségeket. Ők erre mondjuk rákaptak, mert munka az lett volna, csak pénz nem a plusz emberekre ( Helyi TV)... Mondom tök jó lesz!

Aztán 3-4 hétig ingyen gyakornokoskodtam, míg nem mire odakerültem volna, nyárra mikor mindenki végez... az állam hát nem befagyasztotta a támogatást rá???

Szerinted én mit érzetem akkor? :D


Igazából már nem bánom,lehet, hogy jobb is.

2 hónapon belül felköltöztem már Budapestre.

Itt pályakezdőként az aljáról kezdtem, hogy legyen pénz: eladó, promóter ilyesmik. Majd ügyfélszolgálat ez viszonylag sokáig. Ezt szerettem viszont és elég boldog időszakom volt. Nemrég hagytam ott csak, az utóbbi pár hónapom azóta merő szenvedés.

Most pár hete a szakmámban vagyok, nem csip csup adminsiztrátor, hanem rendes.

Boldog vagyok-e?

Nem.

Bár a munka tetszik, és végre a fizetés sem éhbér, de a főnök kicsinál, fenyeget és tiszta ideg vagyok napok óta.

Nem tudom mi lesz vele, jó lenne, ha fél évig-évig bírnám, de mindig stresszel és van valami, nem tudom még mi lesz.


Az előző hosszútávú nem szakmabeli volt és kevés fizus, de ott legalább boldog voltam.

2016. szept. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Van moderátor. Ha jelzik neki a szabályszegést (behajtani tilos tábla a sarokban), és jogos, törli a bejegyzést.
2016. szept. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!