Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek van olyan hogy...

Szerintetek van olyan hogy egy főnök olyan "elvarázsolt" ember, monduk egy beosztottja meg "normális"? Többit alább.

Figyelt kérdés
Mondjuk egy pénzügyi igazgató, teszi a dolgát az addig oké, de úgy szó nélkül jár kel az irodában, néha röhögcsél, olyan fura fazon. Van neki pár beosztottja, azok is gazdasági diplomával, azok viszont teljesen a földön járnak az én meglátásom szerint. Lehet velük beszélgetni, magyaráznak ezt azt, teljesen oda illő dolgot, ők is diplomásak tehát bármelyikük megfelelne pénzügyi igazgatónak, de nem, az ügyvezető ezt az elvarázsolt fazont nevezte ki. Ez most hova tegyem?
2016. szept. 15. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem értem az összefüggést.

Attól, hogy valaki elvarázsolt még lehet jó vezető.

És azért, mert valaki szigorúan két lábbal a földön áll, még nem lesz jó vezető.

2016. szept. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vagy lehet ennek a pénzügyi vezetőnek annyi feladata volt hogy nem volt mással csevegni ideje? És pont ezért volt ő a vezető, tette a dolgát? Ki tudja.
2016. szept. 15. 13:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi a gondod konkrétan? Hogy nem cseveg veled?
2016. szept. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A vezető nem feltétlenül azért "cseveg" mert nem a dolgát végzi.

Én pl úgy vélem ez hozzá tartozik a vezetéshez. Nem azért kérgezem meg, hogy "Marika, hogy van az unoka" mert annyira érdekel, hanem érezze, hogy emberszámba veszem. Valamint csak azokkal teszem ezt, akin érzem erre az igényt. A visszahúzódó beosztottaktól nem kérdezek semmi magánéletit, mert ott nem érné el a célját.


Mivel beosztottként sose fogod átlátni, mennyire teszi bármely főnököd a dolgát, hiszen nem kell neked erről beszámolnia: ne ítéld meg! Amit te látsz az "csak a jéghegy csúcsa". Ez így van minden hierarchikus szervezetben.

Engem mindig felháborít, hogy egyesek minimális információval törnek pálcát mások felett.

2016. szept. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, kérdező, teljesen igazad van. Te mint beosztott sokkal okosabb és nagyszerűbb vagy, mint a főnök. Az egész világgazdaság úgy működik, hogy a főnökök mindig hülyék, a beosztottak viszont csodálatos, nagyszerű emberek. Csak valamilyen oknál fogva mégis ők a beosztottak. Egyébként ne netezz munkaidőben, te csodálatos beosztott.
2016. szept. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Én a műszaki osztályon dolgozom, most volt a pénzügyi vezető és többen az osztályon, pl, egy kontroller aki szintén gazdasági/pénzügyes diplomával rendelkezett, de a többiek is.


Magamat nem is akartam beleírni a történetbe.

2016. szept. 15. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!