Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Holnap fogok kezdeni az új...

Holnap fogok kezdeni az új munkahelyemen. Kapok pár tanácsot?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú lesz a kérdés, de remélem lesz olyan aki tud segíteni. Kezdeném ott hogy végre sikerült találnom egy olyan munkahelyet, ahol viszonylag jó a fizetés, és sokat lehet ott tanulni, fejlődni. Előző munkahelyeim sajnos nem ilyenek voltak. Kevés pénzért kellett egyszerű munkát végeznem, és így természetesen nem is becsülték meg a munkámat sehol. Olyan helyek voltak, ahova bárkit oda lehet állítani hogy csinálja, nem kellett hozzá semmi ész, vagy kreativitás. Kicsit úgy érzem hogy ezek a droid munkák, és az hogy folyamatosan siettetni akartak hónapokon keresztül, lelkileg leromboltak. Egyfolytában az ment hogy nem vagyok elég gyors, béna vagyok, a munkatársakkal se jöttem ki, szóval nehéz volt. Utólag már tudom hogy nem kellett volna ilyen sokat dolgoznom ilyen helyeken, mert ennél azért jobbak a képességeim, de rá voltam szorulva a pénzre. Az új munkahelyen már voltam bent többször, mert nagyon összetett munka, és át kellett néznem mit kell majd csinálnom. Már most észrevették hogy feszült vagyok, és mindent villámgyorsan próbálok csinálni. Mondták is hogy lazuljak el, vegyek vissza a tempóból, menni fog ez. A kezdéshez szeretnék tippeket kérni, hogy ne érezzem úgy hogy engem bámulnak, és hogy el fogom rontani, és hogy nem vagyok elég jó stb. Hogyan lazuljak el ma szerintetek? Egy laza sörözést össze tudok hozni estére, de nem szeretem alkohollal megoldani a problémáimat, és nem is lazulnék el tőle, csak addig amíg tart a hatás. Régebben meditáltam, de úgy érzem nem tudok már attól se teljesen ellazulni, érzem magamban a feszültséget, és ez zavar. Valami ötlet?
2016. szept. 25. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kicsit élvezni. Legyél büszke magadra, hogy ilyen szuper munkahelyre vettek fel, ilyen komoly ember lett belőled. Legyél csinos, ápolt, menj a kedvenc ruhádban. Érezd, hogy végre itt megmutathatod, hogy mire vagy képes és van fejlődési lehetőséged.
2016. szept. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Persze figyelni fognak a szemük sarkából az első néhány napban, hogyan mozogsz, hogy csinálod a munkádat, ha valaki bemegy a helyiségbe, hogyan köszönsz, értelmesen, hallhatóan, vagy csak motyogsz valamit az orrod alatt. Nem vagy-e túl hangos, vagy éppen túl kuka.


Ne feledd, ha valamit nem tudsz, vagy nem egészen érted, inkább 2x kérdezd meg, mint 1x elrontsd, és ezzel esetleg nagyobb kárt okozol, mint gondolod.

Másrészt akkor abból azt is látják, hogy nem gondolod magadról azt, hogy te vagy a zseni, te vagy az okostojás


Szóval csak természetesen! Valóban ne kapkodj, légy higgadt és kiegyensúlyozott, az mindig határozottságot, magabiztonságot sugall, és jó benyomást tesz.


Kérdezd meg, hol szoktak ebédelni, kávézási lehetőség, ha van közös kassza, abba hogyan rakjátok be a pénzt??? és hasonlókat. Menni fog az, ne parázz!

2016. szept. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Olyan vagy, mint én, ugyanezt jártam végig. :)

Ne parázz rá, tényleg.

Nekem talán a legjobb tanács az volt ebben a helyzetben, hogy ne stresszeljek rá, mert engem választottak ki, mellettem döntöttek, engem akartak.

Értelmes vagy, érdekel is, menni fog az.

Légy kedves, nyitott, kérdezz nyugodtan, és az is nyugtasson, hogy úgy csináld a feladataidat, hogy az mindig a legjobb tudásod, képességedhez mérten történjen. Ha ezt el tudod mondani, akkor már nem lesz baj, és azon túl fölösleges is rágörcsölni bármire.

Biztos lesznek feszkós helyzetek olykor, mint a legtöbb munkahelyen, de ha ezt el tudod mondani, az magadnak egy megnyugtatás már önmagában.

Az elején természetes, hogy túlizgul, stresszel az ember dolgokat, megfelelő magabiztosságot a rutinnal szerzel majd.

Sajnos én ismét keresek, én volt, hogy csalódtam, de remélem én is hamarosan megtalálom a helyem.

Sok sikert!

2016. szept. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!