Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek a jogászok miért...

Szerintetek a jogászok miért nézik le az orvosokat?

Figyelt kérdés
Természetesen tisztelet a kivételnek, ezt kiemelném.

2016. szept. 28. 01:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Én jogász vagyok, de erről most hallok először, nem tapasztaltam ilyet. Inkább fordítva igaz, sőt a mérnökök is lenézik a jogászokat.
2016. szept. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Magyar fórumot is olvastam, de pl itt van ez is: [link]

Oké, hogy jogi oldal, de azért ez így ebben a formában akkor is kemény. Meg a kommentek. Szóval nem a levegőbe beszélek. Tényleg érdekel a válasz.

2016. szept. 28. 01:46
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én így is az elsővel értek egyet. Sok jogász ismerősöm van, és még egyiktől se tapasztaltam lenézést az orvosokkal kapcsolatban.

Mérnök vagyon és 1. második állítását is igazolom:)

2016. szept. 28. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

Nekem a szüleim orvosok és nem nézik le a jogászokat.

Egyedül a gyógyszerészeket nézik le, de azokat nagyon...

2016. szept. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvéd vagyok, és sosem néztem le az orvosokat. Sem az ismerőseim.

Nem tudom, ezt honnan veszed, de azért gondolom beláthatod, hogy egy fórumon olvasott pár hozzászólás nem mérvadó...


Egyébként én pl. kifejezetten tisztelem az orvosokat, és nemcsak mint potenciális beteg, hanem ügyvédként is, ugyanis rengeteg orvos ügyfelem van, és mind nagytudású, intelligens emberek.

2016. szept. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ja, és ők sose tapasztaltak lenézést a jogászoktól, illetve senki mástól sem.
2016. szept. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ja, és ráadásul azt még külön hozzátenném, ha esetleg a Kérdezőnek nem tűnt volna fel, hogy a linkelt fórumnak nemcsak a nyelve angol, de a vonatkozása sem magyar... Innentől kezdve pláne nem értem, miért szűri le abból, hogy mi, magyar jogászok is lenéznénk az orvosokat...


(Az angolszász jogászi pálya pedig annyira alapvetően különbözik a kontinentálistól, hogy konkrétan más típusú, beállítottságú emberek lesznek ott jogászok, mint itt... Az ő mentalitásuk különösen összehasonlíthatatlan a mienkkel!)

2016. szept. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ez csak egy fórum. Beszélgetésekből stb is erre következtetek. Amúgy igen, észrevettem, hogy angol és azt is tudom, hogy a jogászképzés országonként eltérő. Viszont a fórumban 3 éves képzésről írtak. Tehát ha sarkítunk kicsit, ez olyan mintha egy magyar főiskola elvégzése után Józsika lenézné Pistikét, mert ő csak orvosi egyetemet végzett. (Ezt a fórum kapcsán írtam, Mo-n más a helyzet)
2016. szept. 28. 09:43
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Monden szakmában vannak szakmai soviniszták, akik másokat a szakmájuk miatt néznek le. Pl. mérnökök a bölcsészeket, orvosok a jogászokat, jogászok az orvosokat, orvosok a gyógyszerészeket, stb., stb. Az értelmesebb emberekre ez nem jellemző.
2016. szept. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A lenézésnek meg pláne nem értem, hogy mi köze ahhoz, hogy ki hány évet tanult a szakmájában? Miért, ha valaki 5 évet tanul jogásznak, majd plusz 3-4-et ügyvédnek, akkor jogosan néz le mást? Mert nem!

Szóval Kérdező, ezt az egészet gondold át még egyszer, mert egyrészt fogd fel kérlek, hogy teljesen más emberek ott a jogászok, mint itt (kvázi az egész szakma mást jelent, csak a neve ugyanaz), másrészt meg ne általánosítsunk már!

Még egyszer mondom: se én, se bármelyik ügyvéd/bíró/ügyész/közjegyző ismerősöm nem néz le senkit! Nem csak az orvosokat nem, hanem a takarítót vagy szemétszállítót sem.

És nem érdekel, ki hány évet tanult, mert nem ezen múlik.

2016. szept. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!