Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek a jogászok miért...

Szerintetek a jogászok miért nézik le az orvosokat?

Figyelt kérdés
Természetesen tisztelet a kivételnek, ezt kiemelném.

2016. szept. 28. 01:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
52%
a medicine az ink egészségügy ápoló meg ilyesmi is beletartozik annál lehet nehezebb a jog , de persze egy orvosinál jóval könnyebb.
2016. szept. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
80%

Alapvetően értelmetlen teljesen különböző területeket összehasonlítani. Persze, hogy nekem jogászként nehezebb lenne kémiát, biológiát, fizikát, stb. tanulnom, hiszen abszolút humán beállítottságú vagyok, nem is véletlenül mentem először közgazdasági szakközépbe (a hiedelemmel ellentétben az is humán, főleg, hogy a hangsúly a társadalmi folyamatok tanulmányozásán és nem a számításokon volt), majd jogi egyetemre. A "legdurvább" matematika, amit tőlünk elvártak, egy féléves statisztika kurzus volt, amivel én személy szerint többet szenvedtem, mint a római joggal vagy pénzügyi joggal. :D


Ettől függetlenül pl. a matekzseni barátnőmet, aki könyvelő és imádja, a világból ki lehetne kergetni, ha például jogtörténetet, vagy öröklési jogot kellene hallgatnia. Neki az lenne a nehezebb.


Kinek mi fekszik. Ugyanígy azt gondolom, hogy a legtöbb ember, aki orvosnak megy, azért megy oda, mert ez érdekli, ehhez van tehetsége, ergo neki személy szerint nehezebb lenne a jogi egyetemet elvégezni, mert esze ágában sincs ilyesmit tanulni.


A nehézség szubjektív, és - remélem - mindenki azt csinálja, amit szeret/tud, tehát ami számára a könnyebbik. (Ettől még nyilván objektív is nehéz, nem arról van szó, hogy nem.)

2016. szept. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
33%

A jogászok szerintem mindenkit lenéznek. Talán meg is van az alapjuk rá, mert ismerik a törvényeket. Tudnak joginyelvül beszélni, amiből meg lehet élni.


Meg tudnak élni más ember becsapottságából, átvertségéből. És tessék megnézni,hogy mennyi órabért kapnak, 8-10-20 ezret. Sablon ügyekből, sablon levelekből, sablon megfogalmazásból.


Igazából, akinek esze van, jogot tanul, hogy meglássa, mikor készülnek rá, hogy átverjék, hogy meg tudja előzni.

2016. szept. 29. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem rajtad kívül itt senki nem néz le senkit, kedves Utolsó. Te viszont alapból gyűlölöd a jogászokat, szóval szerintem ne te beszélj arról, hogy mi kit nézünk le, hanem próbálj meg kicsit magadba szállni...
2016. szept. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti! Megvan az alapjuk a lenézésre, mert ismerik a törvényt és tudnak "joginyelvül" beszélni?! :D Ez miért lenne rá alap? Attól, hogy egy orvosi leletben nem érted a szakzsargont, illetve a leletet (legyen az akár egy vérkép, CT stb) csak az orvos, meg talán a tapasztaltabb nővér, attól még nekik sem ad ez alapot arra, hogy bárkit is lenézzenek (tudom, sok esetben így van). Csak szerintem a jogászok közt gyakoribb, hogy lenézik pl az orvosokat.
2016. szept. 29. 12:07
 16/16 anonim válasza:
A medicine NEM egészségügyi ápoló. A medicine az orvosira vonatkozik. Nézd meg bármelyik külföldi egyetemet... az orvoskar vagy Faculty of Medicine vagy Medical School. Az ápoló inkább a nursing.
2017. febr. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!