Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy tudnám megszívatni a...

Hogy tudnám megszívatni a kollégámat? Tippek?

Figyelt kérdés

"Kedves" kollégám egy igazi tetű.

Storytime:

Egy boltban dolgozunk váltott műszakban. Megszorult anyagilag és most már az én műszakomra is igényt tartana. Egészen eddig fedeztem a főnök előtt - megvan a saját maga kis "biznisze", meglopja a kasszából, raktárból, többért ad el dolgokat, mint amennyi-a pluszt zsebre vágja, stb. Eddig amikor kérdezte a főnök, hogy kirúgja-e (tudja, hogy meglopja, de mégse rúgja ki...wtf) mindig megvédtem, mondtam a főnöknek, hogy kollégáról vagy jót vagy semmit, szóval én nem mondok semmit.

Igen ám, de az a kis @!#* ma közölte, hogy jövő héttől én már nem fogok ott dolgozni, ugyanis kirúgat. Mivel a főnök egy puhap*cs, buta, befolyásolható és nem is nagyon ért magyarul (arab), így erre a "drága" emberre hallgat (ki tudja, miért), tudja befolyásolni, annak ellenére, hogy tud a viselt ügyeiről.

A szép, hogy nekem nincs rejtegetnivalóm, sőt, a főnök is meg van velem elégedve, akárcsak a vevő (őt utálják, csak a simlisek járnak be hozzá üzletelni) de félek, hogy tényleg célt ér...az egyik szintén normális kollégánkat már megrágalmazta és kirúgatta múlt héten (a saját elcseszett hibáját a srácra kente, és hiába hozta helyre, így is sikerült célt érnie, amit vigyorogva be is vallott nekem).

Ha megrágalmaz -meg fog,máshogy nem tud kirúgatni-, beperelem, ezzel "nincs" gond.

De

amíg még együtt dolgozunk (váltjuk egymást), a legkülönbözőbb módokon meg akarom szívatni a kis gyökeret-persze nyilván a legalitás határain belül. Csak egy kicsit kapja vissza ez a nárcisztikus, sz@rkavaró, enyveskezű mangalica, amit adott.

Bármilyen tipp? Csak a keresztnevét (a vezetékneve kivehetetlen a papírokon így a facebookját nem tudom) és telefonszámát tudom, e-mail címét, lakcímét nem, így egyes dolgok nem játszanak (pl szart kenni a kilincsére, stb.)



2016. szept. 28. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Más hasznos megoldás nincs, csak ha meggyőzöd a főnököd az igazadról. Esetleg mikor lop, és felveszi a kamera, azt rendőrségen feljelenteni..
2016. szept. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is szerezz bizonyítékot és jelentsd fel a rendőrségen! Főnököt úgysem tudod meggyőzni, az ilyen "szart kenek a kilincsére" stílusú dolgoknak nem sok értelme van szerintem.
2016. szept. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj őszintén a főnököddel és mondd el neki, hogy a viselt dolgai után ki kellene rúgnia a munkatársadat. Emellett kezdj el aktívan munkát keresni és válts, amint lehet.
2016. szept. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Már mondtam neki. Reakció: "Jó, majd beszélek vele. Ki fogom rúgni!" Párszor el is jutott a kirúgásig, valamelyik nap elkérte tőle a kulcsokat, és amikor elmentem, ordított vele, hogy ki vagy rúgva. De másnap délutánra, mintha mi sem történt volna, bejött dolgozni, főnökkel dumálgatott, én meg csak néztem...

A biztonsági kamera felvételeihez sajnos nekünk nincs hozzáférésünk, csak a főnöknek. Ő meg nemhogy nem jelenti fel, de ki se rúgja. Komolyan nem értem.

Holnap felhívom a bosst, hogy négyszemközt elmondjam neki, hogy ki akar rúgatni, újra elismételni, hogy lop, csencsel, stb. Csak az a baj, hogy alig beszél-ért magyarul (angolul még annyira se). Vagy csak játssza az alkalmi süketet...

Azért köszi az eddigieket:)

2016. szept. 28. 21:03
 5/14 anonim ***** válasza:
Rakd ki ide a telefonszámát, biztos lesznek olyan segítőkész emberek, akik az elkövetkezendő napokban felhívják az éjszaka közepén, olyan félóránként.
2016. szept. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Paraszt fehe'r lovon Köszönöm az ötletet, kedves lenne tőletek:) (elég furán hangzik ez most, de na:D) De azt hiszem az már jogszabályba ütköző lenne (talán kimerítené a személyes adatokkal való visszaélést..nem tudom, sajnos jogban nem vagyok jártas)


A szép az egészben, hogy a főnök előtt nyalizik nekem, ha senki nem hallja, akkor rögtön előhozakodik a "nő vagy, persze hogy jobban szeretnek a vevők" kezdetű totál értelmetlen frázissal. Értelmetlen már csak azért is, mert én amolyan tokától-bokáig beöltözött rockercsaj vagyok, és egy vasúti szemafor is többet flörtöl nálam. Én csak végzem a munkám-sokszor az övét is, anélkül, hogy bárkinek említettem volna, hogy ne kerüljön bajba- erre tessék...

2016. szept. 28. 22:27
 7/14 anonim ***** válasza:
amikor ketten vagytok vedd fel telefonnal amit mond
2016. szept. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Sajnos az sem jó (már gondoltam rá), az is a személyiségi jogok megsértése, ha a tudtán kívül rögzítem, amit mond.

Tiszta röhej, hogy én vagyok az ártatlan, és nekem kell gyomorgörccsel bizonygatnom az igazat, amikor a felvételeken át, tanúk, sőt maga a főnök is tudja, hogy ő a simlis.

2016. szept. 29. 09:05
 9/14 anonim ***** válasza:
2016. szept. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Kései Sirató ***** válasza:
Jelentsd fel a rendőrségen, a rendőrségnek lesz hozzáférése a felvételekhez.
2016. szept. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!