Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy tudnám megszívatni a...

Hogy tudnám megszívatni a kollégámat? Tippek?

Figyelt kérdés

"Kedves" kollégám egy igazi tetű.

Storytime:

Egy boltban dolgozunk váltott műszakban. Megszorult anyagilag és most már az én műszakomra is igényt tartana. Egészen eddig fedeztem a főnök előtt - megvan a saját maga kis "biznisze", meglopja a kasszából, raktárból, többért ad el dolgokat, mint amennyi-a pluszt zsebre vágja, stb. Eddig amikor kérdezte a főnök, hogy kirúgja-e (tudja, hogy meglopja, de mégse rúgja ki...wtf) mindig megvédtem, mondtam a főnöknek, hogy kollégáról vagy jót vagy semmit, szóval én nem mondok semmit.

Igen ám, de az a kis @!#* ma közölte, hogy jövő héttől én már nem fogok ott dolgozni, ugyanis kirúgat. Mivel a főnök egy puhap*cs, buta, befolyásolható és nem is nagyon ért magyarul (arab), így erre a "drága" emberre hallgat (ki tudja, miért), tudja befolyásolni, annak ellenére, hogy tud a viselt ügyeiről.

A szép, hogy nekem nincs rejtegetnivalóm, sőt, a főnök is meg van velem elégedve, akárcsak a vevő (őt utálják, csak a simlisek járnak be hozzá üzletelni) de félek, hogy tényleg célt ér...az egyik szintén normális kollégánkat már megrágalmazta és kirúgatta múlt héten (a saját elcseszett hibáját a srácra kente, és hiába hozta helyre, így is sikerült célt érnie, amit vigyorogva be is vallott nekem).

Ha megrágalmaz -meg fog,máshogy nem tud kirúgatni-, beperelem, ezzel "nincs" gond.

De

amíg még együtt dolgozunk (váltjuk egymást), a legkülönbözőbb módokon meg akarom szívatni a kis gyökeret-persze nyilván a legalitás határain belül. Csak egy kicsit kapja vissza ez a nárcisztikus, sz@rkavaró, enyveskezű mangalica, amit adott.

Bármilyen tipp? Csak a keresztnevét (a vezetékneve kivehetetlen a papírokon így a facebookját nem tudom) és telefonszámát tudom, e-mail címét, lakcímét nem, így egyes dolgok nem játszanak (pl szart kenni a kilincsére, stb.)



2016. szept. 28. 20:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Egészen eddig fedeztem a főnök előtt"


Az első alkalommal bizonyítékot kellett volna erről szerezned, és azonnal jelentened a főnöknek! Nem igaz, hogy annyira jellemtelen vagy, hogy csak akkor vagy képes felszólalni a másik bűncselekményei ellen, ha már téged is érint a dolog! Mi a francot vártál eddig? Egy jellemtelen ember! Egyszer úgyis ellened fordul! Erre fel kellett volna készülnöd!

2016. szept. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"De amíg még együtt dolgozunk (váltjuk egymást), a legkülönbözőbb módokon meg akarom szívatni a kis gyökeret-persze nyilván a legalitás határain belül."


Nem térnek ki a magyarországi törvény arra, hogy mi számít ez ügyben legálisnak, és mi nem. A legalitás határa a te esetedben azt a határt jelöli, ameddig el mersz menni/amit még meg mersz tenni. Ezt a szemetet rég ki kellett volna rúgni! De TE sem mertél szólni ellene, pedig tudtad milyen!! Tudtad, és mégis hagytad, hogy kirúgasson egy másik embert! Szidod a főnököt, hogy ha tud a viselt dolgairól, akkor miért hagyja dolgozni... JA! ÉS te is tudtál a viselt dolgairól, mégis inkább őt védted be, mint az ártatlan kollégádat!!! Értetlenkedsz a főnökön? és akkor magadon nem értetlenkedsz? Mivel magyarázod ezt te puhap*ö*csű tetü? Te is inkább a szemét kollégád mellett álltál ki! Gyáva vagy, és a gyávaságod befolyásol!! Változz meg!!! Az egészet úgy ahogy van mond meg a főnöknek! Figyelmeztesd, hogy mekkora egy szemétláda! ha kirúgnának, , akkor meg majd megtanulod, hogy az ilyen szemétkedő férgek csak addig haverok, meg addig állnak melletted, amíg van kin gonoszkodni rajtad kívül! Egyszer te is sorra kerülsz, ezért kell kicsinálni az ilyen férgeket! ja igen...! Ahhoz túl gyávák vagytok! Ahogy tippelem, miután ki leszel rúgva, az új munkahelyeden majd megint nyalni fogsz egy szemétládának, és bevéded. Persze aki tök rendes, az majd nem lesz az ínyedre, az nem lesz szimpi! Azt bezzeg nem védenéd be! Arról lehet dumálni a háta mögött!! Kollégáról jót vagy semmit... Röhej!! Majd pont ezt be is fogjátok tartani...

2016. szept. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

12 - Te miről beszélsz? Honnan tudod, hogy nem álltam ki a kirúgott kolléga mellett? Azt se tudod, hogy mi van, de azért rage-elsz:D

Kiálltam, többek közt ezért is akart kirúgatni engem is. Egyébként a szemétládát kirúgta a főnök, és a kirúgott rendes srácot elintéztem, hogy visszavegye, úgyhogy végre rend van és nyugalom.


Azért álltam ki eleinte a szemétláda mellett, mert a főnök sem angyal...Pl. nem vagyunk bejelentve, nincs szabadság, elvárná, hogy napi 14 órát dolgozzunk nevetségesen kis pénzért, a wc nem működik, a csap is alig, stb. Tehát szar munkakörülmények, szar fizu, de ez is munka, és amíg nem találok/találunk másikat ez is jó, mert kell a pénz. Mivel a főnök arab - és mint kiderült, csak eljátssza, hogy nem ért magyarul - úgy voltam vele, mit bánom én, mit csinál (akkor még nem tudtam, hogy lop, csak hogy bizniszel), új voltam, nem akartam spicli lenni vagy szart kavarni, sem ártani másnak. Úgy voltam vele, ha van egy kis plusz pénze, én nem sajnálom tőle.

2016. okt. 1. 20:18
 14/14 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a normális válaszokat:)
2016. okt. 1. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!