Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Röntgenes akarok lenni....

Röntgenes akarok lenni. Milyen suli kell hozzá?

Figyelt kérdés
Pontosan arra vagyok kíváncsi, hogy milyen iskolát kell ahhoz elvégeznem , és ha röntgenes leszek, amellett milyen kötelezettségeim lesznek. Aki röntgenes annak ápolónői feladatai is vannak?Hova van még beosztva egy röntgenes ? Nagyon homályos nekem a kórházi szakterület, nagyon szépen megköszönném ha valaki felvilágosítana ez ügyben.Apukám,anyukám meghalt egy balesetben ezért szeretnék kórházban dolgozni de inkább röntgenes szeretnék lenni. Érettségi után hová menjek?Milyen fősuli?Vagy elég egy tanfolyam is? Szerintem nem elég erre egy tanfolyam.

2016. szept. 29. 12:04
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés.Tényleg kérdezhetek még? Akkor köszönöm! Mit jelent a CT? És az MR? Mindent szeretnék tudni , ha nem okozok fáradtságot, nagyon szívesen kérdeznék még mert nagyon szeretnék kórházban dolgozni majd röntgenesként. Mikor eltört a csontom pici koromban, tisztán emlékszem ahogy bevittek a kórházba és én sírtam és nagyom féltem a kórháztól és azt mondták ne féljek, mert itt angyalok vannak akik meggyógyítják az embereket. Ezt sose felejtem el.Én is röntgenes akarok lenni ez a vágyam. A szüleim emlékére hogy büszkék lehessenek rám mégha már nem is élnek.🙁😥😣 Tovább viszem a reményüket. Én is Angyal leszek
2016. okt. 1. 23:40
 12/15 anonim ***** válasza:

A képalkotós az a szakember, aki képalkotó diagnosztikai módszerekkel, tehát röntgennel, CT-vel és MR-rel foglalkozik. Tehát a röntgenes is képalkotós, de a képalkotós nem csak röntgenes.


#4 voltam

2016. okt. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A CT computer tomográf, az MR pedig mágneses rezonancia. Keress rá, a wikipédián is fent van.


#4

2016. okt. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Szóval, ha csak OKJ-s tanfolyamot végzek érettségi után, akkor képalkotós lehetek?És csinálhatok CT-t meg MR-t is és röntgenezhetek különböző osztályokon ahova beosztanak épp? Jól értelmeztem?
2016. okt. 1. 23:43
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sokat segített.A wikipédiát is megnézem. Köszönöm szépen
2016. okt. 1. 23:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!