Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nektek volt már olyan főnökötö...

Nektek volt már olyan főnökötök, aki indokolatlanul tagadta meg tőletek a szabadságot?

Figyelt kérdés
Tehát semmi nem indokolta azt, hogy az adott időpontban ne mehessetek el szabadságra, de ő azért se adta ki. Mert így akart hatalmat mutatni, büntetni valamiért vagy hasonló.
2016. okt. 1. 21:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Dehogy volt, nem vagyok lúzer hogy ilyet elviselnék.
2016. okt. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
A gyárakban ez mindennapos dolog.
2016. okt. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

Nem volt.


Egyébként nem köteles indokolni. A szabadságot törvény szövege szerint nem a dolgozó veszi ki, hanem a "munkáltató adja ki".

A "semmi nem indokolta azt" csak annyi, hogy semmi olyan, amiről te tudsz. A beosztottaknak (bármely szinten) sose lesz annyi információjuk a miértekről, mint a feletteseiknek.


A titkos büntetés elmélet nem logikus, mivel ha a "bűn" és a büntetés az alany agyában nincs kapcsolatba hozva, akkor az egész az értelmét veszti.


Próbáltál egyáltalán rákérdezni az okra a főnöködnél?

2016. okt. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3: Nem most történt, már 4 éve. Étteremben dolgoztam, és január 2.-ával kezdődően akartam kivenni a 3 hét szabit, csak úgy, ahogy 1 évvel előtte csináltam. És azt mondta, hogy nem lehet, mert az a hét még forgalmas, csak egy héttel később. Erre nyilván megkérdeztem, hogy ha egy évvel előtte nem volt probléma, akkor most miért az. Erre azt mondta, hogy pont akkor, tavaly tapasztalta meg, hogy forgalmas. (Ez ugye hülyeség, mert már évek óta vezette az éttermet, és csak akkor tapasztalta meg, hogy az első hét még forgalmas?) Meg még hozzányomott egy "Akkor még gyenge voltam, de mostmár úgy döntöttem, bekeményítek."-szöveget is. Ez és a hangneme egyértelműen bizonyította a hatalomfitogtatást.

Olyanban hálistennek sose volt részem, hogy egy főnök már kiadott szabadságot tagadjon meg, mert ilyeneket is olvasok sokszor.

2016. okt. 2. 15:05
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Ezek szerint az se úgy volt, hogy nem volt semmi indok.

Indok volt, csak nem hitted el/nem volt valós + nem volt elég jó (neked).

2016. okt. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan volt, hogy hallani sem akart szabiról. Volt hogy írásban emailben kertem es vagy nem valaszolta meg vagy massal uzent vissza, hogy o ugy kepzeli az egyuttmukodesunket, hogy nem megyek szabira.
2016. okt. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
5: Most úgy is feltehettem volna a kérdést, hogy "..., aki mondvacsinált kamuindokokkal tagadta meg a szabadságot?". De szerintem az indokolatlanság és a valótlan indok egy kaptafa.
2016. okt. 2. 23:28
 8/12 A kérdező kommentje:

6: De gondolom, az állásinterjún még egy szót se mondott erről. Sőt, ha megkérdezed, biztos azt feleli, hogy ő mindig rendben kiadja a szabikat.

Ennél aberráltabb gennyláda már csak az a típus, aki úgy képzeli el az együttműködést, hogy heti hét nap munka és nuku szabi, beteg se merészelj lenni, merr azonnal kirúg.

2016. okt. 3. 07:38
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

6 vagyok.


Amikor az elején szóba hoztam, akkor mindig lezárta annyival, hogy megbeszéljük. Ebből én naívan arra gondoltam, hogy ha szabira akarok menni szólok és akkor megbeszéljük.

Na ebből lett az, amit fentebb írtam. Aztán mikor láttam, hogy ő hogy képzeli a megbeszélést, akkor én is így álltam hozzá. Bejelentettem, hogy ekkor és ekkor nem leszek és kész. Ezen a ponton már nem érdekelt, hogy ez miatt kirak e.

A vége az lett, hogy én hagytam ott egy év után.

2016. okt. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

6.


Ja igen és persze úgy képzelte, hogy sose menjek se szabira se beteg ne legyek (az nem is voltam), és az életem úgy kb. dobjam el, hogy az ő elvárásait teljesítsem.

Csak épp elfelejtette mondani (pedig rákérdeztem...), helyette alattomos módszerekkel és másokon keresztüli üzengetésekkel nyitotta rá a szememet erre az amúgy biztos tök egyértelmű tényre.

2016. okt. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!