Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért tűri el egy munkahely...

Miért tűri el egy munkahely hogy valaki nyáron gyakran "beteg"? Szabadságot nehezen adják ki, hát a "leleményes" munkatárs az egész nyarat betegállományban tölti szinte.

Figyelt kérdés

Itt a nyár, mindenki menni akar szabira de mindenki egyszerre nem mehet. Indul az egyezkedés te ekkor én akkor.

És van valaki aki nem vesz ebben részt. Ő kivesz pár napot a nyár elején párat a nyár végén, nem sokat tényleg csak pár napot-és az összes többit betegállományban tölti. Immár évek óta.

Vajon ezt egy munkahely miért tűri el? Miért tűri azt hogy júniusban pár nap szabi augusztusban pár nap és közben meg két hónap táppénz?

Annyira ordít a csalás az egészről. Mindezt úgy hogy az illető munkatárs maga se titkolja. Meg is mondja: nyárra kiíratom magam. Egy szóval nem mondja hogy beteg lenne. Kiíratja magát.

Ilyet én is csináltam már 1-2 napra családi okból, na de nem júniustól augusztus végéig!!

És jön a ráadás kétszer is. Miután az egész nyarat otthon lógta kamu betegséggel, megmarad az összes szabija szinte és ősszel mikor már senkinek eszébe se juthat a szabi, elmegy 3 hétre. Mert ami jár az jár!

És a ráadás az igazi pofátlanság: van képe ezt mondani hogy „hát én a nyáron alig vagyok szabin”.

!!!! Alig!!!! Június elejétől aug 25-ig egy napot nincs benn, de alig van szabin! És ezt képes kimondnai!


Ezt miért tűri egy munkahely?

Miért érdekel ez engem? Mert mi a többi dolgozó nyári tervei törnek derékba emiatt a szemét miatt.

Mert ki pótolja a kiesett embert? Kinek a szabiját nem adják ki vagy törlik emiatt a szemét miatt?

A többiek! Én is.


2016. jún. 29. 08:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A kérdés teljesen igaz, engem is zavar.
2016. jún. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én is ezt csináltam. Év elején, be kellett jelölni, ki mikor szeretne szabit. A csókosok meg kapták. A többiek tévedésből sem kaptak egy szabit sem, ahová szerették volna. Egy idő után nem zavartattam magam. Amikor idő kellett, doki. A szabit meg kenjék a hajukra. A mostani szabiszámítás meg olyan, nejemnek kiadták mindet, a mi 14 nap volt.
2016. jún. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
58%
Legyen eszetek...h a vezetőség ezt elnézi és nem szankcionál akkor legyetek önbíráskodók és sz*passátok keresztbe hosszába a kedves kolegát...nálunk alkoholisták vannak akiket nem rúgnak ki mert "hova menne a szerencsétlen?"...de én nagy erőszeretettel hajtom őket egész álló nap...
2016. jún. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
Biztos jó a hátszele az illetőnek és megteheti. Nálunk is van ilyen munkatárs.
2016. jún. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy valóban csalás-e, te ismered a kollégáidat.

Nekem van egy kollégám, akinek volt egy súlyos balesete a munkahelyen, sérült a gerince, nagyon sokáig nem jött dolgozni, aztán most észrevettek nála valamit, ami még annak a balesetnek a következménye, csak mivel akkor tele volt fájdalomcsillapítózva, ezért akkor nem vették észre azonnal, csak később. Műteni kell, és utána rehabilitáció. Ez hónapokat fog igénybe venni ismét. Nincs jelentősége, hogy milyen évszak van. Nála például biztosan nincs csalás a dologban.

2016. jún. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

" Nála például biztosan nincs csalás a dologban."


Hagyjuk már. Ez a tyúk a harmadik éve játssza ezt el.

Miközben a facebook tele van a fotókkal hogy hol nyaralt a hatalmas betegsége mellett...

CSALÁS!!

2016. jún. 29. 12:47
 7/18 anonim ***** válasza:
Es gondolom most fog kiderülni, hogy a tyuk a fönök rib@anca, söt nem csak vele, hanem az egesz TB-vel is dug, ezert ök is elnezöek vele szemben. Jajma, menj inkabb napozz vagy kirandulj a hülye fantazialgatasod helyett.
2016. jún. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"hanem az egesz TB-vel is dug,"


nem kell ide tb. Elég egy "jó" háziorvos.

A TB meg? Hát hagyjuk már.

Hát amikor apám egy szar helyen dolgozott, 4 hónapot kihúzott táppénzen kamu betegséggel.

Semmi baja se volt egy mezei átlagjózsi és el tudott intézni 4 hónap táppénzt.

Akkor hol volt a tb?

2016. jún. 29. 13:54
 9/18 anonim ***** válasza:
Kérdező én írtam egy konkrét példát, ahol biztosan tudom, hogy nincs csalás, az a mondat nem a te kollégádra értendő, akit nyilvánvalóan nem ismerhetek, hacsak nem vagy te is a kollégám, de nem tudok más kollégáról, aki ilyen tartósan fog hiányozni, így feltételezem, nem ismerlek titeket, úgyhogy nem tudhatom, hogy a te kollégád esetében mi a helyzet. Hangsúlyozom, és kérlek, olvasd el figyelmesen, AZ ÉN KOLLÉGÁM ESETÉBEN BIZTOSAN NINCS CSALÁSRÓL SZÓ. A te kollégádat nem ismerem, nem tudom az indokait.
2016. jún. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

", nem tudom az indokait."


Ezt miért mondod? Hát TUDOD az idnokait anélkül hogy imsernéd.

Le is írtam. Képzelj el egy munkahelyet ahol nyáron mindenki szabira akarna menni de mindenki nem mehet egyszerre-hát indul a kollegák között az egyezkedés és acsarkodás. Én nekem ekkor jó nekem is csak ekkor, de nekem két gyerekem van, nekem meg három és a beteg anyósom, én már lekötött az utat 2 hónapja, én már kettő hónapja... és átharapják egymás torkát.

És ott a kolleganő ez a szemét, aki szarik az egészre. Ő nem egyezkedik nem vitázik. Ő elmegy betegnek egéász nyárra és mindenki bekaphatja.

Ő egy napot nem jön be nyáron aztán oldjuk meg a dolgot ahogy tudjuk őt nem érdekli.

Hogy X más ember nyarát keresíti meg mert valódi szabadságok lehetetlenülnek el az ő hiánya miatt? Hát az őt mit érdekli.

Neki jó, mindenki más meg le van szarva.

Miért mondod hogy nem érted az indokait? Érted te azt!

2016. jún. 29. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!