Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Több hónapos táppénz és...

Több hónapos táppénz és távollétek és egy darab orvosi papír és szabis papír nincs róla?

Figyelt kérdés

Munkahelyemen azt a feladatot sózták rám, hogy csináljak egy összesítést az összes dolgozó idei 16-os összes távollétéről szabi betegállomány táppénz.

Csak annyi az egész egyébként hogy odaírom egy táblázatba Pistike 10 nap szabi 5 nap betegállomány stb.

Odazúdították nekem az összes szabis ívet és orvosi papírt.

Van egy "kollegám" (én nem tartom annak meg senki se) aki feltűnően gyakran beteg. Legalábbis ezt mondják nekünk. Csak idén 4 olyan hónap volt amit az elsőtől az utolsó napig távol töltött + nyáron egyben 4 hét szabi (senki se mehet el kettő hétnél többre... senki csak ő) + még az apróságok kisebb nagyobb egyéb távollétek.

Ha csak a 4 hónapos táppénzét nézzünk az helyből 4x 20 munkanap = 80 nap távollét.


Szóval megkapom az összes papírt és nézem: az illető kollega szabis íve üres-egy nap szabit ki nem vett még eszerint. Betegkartonja üres, egy fia orvosi papír nincs benne.

Idén a papírok szerint még egy napot távol nem volt...

Megkérdem: biztos az összes papír itt van? Biztos jön a válasz. És akkor egy a "kollega" ennek hogyhogy semmi papírja nincs? Rámförmednek: én azzal csak ne foglalkozzak.

Amit marha nehezen tudok értelmezni mert mi az hogy ne foglalkozzak vele? Hát tán magamtól találtam ki ezt a plusz melót? Úgy kellett nekem mint púp a hátamra-de megbíztak vele. Most akkor foglalkozzak vele vagy ne?


Valaki felhomályosítana mit várnak tőlem voltaképp?

Írjam oda hogy jucika 0 nap szabi 0 nap betegség mikor alig láttuk idén? Most sincs benn egy hónapja.

Mert én ezt le nem írom mert HAZUGSÁG!


2016. okt. 4. 13:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Ne írja senki hogy majd hozza a papírokat ne is idegesítsenek ezzel. Januári februári állítólagos betegségről júniusi szabiról most októberben még nincs papír. NO comment.
2016. okt. 4. 13:47
 2/5 anonim ***** válasza:

A feladat adott. A rendelkezésedre álló adatok alapján a tényeket, hiányosságokat, amiket feltártál, leírod. Az eredményt lejelented annak, aki a feladatot adta. Feladat teljesítve.

Aztán, hogy ezt ki, mire használja és mit ignorál belőle, már nem a te reszortod.

2016. okt. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"hiányosságokat, amiket feltártál, leírod."


Szóval leírom hogy egy csókos luvnya többet van távol mint bent és nyilvánvalóan a munkáltató hallgatólagos támogatásával és cinkosságával tudatosan és folytatólagosan meghamisítják a munkaügyi nyilvántartást, ezzel etikai vétségen túl a BTK -ba ütköző cselekedetet követnek és nekem mint jogkövető állampolgárnak kötelességem ezt azonnal mihelyt a tudomásomra jutott az illetékes hatóságoknál és felügyeleti szerveknél az összes dokumentummal együtt jelenteni-kb így gondoltad?

2016. okt. 4. 14:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Neneneeee :D

Bocsánat, a röhögéstől alig bírok írni :D

2016. okt. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szóval ne a véleményedet írd le, hanem a csókos luvnya törzskönyvezett nevéhez azt, hogy ő - a rendelkezésre álló adatok szerint - nem volt táppénzen és nem volt szabadságon. Sajnos (vagy nem sajnos), aztal nem kell foglalkoznod, hogy ő a távolléteit hány liter g_c.i elfogyasztásával igazolta.
2016. okt. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!