Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért hívnak a cégek olyan...

Miért hívnak a cégek olyan álláskeresőket is, akiknek vannak hiányosságaik a meghirdetett munkakör elvárásaiban?

Figyelt kérdés

Megkerestek nagy lelkesen előző hónapban állásajánlattal, mivel aktuálisan keresek is (munka mellett, a jövőben átalakuló foglalkoztatásom mellé, tehát nincs tengernyi szabadidőm), meghallgattam, megtudtam az elvárásokat is, tesztelgettek, nem baj, hogy nem vagyok pont azon a szinten, ez is elég lesz, próbáljuk meg, sikerülhet, bementem, egy másik ügyintézővel találkoztam, és persze a vége az lett, hogy mégsem elég az én szintem.


Hívtak egy másik helyről, pozícióleírás, a tapasztalataimmal felvértezve már egyből kiszúrtam a kritikus pontot az elvárások között. Én tisztában vagyok vele, hogy jelenleg én hol tartok, és nem értem, miért raboljuk egymás idejét, kicsit az az érzésem, mint hogyha azért hívnának be nem azon a szinten lévő jelölteket is, hogy legyen kit kiszórni.


2016. okt. 5. 10:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Hivatalos állásinterjú lefolytatása miatt be kell hívni embereket, még akkor is, ha már megvan a kijelölt munkatárs. Nálunk is így van. Már megvan az ember, de ettől függetlenül az állásinterjút le kell folytatni.
2016. okt. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom,nekem "fordított "tapasztalataim vannak. Képzettségem,végzettségeim megvannak,mégis mindig az a válasz(ha van egyáltalán):h sajnálattal értesítjük.......
2016. okt. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Olyan is van, de az még érthetőbb, mint ez, hogy hívnak, úgyis elutasítanak a végén, mert az elvárások olyanok, hogy tudom, hogy hiányosságaim vannak, szánjam rájuk az időmet, esetleg még lelkesíteni is próbálnak interjú előtt, hogy legyen kedvem, mint valami motivációs szónok.
2016. okt. 5. 11:01
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Van egy csomó olyan munkakör, ahová egyszerűen nem találnak megfelelő embert, így lejjebb kell adniuk az elvárásokat is, legalábbis végzettség terén. Mi a céghez csak egy normálisan dolgozni tudó, 1-2 idegen nyelvet beszélő titkárnőt keresünk, de ez is túlzott elvárásnak tűnik sokszor.
2016. okt. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nézd,jártam így,megértelek. Pest megyében lakom,van ún.emberanyag bőven. Ne vedd magadra,ha nem kellesz. Kb.60. Helyre küldtem el az önéletrajzom. 12 helyre hívtak interjúra,nem sikerült egyik sem. Egy ismerős ajánlott be végül vhová. Sikerült. Tudom,nem szép dolog,de élni kell,s sosem használtam ki az ismerőseim. De ott vannak a csekkek.
2016. okt. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
21%
Az ügyintézőnek igazolnia kell, hogy rengeteget dolgozott.
2016. okt. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ugyanez a gondom nekemis.. Behivtak hogy menjek nagy lelkesek.. Aztan majd hivjuk.. Persze 1het eltelteutan en hivtam oket h naa sikerult? Sajnos nem.. Meg a faradsagot sem veszik..

Mert nem mondjak meg a szemedbe akkor.

Nagyon idegesito h behivnak egy tucat embert es 1.se vesznek fel.

Utikoltsegre persze legyen penzed hiaba ha felsem vesznek..

2016. okt. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mert valamennyi jelentkezőt muszáj meginterjúvolni, hogy ne csak a hátsójukat vakargassák egész nap és valószínűleg nem találtak annyi teljesen megfelelőt, így kicsivel "lejjebb" kezdtek keresgetni.

Én is voltam így, minden benne van az önéletrajzomban, kísérő levélben, nem takargatok semmit, mikor felhívnak, kiderül, hogy valami nem ok, akkor még ők lepődnek meg, hogy hát ezt mondhattam volna előbb is. Hát mondtam (/írtam). Tanulj meg szöveget értelmezni...

De ennek ellenére legyél kitartó, felvehetnek így is valahová. Sok sikert!

2016. okt. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nos, nekem eléggé biztosra kell mennem, mert van egy határidőm, van x nap szabadságom még. A feletteseim toleránsak, de a munkának is kész kell lenni, szóval nem ugyanolyan a helyzetem, mint aki eleve úgy keres, hogy nem meglévő munka mellett. Olyan helyre nem is jelentkezem, ahol tudom, hogy az elvárások, amiknek nem felelek meg, olyanok, hogy a cég abból nem tud engedni (egy olyan nemzetközi cég, ahol az idegen nyelv a munkavégzés és a kollégák közötti kommunikáció nyelve, nem fog engedni a nyelvtudás szintjéből, amit meghatároz, például). Nyilván más a helyzet, ha az elvárás a munkakör szempontjából kevésbé lényeges, azokat én is lazábban kezelem és megpróbálom megpályázni (mondjuk egy irodai asszisztensnek nem feltétlenül tragédia, ha nincs releváns képesítése azon a szakterületen, amivel a cég foglalkozik, ezt a tudást a munkavégzése szempontjából szükséges mértékben munka közben is meg lehet szerezni - voltam már így).
2016. okt. 5. 11:45
 10/15 anonim ***** válasza:
21%

Vagy épp van a másik véglet is, hogy nem képzettségedet nézik, hanem a személyiséget


A munkakörök többségéhez úgysem az előtte lévő képzettség a fontos, mert egy posztra illő személyiség, akit motivál ez a munka, pár hónap alatt beletanul, és sokkal jobb lesz, mint egy görcsös ember aki odaillő papírokkal rendelkezik, de pl rossz mentalitása van hozzá

2016. okt. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!