Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért zsákmányolnak ki Borsodb...

Becsületes ember kérdése:

Miért zsákmányolnak ki Borsodban? Dolgozom és mégis kevesebbet keresek mint más megyében. Hogyan lehetséges ez és miért nem lehet ellene jogilag fellépni?

Figyelt kérdés
Borsodban élek, itt dolgozom egy áruházban. Hogy lehet az hogy sokkal kevesebb fizetést kapok teljesen ugyanazért a munkáért, mint egy másik megyében ugyanannál a cégnél, ugyanabban a pozícióban dolgozó ember?! Felháborító és igazságtalan! Ez ellen tenni kellene, ezt nem tehetik meg velünk!!! Komoly válaszokat várok!

#kevesebbet keresek #kizsákmányolnak #kihasználják a munkámat
2014. márc. 3. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Nem akarok indiszkrét lenni, de jártam nemrég Miskolcon, és azt tapasztaltam, hogy az árak alacsonyabbak mint pesten. Tehát végülis akkor valahol arányos a dolog. (pl. pizzás csigát 120 Ft-ért tudtam venni, Pesten 200 alatt nincs)

(ez pár nap tapasztalata, nem biztos hogy objektív, de én így látom)

2014. márc. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Biztos igazad van, lehet drágább az élet Nálatok! De az üzemanyag ugyanannyi, a hitelek ugyancsak egy kaptafára mennek, és a rezsi is egységes nagyjából a szolgáltatóknál. És ha mindezt áttekintjük, nem látom indokoltnak hogy havi 80-100 000 Ft-ot kivegyenek a zsebünkből! 42 500 Ft-ért dolgozom heti 20 órát egy beteg gyerek mellett. Azt hiszem ez a szám sokat elárulhat Számodra is! :(
2014. márc. 3. 21:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Kereslet-kínálat. Sok a munkavállaló, kevés a munkaadó. Az nem sokat segítene, ha a maradékot is elüldöznénk. Meg aztán követelhetnénk azt is, hogy fizessenek pont annyit, amennyit az indiai leányvállalatnál. Havi 8000 Ft-ot. Többet nem fogadunk el. Mert úgy igazságos.


Ez a valóság, egyébként pedig tényleg rettenetes kevés az a pénz amit keresel. Várhatsz tíz évig, mire észrevehetően fejlődik helyben a gazdaság. De inkább költözz oda, ahol sokkal többet fizetnek.

2014. márc. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!