Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elég ok a felmondásra?

Elég ok a felmondásra?

Figyelt kérdés
Áthelyeztek, megtudtam ki miatt. Elmentem 2 hét szabira, addig helyettesitettek. Visszajöttem, a helyemen mást találtam és ez az illető ott is marad ahova engem helyeztek eredetileg. Az ok: ez a hely jobb, és sokan szeretnének ide bejutni. Egy régi kolléganő mondta ennek az újabbnak, hogy ragaszkodjon a helyéhez (ami eredetileg az enyém és bizonyitanom kellett előtte, hogy oda való vagyok) mert jobban jár ezzel a hellyel. Engem mintha elfelejtettek volna.. Aztán mondta az idősebb kolléganő, hogy engem meg most kitúrtak úgy látszik, mert jött egy protekciós közben igy nem maradt hely. Rosszul esik a dolog, mert amúgy jól megvoltunk mindkettővel. De az újabb nekem azt mondta, hogy őt a többiek szavazták meg, hogy maradjon a csapatban holott a jelek szerint csak ez az egy biztatta hogy ragaszkodjon a helyhez. A felmondáson gondolkodom, mert ez nem volt fair. Lehetőségem is lenne egy külföldi munkára, amit eddig nem akartam elfogadni gondolván jó helyen vagyok itt ahol vagyok de már nem gondolom ezt. Ti mit tennétek felmondanátok ennyi miatt, esetleg elmennétek a főnökhöz elmondani mi történt? történktNemak arok senkivel összeveszni de ez igy nincs rendben.
2016. okt. 10. 11:34
 1/9 A kérdező kommentje:
A külföldi munka egy gyár lenne, ahol az ismerősöm is van. Ő elmondta reálisan mire számithatok, és nem is várom a megváltást a külföldtől. Csak igy esett éppen, hogy itt kitúrtak, amott meg lehet felvennének. Ha nem jön be a külföld akkor hazajövök és keresek mást ha ide nem vesznek vissza. De mivel hiányban vannak igy lehet vissza is jöhetnék.
2016. okt. 10. 12:46
 2/9 anonim ***** válasza:

Én lehet, hogy megpróbálnám így a külföldi lehetőséget, van ismerősöd, nem lennél teljesen egyedül, anyagilag nem tudom, milyen (gondolom, a mostaninál nem rosszabb), viszont a nyelvismereted fejlesztésére jó lehetőség lehet.


Nem jó érzés, ha kitúrnak, velem is megesett már, akikkel meg jóban vagy a cégnél, és nem a változtatás pártján állnak, tartsátok a kapcsolatot, hogy képben legyél, ha esetleg visszasírnának...

2016. okt. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mondj fel aztán irány külföld. Ha ott kicsit is normálisabb helyre kerülsz anyagilag biztos pozitívan jössz ki belőle, akkor meg miért ne? A környezetváltozás is lehet jót tenne.
2016. okt. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bármi miatt felmondhatsz. Ok sem kell, lehet közös megegyezés, ha nem hagyják, akkor mondd, hogy jobb ajánlatot kaptál, kész.
2016. okt. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Áthelyeztek,"


És ott most nem jó? Mert ha igen, akkor tehetnek a másik részen egy szívességet. Ezen ne rágódjál, mert mégsem volt annyira jó az a kollegina.


Ha nem jó az új helyen, akkor mondj fel, ha gondolod.


Egyébként azt nem értem, hogy egy vezető nélkül milyen alapon rendezkedik egy sima beosztott afelől, hogy ki hova kerül?!?!?

Ezt elmagyarázhatnád...

2016. okt. 14. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy jogilag is vitás, hogy szabadság alatt áthelyezik az embert, illetve felvesznek mást a helyére, a kérdező akár panaszt is tehetne a munkáltatójára. Kérdés, hogy van-e kedve ezután mászkálni, megéri-e összerúgni a port a céggel és még jobban azzal a két kollégával, akik hátba támadták, vagy inkább legyint egyet és elhúz külföldre.

Az én jelenlegi munkahelyemen is átszervezések zajlanak, de senkit nem pakoltak ki vagy át a szabadsága, táppénz vagy egyéb távolléte alatt tájékoztatás nélkül egyik napról a másikra, mindenkinek hagytak időt a vezetők. Pl. én átkerülök távmunkába projekt feladatokra, és megegyeztünk, hogy mellé keresek egy fix főállást, a feladatok jellegéből adódóan az időmbe bele fog férni, és pénzben is jobban jöhetek ki hosszú távon, és erre is biztosítják az időt, szabadságot, és már részben a távmunkát is az átszervezési határidő végéig, ha állásinterjúra kell mennem valahova, nem kukacoskodnak, nem morognak, és tudják, hogy akár az is előfordulhat, hogy már másnap új helyen kezdhetek rendes munkarendben, tehát előre megegyeztünk az új feladatütemezésben és a jövőbeli bérezésben, így jóformán már csak az aláírás van hátra, amint élesedik a változás. De én erre hónapokat kaptam a felkészülésre és átállásra, a kérdező pedig a szabadságáról visszatérve azonnal belecsöppent az előre nem tervezett új felállásba.

2016. okt. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem ezt olvasom ki a kérdező szavaiból.
2016. okt. 15. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fuss neki még egyszer a kérdés kiegészítésének, de most figyelmesen.
2016. okt. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekifutottam, de a Te történeted még csak nem is hasonlít a kérdező történetére.


A kérdező leírásából az tűnik ki, hogy a kollégák döntöttek olyan ügyben, amiben a vezető az illetékes. Hivatalos formát nem lehet találni benne. :)


Lásd: " esetleg elmennétek a főnökhöz elmondani mi történt? "

2016. okt. 17. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!