Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem kellek egy munkahely...

Miért nem kellek egy munkahelyre sem?

Figyelt kérdés

Egy vendéglátó érettségim van, mellette OKJ-s tb szakmám, és nem vesznek fel sehova! Magamról egy picit: magas, nagyon vékony lány vagyok. Nem tudok "nyalni", ez valahogy soha nem ment, hogy érdekből kedveskedjek.

Kicsikét béna vagyok, de egy -két hét és belejövök mindenbe. Nincs nagy szám, nem beszélek csúnyán.

Már sok helyre jelentkeztem, de sehova nem akarnak felvenni. ( takarító,operátor, irodai munka, bolti eladó)

Bevallom roma vagyok, de nem látszik rajtam. Mit rontok el?

Szeretnék egy hosszútávú munkát, ahol kedvesek, és nem kell érdekből kedveskedni a munkáltatónak.



2016. okt. 12. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

1. vagy látszik a származásod ami nyilván hátrány ki akar olyat alkalmazni aki 90% hogy lopni fog vagy lusta bocs a sztereóért de ez azért javarészt igaz persze nem mindekire.

2. lehet politikailag valami ellenzéki aktivista vagy?

3. egyszerűen nem passzol a képzettséged

2016. okt. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen rosszul szelektálsz a munkalehetőségek között.

Irodai munkára szinte csak diplomával, vagy évtizedes gyakorlattal van esélyed, a tárgyalóképes nyelvtudás alap, számítógépes ismeretek szintén.


Gyárba operátornak olyat szeretnek felvenni, aki csinált már ilyet. Ha az önéletrajz beküldésével után be se hívnak, valamin változtatni kell. Első körben pl. munkaerő közvetítő hoz menj be személyesen, többet érsz el.

Ha a tesztíráson esel ki, akkor gyakorolni kell. Fog az menni!

Takarítónak sokan elkeseredésből jelentkeznek, és nem tudják mit vállalnak. Más mint otthon: ismerni kell a takarítógépeket, vegyszereket, szakmai fogásokat. És nagyon pörgősnek kell lenni!


És próbálj meg ismerősökön keresztül jelentkezni, van ahol sokat számít, ha ajánl egy régi dolgozó! Akinek lehet, szólj, hogy állást keresel, nem-e hallott valamit. Kisebb cégekhez többnyire így lehet bekerülni.

2016. okt. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Tb-s szakmával próbálkozz egy nagy ügyfélkörrel rendelkező maszek könyvelőirodánál, és ne egy gyártó-kereskedő stb. cégnél.

Vendéglátó érettségivel éttermek, bisztrók, hasonlókban próbálkozz, de: a kedveskedés = mosoly, előre köszönés, hasonlók a vendég felé, az bizony kell!!!

2016. okt. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok aktivista. ☺

És én szerintem nem látszik rajtam, ( kék szemem, és normális börszínem van)

2016. okt. 12. 10:21
 5/11 anonim ***** válasza:

Hol próbálkozol? Melyik városban? Itt fehérváron pl vendéglátó végzettséggel jelenleg egy kanmajom is elhelyezkedne...

Bp-ről nem is beszélve...

2016. okt. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Melyik városban vagy?
2016. okt. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Borsod megyében. Inkább Heves megyében keresgélek, mert Miskolc túlsságosan messze van a településemtől(mondják ezt a munkaadók).
2016. okt. 12. 12:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy?

Költözésben nem gondolkodtál, ha arrafelé ennyre nehézkes?

2016. okt. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Egy vendéglátó érettségim van, mellette OKJ-s tb szakmám, és nem vesznek fel sehova!"


Ha diplomád lenne se vennének föl több helyre.


"Magamról egy picit: magas, nagyon vékony lány vagyok. Nem tudok "nyalni", ez valahogy soha nem ment, hogy érdekből kedveskedjek. Kicsikét béna vagyok, de egy -két hét és belejövök mindenbe. Nincs nagy szám, nem beszélek csúnyán."


Ezek alapján nagyon szimpatikus vagy nekem! Ha tudnám rólad, hogy ilyen vagy (ami ránézésre sajnos nem mindig látszik), akkor én téged alkalmaználak.


"Már sok helyre jelentkeztem, de sehova nem akarnak felvenni. ( takarító,operátor, irodai munka, bolti eladó)

Bevallom roma vagyok, de nem látszik rajtam. Mit rontok el?"


Ezek egyszerű munkák. Nem királyi kincstárnoknak jelentkeztél, hanem tök alap melókra, ahová simán fölvehetnének. És a származásodnak ehhez semmi köze. Ezt garantálom.


"Szeretnék egy hosszútávú munkát, ahol kedvesek, és nem kell érdekből kedveskedni a munkáltatónak."


Ilyen szinte egyáltalán nincs! Ne is várd, hogy Magyarországon ilyen helyet találsz! Egyrészt a munkáltatók lusták, nem akarják tanítgatni az embert, jobban szeretik, ha már tapasztalt a munkában. Nem akarnak sokat fizetni se. A kormánytól függetlenül is zsugoriak. És leglényegesebb dolog, hogy szeretnek olyan embert fölvenni, aki valamilyen formában az ismerősük már. be kell látni, nem csak a kormánnyal van baj, hanem a társadalommal is, ez tény. Hát ezért nem vesznek föl sehova. A nemedtől, származásodtól, magasságodtól függetlenül nem vesznek fel, csak mert úgyis akad más, aki jobban megfelel, mint te. talán vannak cégek, akik akkor sem vennének fel, ha munkaerőhiány lenen náluk! Csak mert valami miatt nem tartanak megfelelőnek. Évente több tízezer céget alapítanak Magyarországon, és pont ugyanennyi tönkre is megy! A legtöbb cég 1-2 éven belül tönkremegy, és nem véletlenül. Az egész hozzáállásuk rossz.

2016. okt. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem. Költözni még 5évig nem szeretnék 22éves vagyok.
2016. okt. 12. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!