Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bunkó munkatárs esetén mit...

Bunkó munkatárs esetén mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

5 hete kezdtem el dolgozni egy cégnél gyakornokként heti 3 napban (pénzügy). Mivel minden nap legalább 2 gyakornoknak kell lenni, így külön irodában vagyunk, mert a pénzügyön nem fértünk volna már el. Akivel "párban" szoktam lenni másik gyakornok kb. 1 év van a cégnél, már megvan a pénzügyi diplomája és a mérlegképes könyvelői végzettsége is, az msc-t csinálja nappalin. Ahelyett, hogy normális munka után nézne havi 40 ezerért itt dolgozik "diákként" arra várva, hogy hátha - ahogy ő mondaná - valaki kihal és felveszik a helyére, pedig már próbálkozott bekerülni könyvelőnek, de mondták neki, hogy nincs hely.

Eddig normálisnak tűnt, de ma mikor már bementem az irodába úgy nézett, mintha én lennék a legnagyobb ellensége a világon. Reggel próbáltam nála érdeklődni, hogy megtörjem a csendet, mire ő lecseszett, hogy pénteken (akkor ő nem volt és egyedül voltam) miért nem intéztem el egy számlát, mert 48 órán belül lezár a rendszer. Ezt nekem ő nem mondta, mert volt, hogy ugyanazon beszállító számláját ő is takargatta 1 héten át, el is mondtam neki, hogy ebből gondoltam, hogy nem lesz gond, mire ő még haragosabban szólt. Közben folyamatosan minden miatt beszólogatott, hogy mit miért úgy csinálok, majd egyszer csak megint beszólt, hogy pénteken valamit elrontottam - pedig egyáltalán nem biztos, hogy én voltam. Ezen kívül hét hete kérdeztem meg tőle, hogyha épp nincs mit csinálnom, akkor átmenjek-e a pénzügyre kérni munkát vagy tanulhatok/olvashatok. Azt mondta, hogy nem kell átszaladgálni, nyugodtan foglaljam el magam, mert ő is itt készült fel a nyelvvizsgájára. Mivel reggel se volt mit csinálnom, a főnök se volt még ott így elővettem az angol füzetem és elkezdtem tanulni, majd ismét beszólt, hogy jó lenne, ha nem itt tanulnék mert állítólag a főnök panaszkodott neki, hogy "a múltkor két órán át nem néztem át a pénzügyre és mikor átjött akkor azt mondtam neki, hogy olvasok". -Ilyen valóban volt, de az a legelső héten, és akkor elmondtam a főnöknek is, hogy az előző nap felírt munkával kapcsolatos dolgokat nézem át, mert őket nem találtam az irodában, mivel megbeszélésen voltak.

Később mivel nincs saját SAP-m, így az "övével" léptem be,mert a múlt héten megadta a jelszavát és a felhasználónevét, hogy nyugodtan használjam. Van egy másik SAP-nk is, de annak nem tudtam a felhasználónevét. Láttam, hogy be van jelentkezve a másik gépről SAP-ba, de mivel azt írta ki, hogy 10 órakor lépett be és már 2 óra körül járt, na meg órák óta nem ült a gép előtt, mert a pénzügy osztály seggét nyalta, így gondoltam nem gond, ha kilépek. Később visszajött és totálisan lecseszett, hogy hogy mertem belépni, mert őt kiléptette és most elveszett minden amin eddig dolgozott.

Utána átmentem a pénzügyre kérni munkát, a kezembe nyomtak egyenlegközlőket, hogy írjam meg őket. A csaj épp látta, hogy mi van a kezemben és el akarta venni, hogy majd azt ő megcsinálja, de nem hagytam, hisz előtte az volt a baja, hogy miért tanulok. Utána folyton jött oda és kérdezgette, hogy "megy-e", pedig elég egyszerű volt.


Elkerülni nem tudtam, mivel egy irodában vagyunk. Délután elnézést kért az SAP-s lecseszése miatt, hogy kifordult magából, de engem ez nem hat meg, hisz semmi okot nem adtam arra, hogy így viselkedjen velem. 25 évesen szerintem megtanulhatná, hogy ne mások vezesse le a feszültséget.

Ti mit tettetek volna ebben a helyzetben? Vissza kellett volna szólnom? Olyan megaláztatottnak éreztem magam egész nap, ráadásul ezentúl semmi kedvem őt kerülgetni nap, mint nap.


2016. okt. 20. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A felét olvastam el, mert annyi elég volt.


Ez a válasz a kérdésedre: el kell küldeni a f****ba. Nekem is ugatnak és ugráltatni akarnak a munkahelyen lévő veteránok, én meg megmondom nekik, hogy cső, csináld te, én csak a saját munkámmal foglalkozom. Hadd nyafogjon, kakkantom hanyatt. Nem is szeretnek, de nem szerelemért megyek én oda. Ennyi.

2016. okt. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazad van, igazából azért nem mertem visszaszólni neki, mert láthatóan tövig próbálja benyalni magát a főnöknél és ha esetleg visszaszólok neki előfordulhat az is, hogy miatta kirúgnak a januári államvizsgámat meg bukom ha nincs meg a szakmai gyakorlati igazolás.
2016. okt. 20. 22:14
 3/10 anonim ***** válasza:

Részelteken múlik. De a lényeg, hogy ne sértődj meg. Egy elmérgesedett munkahelyi légkör az mindenkinek rossz.


Én a helyedben ezt a napot zárójelbe tenném. És úgy folytatnék midnent, mintha meg sem történt volna. Azaz nem kérnék munkát és tanulnék, szóval minden úgy csinálnék, ahogy eredetileg mondta, amikor nem rossz napja volt épp. és közben kedves lennék vele, mintha mi sem történt volna. aztán ha megint szól valamiért akkor azt mondanám, hogy erdetetileg így mondtad és azt hittem csak rossz napod volt. szóval azt próbálnám meg, hogy ne egy mindenkinek rosszabb állapot álljon elő tartósan egy kis összekapás miatt.


meg esetleg megkérdezheted, amikor látod, hogy jó kedve van, hogy mi van ezzel a tanulással, hogy kellene ezt csinálnod, hogy jó legyen, ne legyen sok.

2016. okt. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, ebben igazad van, de ezek után nekem semmi kedvem beszélgetni vele. Ráadásul ma beült a főnök egy 5 percre és kibeszélték a másik gyakornokot, akinek 23 évesen van egy gyereke, mellette egyetemre jár és fél 4 kor el kell mennie mindig, hogy el tudja hozni a gyereket a bölcsődéből, elsőként az volt a téma, hogy minek van gyereke ennyi idősen, hogy milyen végzettsége van és hogy képzeli hogy elmehet majd mindig fél 3 -kor. Tehát teljesen elment a kedvem ettől a csajtól, az is felmerült bennem, hogy eddig azért volt kedves, hogy a főnök ebből annyit lásson milyen jó fej az újakkal és milyen segítőkész.
2016. okt. 20. 22:58
 5/10 anonim ***** válasza:

egy munkahely mindig ilyen lesz. úgy értem, hogy nem tudod teljesen megválogatni, hogy kikkel kell együttműködnöd. ez nem olyan, mint korábban, hogy sacc hasonló emberekkel van együtt az ember. nekem is nagy sokk volt ez. de az van, hogy ebből kell kihozni a legjobbat, egyszerűen nem lehet mást tenni. itt ebben a környezetben kell elérni a céljaidat. ami nyilván az, hogy tudjál minél többet tanulni és, hogy a lehető legjobb hangulatban teljen a nap. innen nézd az egészet. hogy mi az ami ehhez vezet. és ne onnan, hogy ki mekkora barom.


és hidd el nekem sem könnyű. amit még csinálni szoktam, hogy egyszerűen leszarok mindent. nem kommunikálok, teszem a saját dolgom. de ennek mindig rosszabb vége van, mert nekem is érződik a kedvemen, hogy ilyen falhúzásba megy el az erőm.


és az is segíthet, ha arra gondolsz, hogy az egész társadalom azért van ilyen állapotban, mert valahogy ezeket a csomókat nem tudjuk feloldani... nem tudunk hatni egymásra feloldani egymást, miközben igazából mindenki azt szeretné. őrült nehéz ez az egész. és tök nagy felelősség. mindannyiunkké. hogy ne kúrjuk el egymást kedvét hanem emeljük. és mindent olyanokkal kell, akik ezt nem értik és belénk lépnek. őrület. de erre számíts sacc később is. ha te nem tudod megoldani más sem fogja. és marad minden így a világban :)

2016. okt. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Orfeus ***** válasza:
49%

Teljesen mindegy hogy hány éves. Nyomás van rajta, 25 évesen a karrierje elején, suli mellett egy jó helyre akar kerülni, nem tudom mi a probléma. Más 24-25 évesen még otthon van aztán házra gyűjt egy szem érettségivel. Respect a srácnak, oda teszi.


Elárulom neked, hogy lehet hogy segget nyal, de az is lehet h csak te látod úgy. És ha neked fog kelleni egy zsíros állás, akkor ne mond h te nem akarsz a felettesed kedvébe járni.


Jön egy gyakornok, és ő érzi nyeregben magát, ami full korrekt, hiszen te most jöttél, azt sem tudod mit csinálsz, hol vagy, ő meg egy éve űzi, mellette tolja a sulit.


Nem kell magadra venni, ilyen ez a versenyszféra. Már technikusi szinten is megy egy multinál a versengés, akkor pénzügyi területen, ahol iszonyat fizetések lehetnek, szerinted mekkora a verseny??

Örülj neki hogy bocsánatot kért, én nem kértem volna az biztos, ha én hibázok akkor sem.


Ha hagyod magad elnyomni, akkor beraknak a sarokba gépelni majd, kapsz diplomával 2-250k-t, és legyél boldog, ott fogod leélni az életed.


Persze az is lehet h csak én gondolom így és kajakra gyökér az ember. Legyen meg a fél éved, mert mást nem tudsz, nem kell közeledni, annyit beszélj vele amennyit muszáj, arra figyelj amiért ott vagy, tehát maga a gyakorlat, tanulj meg mindent amit meg kell, mert hiába van papírod, egy operátornál többet gyakorlatban nem érsz.


Én spec levelezőn rakom az egyetemet, 23 éves vagyok folyamat tech. beosztában. Nekem annyival könnyebb, hogy több kollega leszarja az egészet mert semmi életcéléjuk nincs, csak megkapni a jó kis fizut, aztán kész. A többi meg csak van, így nem kell versenyeznem senkivel. De ha bármelyik játsza a fejét, akkor elküldöm ahova kell. Persze neked nehezebb a helyzet.

2016. nov. 6. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Igazából már rájöttem milyen, a háta mögött mindenkit kibeszél, még a felette állókat is. Rajtunk kívül van még két gyakornok, akik olyan napokon is vannak, amikor mi nem vagyunk, mikor ők nincsenek akkor a főnöknek folyton panaszkodik, hogy a másik kettő lány állítólag nem csinál semmit, pedig kizártnak tartom, hisz ez a főnöknek is feltűnne, mert mikor én vagyok ott akkor napi legalább kétszer megkérdezi, hogy van-e mit csinálnom. Persze konkrét dologra sose tér ki csak, hogy "nem tudom mit csináltak mikor én nem voltam, mert nem látok semmilyen változást". Nem is értem hogy látná, ha például az egyik könyvelő megkéri, hogy készítsen neki egy táblázatot azt ő az életben nem fogja látni, mert ahogy elkészült küldi is vissza az adott könyvelőnek.

Ezen kívül mikor én péntekenként egyedül vagyok mindig hétfőn kérdezgeti, hogy mit csináltam, teljesen abban a hitben él, hogy ő a főnököm, pedig a valódi főnök az elején elmondta, hogy azért vett fel, mert sok a munka és a 2 lány nem bírt vele, így ugyanazt kell majd csinálnom.

A legvilágosabbá akkor vált számomra, hogy főnöknek képzeli magát, mikor a múltkor a másik velem együtt kezdett,új gyakornokkal volt, a főnök mondta, hogy az egyikük iktassa be a számlákat a másikuk pedig szkellenjen be egy nagyon vastag számlát. Másnap, mikor velem volt totálisan kiakadva mesélte, hogy mit képzel a másik új lány, mert megkérdezte, hogy nem iktathatná-e ő a számlákat a szkennelés helyett, de ő tudtára adta, hogy itt ki a főnök, hogy idézzem szó szerint: "megmondtam neki, hogy nem te döntöd el mit akarsz itt csinálni, én vagyok itt régebb óta, így majd én kiosztom a feladatokat". Szóval a csaj alap természetéből fakadóan egy gyökér az én szememben. Szerintem olyanokat, mint én - az elején mikor kérdezte világosan megmondtam neki, hogy nem akarok ennél a cégnél januárnál tovább maradni, mert a párom is Budapesten dolgozik és oda szeretnék majd menni én is - nem kellene fúrnia, hisz nem pályázok a helyére. Szerintem a legnagyobb baja az, hogy ő sem érzi úgy, hogy bekerülhet a pénzügy osztályba gyakornoknál magasabb pozícióba, mert egy nagyon kisvárosról van szó és a pénzügyön ahogy láttam mindenki mindenkinek a rokona, gyerekkori barátnője, így ő szinte labdába se rúghat.

A helyzetbe már beletörődtem, míg az első 1-2 héten hétköznapi témákról is szívesen beszélgettem vele - akkor még normálisnak gondoltam - ma már leszűkítettem ezt a kört kizárólag munkatémákra, de azt is csak röviden, ha nem muszáj nem kommunikálok egy ilyen "emberrel".

2016. nov. 7. 10:29
 8/10 Orfeus ***** válasza:

Teljesen igazad van, hagyd is. Frusztrálja hogy nem tud feljebb lépni, ilyen az emberi természet szerintem. Nagyon ritka az olyan felettes mint nekem. Bármennyi nyomás van rajta, ellő egy cigit, és mosolyogva nyomja tovább. Másik részről a kollegáimnak olyan főnöke van, aki nem ad feladatot, de a napi riportba várja hogy mit csináltak, csak hogy eszkalálja, és panaszkodjon h nem segít neki a technikusi gárda.


És mérnökökről, diplomás emberekről van szó!

2016. nov. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Korábban az egyetem mellett dolgoztam heti 2 napban egy hasonló méretű cégnél, ott teljesen korrekt volt a főnököm, ő is olyan volt, ha valami kiakasztotta lement cigizni vagy elmajszolt egy csokit, de nem rajtam vagy másokon vezette le a feszültséget. Nem is értem az ilyen embereket. Viszont egyre inkább azt érzem, hogy engem is bemószerolt a főnöknél (szerintem elmesélte neki, hogy mikor nem volt mit csinálni angolt tanultam - gondolom azt kihagyta a meséből, hogy ő javasolta), ezt abból látom, hogy a főnök ad-hoc bejön az irodába és gyorsan odaszalad mögém, hogy épp nem foglalkozom-e mással, hátha lebuktathat, mert miközben hozzám beszél a szeme végig a monitort fürkészi, hogy mi van megnyitva. Gusztustalanok ennél a cégnél néhány kivételtől eltekintve.
2016. nov. 16. 18:09
 10/10 Orfeus ***** válasza:

Én már csak viccből is felvenném a kesztyűt, sajnos nekem elég nehéz természetem van, és az ilyen embereknek nem szoktam meghunyászkodni. Ha beszélgetősbe vagy a főnökkel éppen akk említsd meg h figyu főni, xy mondta hogy ha nincs feladat angolozzak, de tőled is meg akartam kérdezni hogy tényleg működhet e így a dolog.


És akk nem árulkodtál, csak engedélyt kértél. Rafkósnak kell lenni haver. Az erősebb kutya b*szik. Később ha nem álsz a sarkadra akkor mint említettem kutya munkád lesz szarérhugyér.

2016. nov. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!