Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi tart engem a munkahelyemen?...

Mi tart engem a munkahelyemen? Az hogy nincs más valamiből meg élni kell-nagy gáz ha csak ezért vagyok egy helyen?

Figyelt kérdés

Ugye fel lehet tenni a kérdést: miért dolgozol ott ahol és csinálod azt amit?

Erre jó esetben a válasz: mert ezt szeretem, ezért tanultam, ez a hivatásom, nem szeretem de nagyon jól keresek, jó ugródeszka stb.


De mi van akkor, ha a

-melóhelyem utálom, légkör undorító

-kollegákat utálom közöm nincs hozzájuk

- a fizetés egy röhej minimálbérnél alig több

-a munkát végzem mint egy gép zéró örömmel (mivel szalagmeló így ezt nem is lehet szeretni)

- a főnök egy csaló rabszolgahajcsár gazember, utáljuk mint a szart, a dolgozók megfojtanák egy pohár vízben (én is)


És akkor a kérdés: akkor mit keresek itt?

A válasz: mert mást nem találok (pedig keresek!) és valamiből élni kell.


Szeretem a melóm? Dehogy, utálom mint a szart. Mennyit fizetnek? Egy tál lencsét.

És mégis ott vagyok és csak azért vagyok ott mert mást nem találok valamiből meg élni kell.


Ez gázos szitu vagy szokványos?


Mert ha körbenézek a környezetemben sok-sok ilyen embert látok! Tulajdonképp zömében ilyet.

És vannak olyanok is akiknek még ez is álom csak, mert még állásuk sincs és szívesen cserélnének velem-még így is!


2016. okt. 21. 11:27
 1/10 anonim válasza:
Szokvànyos.
2016. okt. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, a legtöbb ember a megélhetés miatt van a munkahelyén. Váltani nem mindenkinek egyszerű.
2016. okt. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemen szerettem tanulni azt, amit most csinálnom kell. Azonban az első két év után meguntam.

Nem változtatok rajta, mert a fizetésem nagyon jó, számos előrelépési lehetőségem van.

Szóval unalmas, (de nem utálom), és jól fizet. Ezért csinálom.

Néha elgondolkozok azon, hogy mit élveznék is csinálni, de rájövök, hogy túl beszari vagyok váltani és kockáztatni. Inkább aknakeresőzök az irodában, meetingeken veszek részt, prezentációkat tartok, ügyfelekkel beszélek, ahol tudom elcsalom az időmet. Amikor meg kilépek az épületből élvezem a pénzt.

2016. okt. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Abban egyetérthetünk hogy itthon kétféle dologból lehet meríteni, be kell járni lenyomni a munkaidőket, főleg ha már van saját ház, kocsi, gyerek, vagy függetlenként fiatalon keresni mindig jobbat addig míg nincs.


Én dolgoztam olyan illetővel nagy cégnél, aki pár évet börtönben volt csempészetért, mindezt azért mert nem akart alárendelt lenni egy munkahelyen, és élni is akart nem csak megélni, ahogy az ilyen fizetésekből csak azt lehet ugyebár.

2016. okt. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát kösz akkor inkább éhbér mint börtön
2016. okt. 21. 12:47
 6/10 A kérdező kommentje:

" főleg ha már van saját ház, kocsi, gyerek, "


Ugyan miből lenne. A hidegvízre futja másra nem.

Félretenni? 5 ft-ot se . miből.

2016. okt. 21. 12:56
 7/10 anonim ***** válasza:
ez egy elég ördögi kör sok embernek, amiben te most épp benne vagy, nem könnyű az biztos. csak a tanulás ami ki tud ebből húzni, ha fejleszted magad, új szakmát tanulsz ki estin, vagy nyelvet tanulsz. amikor munkanélküli voltam, mentem régebben minden képzésre amire csak lehetett. diplomásként takarítottam, muszáj volt dolgozni,de a döntés, hogy mellette, hogyan éled a napjaidat,vannak-e terveid az csak rajtad múlik. rengeteg megpróbáltatás után végre jó munkahelyem van, napi 1órát ha dolgozok, unom sokszor magam, váltani nehéz viszont és már nincs is kedvem új helyre menni. a pénz jó, 8óra, nincs túlóra se, a nők néha hül-yék,de az mindenhol ez van. remélem valahogy kilábalsz ebből a szituációból, amúgy sok munkát kínálnak szállással, előleggel dunántúlon, lehet ha utána jársz találsz ilyen melókat. sok sikert!
2016. okt. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"csak a tanulás ami ki tud ebből húzni, h"


Ezt a dumát én is benyaltam sajnos le is tettem a meglevő szakmám mellé még 3 emelt OKJ-t, amiből 3 (vagyis 100%) állítólagosan hiányszakma.

a valagamat törölhetem az összessel a kutyának se kellek.

Mondjuk már nem lehet kérdés tanuljak-e mert egy fillérem sincs de ha lenne se tanulnék-mi a szarnak. Mindegy hogy egy rakat papírral vagy anélkül nem kellek sehova.

2016. okt. 21. 14:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is ebben a cipőben vagyok, tegnap mondtam föl. elegem lett a kilátástalanságból, van egy pár hónapnyi tartalékom, kockáztatok. Még 1x alkalmazott nem akarok lenni az is biztos!


Inkább lemondok az életben minden örömről, de nem fogok más miatt felkelni és máshoz alkalmazkodni!

2016. okt. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én meg ezer örömmel kelek más miatt fel és alkalmazkodom bármihez, feltéve hogy megfizeti.

De hogy más lábtörlője vagyok szarért-húgyért és örülhetek ennek is és két kezem összetehetem hogy ez is van-sose hittem volna hogy ide jutok.

2016. okt. 21. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!