Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem mostok kezet nyilván...

Miért nem mostok kezet nyilvános mosdóban?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés nyilván azoknak szól, akik nem teszik meg... nagyon sokszor látom, hogy egyébként igényesen kinéző lányok maximum a kezükre fröcskölnek némi vizet, és ettől talán az az illúziójuk támad, hogy rendesen kezet mostak. Utána nyúlkálnak a szemükbe sminket igazítani. Az egyetemen, könyvtárban és plázában is ott a szappan és nem használják. Miért?
2016. okt. 28. 12:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én sokszor botlok olyanba, hogy nincs szappan, vagy nem jön a szappantartóból, egyébként meg otthon rendesen kezet mosok úgyis, de út közben a mosdó után még egy rakás nem tiszta dologhoz hozzáérek (pl. busz leszállásjelzője), míg hazaérek.
2016. okt. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is 90%-ban olyan helyen járok, ahol nincs szappan, biztos jó érzékem van hozzá.

Véleményem szerint egy nyilvános wc-ben a csap is tele van bacikkal, a kilincsekről nem is beszélve. Innentől kezdve kb. tök mindegy, hogy fröcskölöm-e a kezemet vagy sem, úgysem használ semmit. Azokat a helyeket szeretem, ahol mozgásérzékelős a csap, itt látom értelmét is a kézmosásnak.


Egyébként meg szennyvíztisztító telepen dolgozom és van hatezer oltásom, valamint minden táskámban és az autómban is tartok kézfertőtlenítőt, inkább ezt használom kézfröcskölés után, vagy akár helyette is!!

2016. okt. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha éppen vége van a munkának, és megyek haza, akkor én sem szoktam kezet mosni, mert minek, úgyis mindent összefogdosok, ami sokkal piszkosabb, mint a kezem. A p*csöm meg tiszta. Szerinted az a csap, amit mindenki megfogdos a kezével, az mennyire tiszta? És elzáráskor a csapot meg kell fogni. Ugyancsak minden egyes kézfogás alkalmával az ember tenyerén lévő baktériumok, vírusok, meg izzadtság és koszcseppek keverednek. Vagy ha pénzt fogsz, akkor is, több százan megfogdosták. És van olyan ismerősöm, aki mosatlan kézzel eszik utána.
2016. okt. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én nem tudnám nem-megmosni a kezem utána. A kézfertőtlenítőkben nem bízom. :D amúgy ezek szerint én a legjobb mosdókba járok, szerte a fővárosban, mert kivétel nélkül mindenhol van szappan és mozgásérzékelős csap. De ott sem mosnak kezet.

Amúg meg, ha bármit megfogsz, és koszos lesz utána a kezed, és ezért nem mosod meg, akkor minek mosol kezet egyáltalán valaha is? :D Ha az othonodban megfogsz valamit, elképzelhető, hogy attól is tapad majd valami a kezedre attól függetlenül, hogy milyen sokat takarítasz. Szóval ennek az érvnek egyáltalán nem látom értelmét. Pont attól lesz "bacis" a kilincs is, mert sokan tisztálkodás nélkül mennek ki a mosdóból, mint ti is. Lehet, hogy a kórházakban sem lenne értelme szappannak, mert ugyanúgy sokan nem mosnának kezet, pedig nem hiába lett ez így kitalálva.

2016. okt. 28. 21:42
 5/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, örülj neki, hogy te ilyen vagy, nekem még semmi bajom nem lett attól, mert adott esetben csak vizet használtam kézmosáshoz, ne ítélkezz mások felett. Lehet, hogy te hamarabb összeszedsz a steril életmódod miatt valami fincsi vírust, mint azok, akik nem túlozzák el a kézmosást nyilvános helyen. :-) Ahol én megfordulok, kisebb arányban van érzékelős csap (a munkahelyemen sincs ilyen), a legtöbbet a kis kacsóddal kell beindítani. Lekopogom, évek óta nem voltam táppénzen...
2016. okt. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"nekem még semmi bajom nem lett attól, mert adott esetben csak vizet használtam kézmosáshoz"


Na ez az, az meg nem ér semmit! A sima víz nem visz le semmit a kezedről, max a látható kosszemcséket, amik önmagukban nem veszélyesek, mert a baci jelenti a veszélyt! Tehát ha sima vízzel öblítem le a kezem, az sem ér semmit, de még jól meg is fogdostam utána mindent.

2016. okt. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha valahol nincs szappan vagy rossz az adagoló, mégis mit csináljak? Mégse vagyok Harry Potter... :-D
2016. okt. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mellesleg nyilvános WC-n nem én kapok fizetést azért, hogy biztosítsam a szappant vagy a jól működő adagolót. A munkahelyemen van szappan, használom, otthon van szappan, használom. Ha valahol nincs szappan, nem csinálok belőle ügyet, de ha el kell menni WC-re nem fogok csak azért becsurgatni, mert történetesen nincs szappan, és jaj, nem fogok tudni rendesen kezet mosni... :-)
2016. okt. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Vajon abból gondolod, hogy steril életmódot élek, mert amellett érvelek, hogy kezet kell mosni wc-használat után? Mert hogy más infót a tisztálkodási szokásaimmal kapcsolatban nem adtam meg. :) melyik része sértő annak, amit leírtam? A véleményem még mindig fenntartom és a tiétekkel sincs gondom, maximum nem értünk egyet. Legalább az addig összegyűlt bacit lemosom a kezemről, amit wc-zés utánig "összegyűjtöttem", legalább is így vagyok vele. Utána folytatom a gyűjtögetést a csap megfogásával, ha egyszer olyan helyen járok. :D a víz önmagában meg semmit nem ér.
2016. okt. 28. 23:12
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdem én. A kézfertőtlenítőben nem bízol, de a vízben és a szappanban igen? Ez számomra érthetetlen.

Nálunk a munkahelyemen pl. alap, hogy kétnaponta az összes kilincs és ajtó végig van fertőtlenítve, fertőtlenítős szappanunk van a mosdók mellett és automata kézfertőtlenítő adagolóink is vannak. Ott minden egyes alkalommal mosok kezet, vagy fertőtlenítek wc ELŐTT is és utána is, de nyilvános wc-n semmi értelmét nem látom a vizes kézmosásnak, mert sokkal többet ér a magamnál tartott kézfertőtlenítő, ezen véleményem szerint kár vitatkozni. Az alapos vizes kézmosás, vagy a kézfröcskölés csak placebo, köze nincs a higiéniához.

Ezen felül itthon is minden takarításnál le van törölve minden kilincs és az első, amikor hazaérek, hogy alaposan kezet mosok még akkor is, ha a munkahelyemről kilépve ez megtörtént és az autó kormányán kívül sehol semmit nem fogdostam meg.

Ergo én nem gondolom, hogy rossz ember lenne, aki nem mos alaposan kezet a nyilvános wc-k után.

2016. okt. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!