Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi bulikba, összejövet...

Munkahelyi bulikba, összejövetelekre el szoktatok menni? Vagy csak elég a munkahelyen eltöltött idő?

Figyelt kérdés
2016. nov. 8. 17:10
 1/10 anonim válasza:
Illik ott lenni, hogy ne közösítsenek ki. Ott mindig történik valami amiről később beszélnek és akkor ha nem vagy ott nem tudsz hozzászólni.
2016. nov. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és ha már eleinte kiközösítettek, akkor mit lessek ott egyedül
2016. nov. 8. 17:24
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nő vagy igen, vagy ha nagy számban vannak nők a munkahelyeden akkor is. Ha férfi vagy, akkor mindegy. Ha többség férfi lesz*rják, ha a többség nő,akkor meg mindegy,hogy ott voltál vagy sem, akkor is pletykálni fognak rólad. Főnökség meg változó. Van amelyiket zavarja, van amelyik lesz*rja. Én sosem megyek el viszont semmi probléma sincs belőle.
2016. nov. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem megyek minden egyes munkahelyi bulira, de a "fontosabbakra" (pl. karácsonyi buli, valakinek a búcsúbulija) el szoktam. Egyrészt ha kihúzom magam minden ilyesmi alól, az rossz fényt vet rám a főnökség szemében (nem szimpatikus dolog, de multiknál ez van), másrészt hiába nem vagyok túl közvetlen viszonyban a kollégáimmal (nem rossz emberek, csak teljesen más világ), az ilyen bulikon elég jó szokott lenni a hangulat.
2016. nov. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha lenne, simán mennék. :)
2016. nov. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, mivel ezek általában munkaidőben voltak mindig, ezért kötelező volt megjelenni. Karácsony előtt fordult elő, ill. a nyár végén, máskor nem és munkamegbeszéléssel, évértékeléssel voltak egybekötve. Általában mindenki elmondta, hol tart, mire jutott, mik a feladatai, tervei a jövőt nézve. A főnök végül elmondta, mi a fő haladási irány.


Szerencsés ember vagy, ha van munkád és ez a legnagyobb problémád!


ui.: Kollégákkal elmenni beszélgetni munkaidő után, az nem munkahelyi buli, a főnök oda el sem megy... Ez opcionális elfoglaltság.


Munkahelyi buli = munkaidőben van, azaz kötelező a megjelenés.


Ez alól kivétel a konferencia, workshop, ami nem feltétlenül munkaidőben van, és lehet "buli", ill. kötetlenebb része is, itt szintén kötelező a megjelenés.


A főnök házavatójára nem kötelező elmenni.


Még egyszer: bár nekem lennének hasonló kérdéseim!


Hol dolgozol?

2016. nov. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk csak fontosabb munkahelyi bulik vannak. Ezen felül max túrázni megyünk a keménymaggal. Szerintem tök jók ezek az alkalmak, hiszen ilyenkor nem mint kollégák ültök egymás mellett, hanem mint emberek.

Olyan oldaláról ismerheted meg a kollégák, amelyikről a munkahelyeteken nem.


Kezdetben engem is kiközösítettek néhány okból, 1 év alatt oszlott el a hülyeség az éterben, hajlandóak voltak nyitni felém, megismertek és rájöttek, hogy nem is olyan vagyok, mint amilyennek képzeltek. Azóta a gyalog és biciklitúráknak állandó tagja vagyok és imádom.


A "kötelező" bulikon (búcsú, karácsonyi, munkamegbeszélés ebéd/vacsora közben, stb.) megjelenek egyébként. Azért a heti kocsmázásokat kihagyom.

2016. nov. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nincs mindenhol és nem voltam mindenhova hívva. Pl. volt, ahol kölcsönzöttként dolgoztam, és a kölcsönzött dolgozók nem voltak meghívva a céges karácsonyi vacsorára. Ahol most vagyok, itt elég jók szoktak lenni az ilyen összejövetelek (volt pl. gokart, bowling), úgyhogy nem sokat hagytam még ki.
2016. nov. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"és ha már eleinte kiközösítettek, akkor mit lessek ott egyedül"


Hát ez az! Akkor meg minek menj oda? Szerintem ne menj el. Majd elmész azokkal bulizni, akik nem közösítenek ki.

2016. nov. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem szoktam elmenni, mert csak egy kényszeredett dolog. Épp elég a munkaidőben egymással való kutyulás.
2016. nov. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!