Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Másodállása lett a kollegának...

Másodállása lett a kollegának és azóta megváltozott a főnök hozzáállása hozzá – nem érdekes? Mert már nem 100%-ban kiszolgáltatott neki?

Figyelt kérdés

A főnök szereti terrorizálni a dolgozóit a terror eszköze nagyon egyszerű: kussolsz vagy kirúglak. Az állás a terror eszköze. Pénteken benn kell maradni estig szabit lefújják az utolsó pillanatban túlórát nem fizetnek ezek senkinek se tetszenek de nemet mondani nem mernek mert jön a terror: kuss vagy kirúglak. És kuss is van. Mert a főnök és a melósok is tudják kiszolgáltatottak. ezt meg a főnök élvezi.

És van egy dolgozó aki eddig kussolt, de mióta másodállása van és már nem csak ettől a melótól függ azóta nem kussol. Péntek túlóra, és nem marad. Jön a fenyegetés kirúglak ő meg röhög: rúgjál! És leszarja. Megteheti már mert a másodállásban annyit keres mint itt a „főállásban” ls ha tényleg ki is rúgják hát akkor se dől a kardjába bánatában.

Elveszett az ostor a főnök kezéből és ez marhára frusztrálja a főnököt. Dühös sőt már fél ettől a dolgozótól-elveszett a hatalom! Annál is inkább mert ez leleplezi a blöffjét a kirúgást. Mert dehogy rúg az ki bárkit is hát örül ha talál embert aki a szaros cégénél dolgozni hajlandó ennyiért.

És azzal hogy állandóan bizonygatja kirúglak és a többi melós látja hogy dehogy rúgja az ki, annál nagyobb a veszély hogy a többi is átlátja a szar kamuját a főnöknek.


Nem szánalmas az ilyen „vezető”?

2016. nov. 9. 08:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
4%

De.

Meg az ilyen dolgozók is.

2016. nov. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Én pont így voltam, volt egy jobban fizető mellékállásom, többek közt ezért is engedhettem meg magamnak, hogy leperegjen rólam minden f@$zsága és amikor elkezdte pedzegetni, hogy kirúg, szó nélkül "engedelmeskedtem", azaz felmondtam. Pedig kíváncsi vagyok mi lett volna, ha nem ezt teszem, csak már nem akartam ezen koptatni az idegrendszeremet.


Az ilyen vezető egy olyan valaki, akinek valójában nincsenek vezetői képességei, mert ahhoz embernek kellene lennie. Bár az igaz, hogy neki ez a könnyebben járható út, legegyszerűbb dolog parancsokat osztani és végrehajttatni.


Sokat gondolkodtam mi lehet ennek az oka, honnan ered ez a hozzáállás, de még nem jöttem rá. Miért okoz valakinek nehézséget emberként kezelni a másikat?

2016. nov. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, és a másik oldal, hogy miért hagyják ezt a dolgozók?
2016. nov. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

" hogy miért hagyják ezt a dolgozók?"


A válasz ott van. Mert kiszolgálatottak. Valamiből élmni kell és ha valakinek a kora végzettsége stb miatt esélye sincs másra csak ilyen szarra az mégis mit teygen? Ez van ezt kell szeretni vagy mehet a híd alá. Ezt tudják a dolgozók és tudja a főnök is azért meri ezt megtenni.

És lám fehér holló az ilyen akinek sikerül ebből kikapaszkodnia.

Mert ez a dolgozó ez is kussolt eddig. Ő is úgy volt vele mint az összes többi tűrni kell mert más nincs.

Az ő esetében lesz más, de ő még csak 30. Míg a dolgozók zöme 50-es nő. Nekik már tudod mi lesz? Semmi. Ez ami kost van és még ennek is örülhetnek.

Na ezért tűrik!

2016. nov. 9. 08:52
 5/16 anonim ***** válasza:
44%
4. és ez egy tipikus hungarikum, az ilyen pesszimista hozzáállás úgy általában mindenhez.
2016. nov. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

igen, csak míg az összes többi a meló után hazament sört vedelni, meg bámulni a valóvilágot meg a többi gyökér műsort, addig ez az egy dolgozott keményen.


nem irigykedni kell rá, hanem utána csinálni.

2016. nov. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"igen, csak míg az összes többi a meló után hazament sört vedelni, meg bámulni a valóvilágot "


És mi a helyzet azokkal akik marhára nem ezt tették mégis itt vannak?

Mi a helyzet az itt dolgozó egykori tanárnővel, a leépített önkormányzati ügyintézővel, a bankvilágból jött oda már öreg pénztárossal, az egykori jól kereső alumunkással (Inota!!!)??


Ezekről mindent el lehet mondani de azt nem hogy ültek a seggükön és nem dolgoztak/tanultak.

És hol vannak? Itt.

A nyolc elemis alkeszekkel együtt akik valóban ültek a seggükön és sört vedeltek.

De aki nem ezt tette és elmúlt már annyi amennyi az mégis mi a szart csináljon? Hova kell egy 50 feletti nő?

Ide. Meg még néhány hasonló "remek" helyre.


És ne mondjuk hogy teszkó meg lidl. Oda se kellenek. Ilyen korban már nem.

2016. nov. 9. 10:50
 8/16 A kérdező kommentje:

"nem irigykedni kell rá, hanem utána csinálni."


Utána is csinálnák csak hibádzik az a fránya 20+ év korkülönbség!

2016. nov. 9. 10:51
 9/16 A kérdező kommentje:

De most komolyan mi vár egy mai 50-esre a munkaerőiacon?

Nyugdíj. Ha megéri és lesz még akkor egyáltalán.

Közmunka? Egy évben pár hónap 50E-ért?

Koporsó?


Kb ezek.

Kihagytam valamit.

És ne jöjjünk azzal hogy ha zanult volna (mert tanult!) és azzal se hogy ha tanulna-mert ugyan tanulhatna de mit és minek.

2016. nov. 9. 10:53
 10/16 anonim ***** válasza:

9. első körben optimizmust.

utána jöhet bármi.

2016. nov. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:

Nem érdekes hogy van egy mindenki által utált gyökér segg főnök akit végül leváltanak? És kiderül hogy mindig van lejjebb mert az utódja még a régit is felülmúlja?

Volt egy olyan főnökünk hogy azon imádkoztunk üsse már el valami vagy nyíljon meg a föld alatta. Akkora gyökér volt akkora paraszt hogy azt hittük nála rosszabb nincs. De pezsgőt bontottunk mert végül leváltották. (ill dehogy váltották talált más helyet csak a cég ezt...

A főnök rokona lett az új ügyvezető-ezer pályázat útján-érdekes sztori ez van köznapi?

A cég eddigi vezetője és egyben tulaja nyugdíjba megy. Elege van kivonul. Továbbra is ő a tulaj persze. Új ügyvezető kell meg lett hirdetve a pályázat, profession cvonline stb. Özönlöttek a pályázatok csináltuk az előfiltert majd meghallgatások dögivel. És beadta egy...

Csúszó fizetés és a főnök épp ekkor tűnik el szabadságra – nem érdekes? Sokadszorra fordul elő. A pitiánerség pofátlanság határtalan?

A fizetést hó 10-ig meg kéne kapni. Lassan egy éve vagyok itt soha egyszer se kaptuk meg addig. Most 19. van és még nem jött. És a fizut csak a főnök adhatja. Ha ő nincs jelen akkor nincs fizu, mert csak ő jogosult utalni, pénzt kifizetni. ÉS itt jön a pofátlanság...

Érdekes kérdés, amire nem tudom a választ? (kifejtve lent)

A főnöknőmet nem bírom, mert sokszor értelmetlen dolgokat mond és csinál, ő inkább csak egy báb a munkahelyen, lényegében más határoz meg sok fontos dolgokat, amit ugyan a főnöknő "prezentál", de sajna sok minden furcsán alakulnak emiatt. ezzel szemben azonban...

Hogy van ez? Elég érdekes sztori.

A munkahelyemen több kamera is figyel minket. Konyhán dolgozom. Ezzel még nem lenne nagy baj, legyen kamera oké, de a főnök nap 24 órából kb.10 órát azzal tölt el napi szinten hogy figyeli a kamerát. Annyir beleélte magát hogy már a telefonjáról is tud figyelni minket,...

Vendéglátóban dolgozom, van egy öreg főnök és egy érdekes dologgal szemétkedik velünk. Többi lent, mi a véleményetek?

Másfél éve dolgozom egy nagy vendéglátóhelyen, ahol két főnök van, egyiknek nagyobb a hatalma. Az egyik odavan magától(73 éves) hogy milyen "fszagyerek" festi a haját, krvázik, folyton azt kell hallgatni mekkora csibész volt. A másik rendes, de százalékos arányban...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!