Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Másodállása lett a kollegának...

Másodállása lett a kollegának és azóta megváltozott a főnök hozzáállása hozzá – nem érdekes? Mert már nem 100%-ban kiszolgáltatott neki?

Figyelt kérdés

A főnök szereti terrorizálni a dolgozóit a terror eszköze nagyon egyszerű: kussolsz vagy kirúglak. Az állás a terror eszköze. Pénteken benn kell maradni estig szabit lefújják az utolsó pillanatban túlórát nem fizetnek ezek senkinek se tetszenek de nemet mondani nem mernek mert jön a terror: kuss vagy kirúglak. És kuss is van. Mert a főnök és a melósok is tudják kiszolgáltatottak. ezt meg a főnök élvezi.

És van egy dolgozó aki eddig kussolt, de mióta másodállása van és már nem csak ettől a melótól függ azóta nem kussol. Péntek túlóra, és nem marad. Jön a fenyegetés kirúglak ő meg röhög: rúgjál! És leszarja. Megteheti már mert a másodállásban annyit keres mint itt a „főállásban” ls ha tényleg ki is rúgják hát akkor se dől a kardjába bánatában.

Elveszett az ostor a főnök kezéből és ez marhára frusztrálja a főnököt. Dühös sőt már fél ettől a dolgozótól-elveszett a hatalom! Annál is inkább mert ez leleplezi a blöffjét a kirúgást. Mert dehogy rúg az ki bárkit is hát örül ha talál embert aki a szaros cégénél dolgozni hajlandó ennyiért.

És azzal hogy állandóan bizonygatja kirúglak és a többi melós látja hogy dehogy rúgja az ki, annál nagyobb a veszély hogy a többi is átlátja a szar kamuját a főnöknek.


Nem szánalmas az ilyen „vezető”?


2016. nov. 9. 08:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
4%

De.

Meg az ilyen dolgozók is.

2016. nov. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Én pont így voltam, volt egy jobban fizető mellékállásom, többek közt ezért is engedhettem meg magamnak, hogy leperegjen rólam minden f@$zsága és amikor elkezdte pedzegetni, hogy kirúg, szó nélkül "engedelmeskedtem", azaz felmondtam. Pedig kíváncsi vagyok mi lett volna, ha nem ezt teszem, csak már nem akartam ezen koptatni az idegrendszeremet.


Az ilyen vezető egy olyan valaki, akinek valójában nincsenek vezetői képességei, mert ahhoz embernek kellene lennie. Bár az igaz, hogy neki ez a könnyebben járható út, legegyszerűbb dolog parancsokat osztani és végrehajttatni.


Sokat gondolkodtam mi lehet ennek az oka, honnan ered ez a hozzáállás, de még nem jöttem rá. Miért okoz valakinek nehézséget emberként kezelni a másikat?

2016. nov. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, és a másik oldal, hogy miért hagyják ezt a dolgozók?
2016. nov. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

" hogy miért hagyják ezt a dolgozók?"


A válasz ott van. Mert kiszolgálatottak. Valamiből élmni kell és ha valakinek a kora végzettsége stb miatt esélye sincs másra csak ilyen szarra az mégis mit teygen? Ez van ezt kell szeretni vagy mehet a híd alá. Ezt tudják a dolgozók és tudja a főnök is azért meri ezt megtenni.

És lám fehér holló az ilyen akinek sikerül ebből kikapaszkodnia.

Mert ez a dolgozó ez is kussolt eddig. Ő is úgy volt vele mint az összes többi tűrni kell mert más nincs.

Az ő esetében lesz más, de ő még csak 30. Míg a dolgozók zöme 50-es nő. Nekik már tudod mi lesz? Semmi. Ez ami kost van és még ennek is örülhetnek.

Na ezért tűrik!

2016. nov. 9. 08:52
 5/16 anonim ***** válasza:
44%
4. és ez egy tipikus hungarikum, az ilyen pesszimista hozzáállás úgy általában mindenhez.
2016. nov. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

igen, csak míg az összes többi a meló után hazament sört vedelni, meg bámulni a valóvilágot meg a többi gyökér műsort, addig ez az egy dolgozott keményen.


nem irigykedni kell rá, hanem utána csinálni.

2016. nov. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"igen, csak míg az összes többi a meló után hazament sört vedelni, meg bámulni a valóvilágot "


És mi a helyzet azokkal akik marhára nem ezt tették mégis itt vannak?

Mi a helyzet az itt dolgozó egykori tanárnővel, a leépített önkormányzati ügyintézővel, a bankvilágból jött oda már öreg pénztárossal, az egykori jól kereső alumunkással (Inota!!!)??


Ezekről mindent el lehet mondani de azt nem hogy ültek a seggükön és nem dolgoztak/tanultak.

És hol vannak? Itt.

A nyolc elemis alkeszekkel együtt akik valóban ültek a seggükön és sört vedeltek.

De aki nem ezt tette és elmúlt már annyi amennyi az mégis mi a szart csináljon? Hova kell egy 50 feletti nő?

Ide. Meg még néhány hasonló "remek" helyre.


És ne mondjuk hogy teszkó meg lidl. Oda se kellenek. Ilyen korban már nem.

2016. nov. 9. 10:50
 8/16 A kérdező kommentje:

"nem irigykedni kell rá, hanem utána csinálni."


Utána is csinálnák csak hibádzik az a fránya 20+ év korkülönbség!

2016. nov. 9. 10:51
 9/16 A kérdező kommentje:

De most komolyan mi vár egy mai 50-esre a munkaerőiacon?

Nyugdíj. Ha megéri és lesz még akkor egyáltalán.

Közmunka? Egy évben pár hónap 50E-ért?

Koporsó?


Kb ezek.

Kihagytam valamit.

És ne jöjjünk azzal hogy ha zanult volna (mert tanult!) és azzal se hogy ha tanulna-mert ugyan tanulhatna de mit és minek.

2016. nov. 9. 10:53
 10/16 anonim ***** válasza:

9. első körben optimizmust.

utána jöhet bármi.

2016. nov. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!