Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ennyire ostoba lennék, vagy...

Ennyire ostoba lennék, vagy mitől lehet ez? Ennyit számít, ha valakit elbocsátanak a munkahelyéről?

Figyelt kérdés

Dolgoztam egy helyen, ahol - én legalábbis úgy éreztem - néhány csapattársammal nagyon jó kijöttünk, többször mentünk munkán kívüli programokra is, moziba, iszogatni, ilyesmi, napközben is szinte állandóan csacsogtunk, amikor tehettük, kávészünetek, ebéd, minden, beavattuk egymást a magánéletünkbe, problémákat beszéltünk meg, támogattuk egymást a nehezebb időkben, satöbbi, minden ilyen lányos baráti dolgot, szóval én abszolút megalapozottnak éreztem, hogy barátaimnak tartsam őket.

Azonban engem elbocsátottak a cégtől, ami egyébként őket ugyanúgy meglepte és elszomorította - látszólag -, mint engem. Búcsúzáskor megígérték, hogy ennek ellenére simán tartjuk a kapcsolatot, megyünk majd programokra továbbra is, iszogatni és csacsogni, mint eddig. És... Azóta sincs semmi. Egy hét csend után gondoltam, kezembe veszem az irányítást, és jelentkeztem nekik én- facebookon-, hogy mi a helyzet, hogy vannak, ilyen semmitmondó társalgáskezdeményező frázisok, és azóta sem válaszoltak rá. Egy hét telt el. Még aznap láttam, hogy elolvasták, és semmi reakció.


Most mégis, ennyit számít az, hogy elbocsátottak? Azt még megérteném, hogy pusztán szakmainak tekintették a kapcsolatunkat, HA nem lettek volna többségében a magánbeszélgetések (párkapcsolatok, párkeresés, a munkán kívüli élet, satöbbi témák), és HA nem lettek volna munkán kívüli tevékenységeink is, amiket teljesen önerőből és saját kedvünkből szerveztünk, nem azért, hogy csapatépítés vagy valami (nem is a teljes csapat vett ezeken részt sosem). Nem értem, mit ronthattam el, hogy évek ilyen jó viszonya ennyit érdemel? Egy szomorú pillantás, egy ölelés búcsúzáskor, és ennyi? Már tovább nem is létezek?


Azért is fáj ez az egész, mert nem igazán vannak egyébként barátaim, és nem is tudom, hogyan lehetne szerezni. A gimnázium után másik városba mentem egyetemre, és eleinte kétheti, majd később havi egy találkozás már annyira nem segíti a barátságok fennmaradását, szóval lassanként eltávolodtunk egymástól. A kollégiumi szobatársnőimmel jóban voltunk, nagyonis, de ők meg az egyetem végével eltűntek külföldre, és persze, félévente amikor hazajönnek, akkor találkozunk és nagyon jó, de ez sem sokat segít a baráti helyzetemen. Az egyetemen nem sikerült barátokat, inkább csak kellemes ismerősöket szerezni, akikhez esetleg tudtam jegyzetekkel kapcsolatban vagy szakirodalmi jellegű kérdésekkel fordulni, de az nyilván nem ugyanaz. És reméltem, hogy esetleg munkahelyen ez változik, hiszen az szinte olyan, mint a gimiben volt, egész napokat összezárva, egy közös célért dolgozva mégiscsak van alapja az alap szimpátiát továbbfejleszteni. És azt hittem, ez működött is.


Hogyan láthattam volna ezt előre? Milyen jelekből lehet tudni, hogy akiket barátaidnak hiszel, valójában nem azok, csak kényelmi szempontokból, meg mert jobb a hangulat így az irodában, kezelnek úgy? És hogyan lehetne akkor egyébként barátokat szerezni, ha így nem? Van hobbim egyébként, ami átmenetileg most szünetel, mert mindenkinek egyéb elfoglaltsága van, vagy külföldön van, és az évek során alaposan összeszokott kis csapatunk most teljesen szétszóródott. Szóval a hobbival is szerencsétlenül jártam.


Szerintetek? Mit lehetne tenni? Írjak megint, hogy hahó, ne hagyjatok egyedül, vagy mi?


2016. nov. 12. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha neked kell kalimpálnod a figyelemért, az már rég rossz. Bármint az teljesen okés, hogy jelzed, de ha egy hétig nem írnak vissza mondjuk egy kérdésre, akkor azt én hagynám már.

Megpróbálhatod még egyszer ha úgy érzed, lehet csak rossz kérdéseket tettetek fel egymásnak, vagy hasonló.

De lehet szembesülnöd kell azzal, hogy ideje új barátokat szerezned.

2016. nov. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. az a baj, hoyg álomvilágban élsz, barátok jönnek-mennek. És nem kell hozzá sok, pl nekem gyerekkori barátom egyszerűen másik városba költözött, más barátai vannak, és alig beszélünk, noha ovodától egyetemig mindíg csoporttársak voltunk. Ez így működik. Én is továbbléptem, ő is. Az emberek továbblépnek, deha te görcsösen próbálsz ragaszkodni a műlthoz akkor pont így fogsz járni, megkeseredetten és magányosan fogsz üldögélni a szobádban. Lépj előre, menj más emberek közé, barátkozz másokkal. Elárulom, semmi nehézség nincs benne, csak meg kell szólítani a másikat, találni egy közös témát, előbb-utóbb úgyis akad valaki, akivel megbarátkozol. Ennyi a történet.
2016. nov. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt ennyire túldrámázni, és nem a jelen alapján kell a múltat "írni". A társaságok, kapcsolatok így működnek. Van egy közös mozgatórugójuk, ez a munka, te ebből kiestél.
2016. nov. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

átérzem min mentél át, megkérdezhetem, hogy miért téged rúgtak ki?

amúgy az én meglátásom szerint nagyon naiv vagy, hisz azt hitted a barátaid a munkatársaid-pedig olyan nincs, hogy a munkatársaid a barátaid, az szinte lehetetlen. mindenki maga miatt van ott, a saját céljai miatt, megélhetése miatt. Amikor jóban voltál a többi csajjal, mindannyian azért csináltátok, hogy jó legyen a légkör a melóhelyen, meló után meg jó volt úgymond bandázni, mindenki letudta a szükséges szociális köröket-főnök felé lehetett mondani, mi mennyire összetartunk blabala érted.

valószínű, csak te tartottad őket barátnak, ők téged nem, ez sajna fájdalmas lehet, de a lényeg, hogy az ilyen emberek legalább elkotródnak az életedből-érdekembereket nem szabad magad körül tartani úgysem.

fogd fel úgy, hogy kihullik a férgese, aki igazán a barátod az aztán is az lesz.

én tavaly 22.800ft-os segélyt kaptam, mert munkanélküli voltam, a legtöbb barátom nem nagyon hívogatott, idén lett egy jól menő munkám helyben ráadásul, hát meglepő módon már bejelölgetnek a régi barátok-ismerősök-nyilván remélve, hogy egyszer majd betolom őket a melóhelyemre, de álmodjanak csak, nekem ezek az emberek már nem barátok,max távoli ismerősök. te is fogd fel így és lépj tovább.

a magány meg pont jó arra, hogy megismerd magad, tanulj új dolgokat és építsd a jövődet. nézzük a pozitív oldalát a dolgoknak!

2016. nov. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A barátság alapja a közös érdeklődés. Titeket a munkahely kötött össze. Ez nálad megszűnt, nincs közös nevező, ami összekötne velük.
2016. nov. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugye a történet Pesten vagy nagyobb városban zajlott?


Hasonló cipőben voltam/vagyok, mert pár ève új városba költöztem, s voltak embertársaink kapcsolatok, melyekbe èn többet gondoltam...


Viszont, sose add fel. Tudom, hogy nagyot csalódtál bennük, de őket minősíti, hogy ennyire nem számított nekik semmit az elmúlt pár èv. Te kerested őket, ha nem jelentkeztek, akkor fájó szívvel próbálj túllèpni rajtuk ès arcal a jövő felè. Ne emèszd magad sokáig miattuk, mert nem èrdemlik még! Esetleg egy èppen kapóra jövő nèvnapi köszöntès vagy face bejegyzéshez való hozzászólás mèg mwgèri megpróbálni, de ha arra sincs válasz, akkor hagyd! Ne adj esélyt, hogy ne essenek rajtad!


Jó, hogy van hobbid, próbálj minél több olyan helyen forgolódni,ami érdekel, akár új hobbi, nyelvtanfolyam stb.

Azt tapasztaltam, hogy felnőttként nehezebb igazi barátokra találni, mert kevèsbè befogadóak az emberek. Jórészt az emberek az egyetemen gyűjtöttek pár barátot, aztán, ha ugyanabban a városban maradtak, akkor már megvan az a kör,ahová nem fèr be plussz ember.


De talán nem lehetetlen! Sok sikert hozzá!

2016. nov. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!