Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyötör a szorongás és a...

Gyötör a szorongás és a pánik. Az sem segít, hogy a munkatársam így viselkedik. Hogyan kezeljem a helyzetet?

Figyelt kérdés

Soha nem voltam egy menő lány a suliba, utáltam ezt a fajta klikkesedést. Azt hittem a munkahely más lesz. De sajnos nem. Kb 30 dolgozunk együtt, a 20 évestől a hónapokon belül nyugdíjasig.

Van egy hölgy, 30-as korosztály, aki kipécézett magának, amikor teheti próbál megalázni. Olyan mint a suliba a nagymenő, magaköré gyűjtött néhány csatlóst és hihetetlen rosszindultattal állnak néhányunk felé.

Nem tudnak a kollégáim a pszichés problémáimról.

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?


2016. nov. 20. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Buta emberek között dolgozol, nem itt van a te helyed. Lépj le. Annak a hüly libának meg tegyél rajzszöget a székére
2016. nov. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon örültem, hogy ki kerültem a suliból. A nagy menők elgáncsoltak, kinevették, kigúnyoltak.

Nagyon rosszul viselem, hogy felnőttként, munkahelyen ugyanígy viselkednek velem.

2016. nov. 20. 13:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Pszichológussal mi a helyzet?
2016. nov. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Folyamatban a keresése. Bőség zavara, nem tudom kit válasszák.
2016. nov. 20. 13:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy csak azt piszkálják, akit lehet és addig így is lesz, amig hagyod. Egyszer kellene valahogy visszavágni, befenyíteni valahogy és utána már nem fog piszkálni. Ezeknek az embereknek van valami lelki nyomoruk, valahol elnyomják őket és igy élik ki a frusztrációjukat
2016. nov. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5-tel értek egyet szólj vissza neki nehagyd magad a földbe döngölni. Semmivel se jobbak nálad állj a sarkadra!!!
2016. nov. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos,hogy olyan egyszerű visszaszólni,van aki nem tudja megtenni,mert pszichésen leblokkolódik ilyenkor.A szociális fóbia egyik tünete a rettegés,félelem emberek között.

Sajnos a magyar társadalom ezen rétege a primitív pr0li,gátlástalan,semmirekellő ócska alakok,akiknek ez jelent örömöt,mert minden másra képtelenek.

Nem akarlak elkeseríteni,de nem fog változni semmi,hidd el.

Lépj ki,más munkát kell vállalnod,valami rendes kis pár fős brigádban.

2016. nov. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen minden munkahelyen van, úgyhogy légy erős. Én is így jártam és azt gondoltam 26 évesen nem szólhatok vissza egy 50 pluszosnak, mert jó modorra, tiszteletre neveltek. Mostmár tudom, hogy nem a francokat.


Valaki ne érezze úgy, hogy jogot formálhat arra, hogy megalázzon minden ok nélkül, csak mert én fiatalabb vagyok és esetleg magasabb pozícióban ülök, mint ő. Sosem voltam vele bunkó, sem szemtől szembe, sem a háta mögött. Nem szóltam hozzá lenézően, lekezelően, maximális tiszteletet adtam neki, ahogy mindenki másnak is a cégnél.

Egy évig tűrtem, végül úgy éreztem az utolsó alkalomnál, hogy nem bírom tovább befogni a számat, csak nő a gombóc a torkomban. Flegmán szólt hozzám, amikor normálisan visszakérdeztem, felemelte a hangját, a végén már szinte üvöltve magyarázott, mint valami dedósnak, hogy "nem igaz, hogy nem értem meg". Elmondtam neki az ő stílusában, hogy de megértem és ha normális hangnemben szól hozzám, akkor is megértem, csak nem bírom elviselni ezt a hangnemet. Nem kell úgy beszélni velem, mint akit a seggéből rángatott elő, mert akkor én is tudok így válaszolni. Amilyen az adjon isten... Ledöbbent és visszapofázott, hogy mit képzelek magamról én kis suttyó, de őszintén szólva nem érdekel. Azóta nem láttam, mást küld, ha dolga van velem, csak a hátam mögül hallom, hogy oszt, de mivel más is ismeri ezt az oldalát, senki nincs meglepődve és az sem érdekel ki kinek ad igazat. :)


Ne hagyd magad, ez nagyon fontos! Csak azért, mert fiatalabb vagy, nem vagy semmivel kevesebb náluk! Tedd helyre a dolgokat, mert sajnos nagyon igaz, hogy csak azt lehet piszkálni, aki hagyja magát.


Ha nem érdemled meg ezt a hangnemet, akkor állj ki magadért!!!

2016. nov. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!