Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan álljak ki magamért a...

Hogyan álljak ki magamért a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és lassan féléve dolgozok egy cégnél ahol összvissz 2 kollegám van akik már 40 év felett vannak. Én megadtam nekik a tiszteletet, mivel korban felettem állnak ős nagyobb a szaktudásuk. Azonban mára már visszaélnek ezzel. Nem a főnökeim de folyton lekezelőek, ellenőrizgetnek, kicsinyeskednek. Egyfolytában kérdezik, hogy mit csinálok, belekötnek a semmibe. Például mielőtt csinálnám a dolgom kérdezzem meg, hogy tudok e segíteni nekik valamit. Úgy érzem alárendeltségi szintbe akarnak terelni. Nem értem az ilyen embereket. Az én esetemben minden apró hiba probléma, de ők akaratuknál fogva lehetnek figyelmetlenek stb. Ilyenkor mit tegyek? Őket nem fogják kirúgni mivel nagy szükség van rájuk. Azonban ha visszaugatok biztos rajtam csattan az ostor.


Ilyen esetben nem sértő ha megmondom hogy idegesít ez a folyamatos kérdezősködés, hogy mit csinálok (komolyan tizpercenként kérdezik)? Nehezen kezelem a konfliktust.


2016. nov. 23. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Haaat helyzettol fugg, hogy mit tudsz tenni.

Ha pl megkernek valamire, hogy most azonnal ezt kellene csinalnod, akkor mondthatod, hogy epp benne vagy valamiben, de tegye csak az asztalodra, ha vegeztel neki allsz.

A kerdesnel, hogy mit csinalsz. Mondjuk a 10 nel viccesen ravagnam, hogy dolgozom... miert? Nem ugy tunik? Persze mosolyogva.


Meg ha van dolgod, akkor nem kell megkerdezned, hogy segits e nekik, hacsak nem azert vettek fel, hogy nekik segits, pl adminisztrator... mert akkor inkabb beszelgess el veluk normailisan, hogy te probalsz teljesiteni, de frusztral ha folyamatosan azt kerdezik mit csinalsz.

2016. nov. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egészen nyugodtan megmondhatod hogy zavar hogy így viselkednek, főleg hogy kollégák vagytok, nem vagy a beosztottjuk. Persze normális hangnemben. Ha ennek ellenére se változik a helyzet akkor keress más melót ha van lehetőséged rá.. Én is hülye módon egy évig maradtam egy olyan munkahelyen ahol úgy bántak velem mint a szeméttel, az új helyemen meg mindenki kedves, aranyos, pedig nem viselkedem másként. Lehet hogy egyszerűen kifogtál két középkorú, kiégett bunkót, és nem tudsz mit tenni ellene.
2016. nov. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első nagyon jókat írt.

Amúgy ha nem az ő beosztottjuk vagy és/vagy nem közösen, csapatban dolgoztok ugyanazon a dolgok, értsd részfeladatokat osztotok el egymás között, akkor foglalkozzanak magukkal.

Pluszban kezdd el te is kérdezgetni őket akkor, hogy " Mit csinálsz?" De így 10 percenként, akkor is ha még benne vagy valamiben. :D HA megkérdezik, akkor csak érdeklődsz. Majd a 20.-nál ha esetleg felmegy bennük a pumpa, akkor meg a mit kérdezed-re rávágnám, hogy " Jól van nyugi, csak azért kérdezem, mert végeztem a sajátommal, és látom te még nem, gondoltam segítek. Nem Te mondtad, hogy kérdezzem meg miben segíthetek?"

Én tuti szét trollkodnám a vén kiégett öreglányokat. :D

2016. nov. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!