Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha új kolléga vagy kolléga nő...

Ha új kolléga vagy kolléga nő jön a munkahelyre, kinek illik bemutatkozni? Neki vagy nekem?

Figyelt kérdés
2016. nov. 25. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Aki odamegy a másikhoz. Ha célirányosan odamegy hozzád, nyilván ő mutatkozik be. Ha neked van dolgod vele, akkor meg te. Ha viszont valaki intézi a találkozást, akkor annak a valakinek kell bemutatnia egyiket a másiknak, általában a réginek az újat.
2016. nov. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Milyen dolgom lenne vele?
2016. nov. 25. 13:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Houston!

Mondjuk közös munka, ha már kollégáról van szó.

2016. nov. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha emberileg nézzük akkor neked,ő az új senkit nem ismer meg még szokatlan neki a légkör.
2016. nov. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Normális helyen ez úgy működik, hogy a felettes mutatja be az új kollégát a többieknek. Csak sajnos ez nagyon sok helyen elmarad. Ilyenkor az újnak illik odamenni és bemutatkozni. De ha nagy a cég, nem várható el, hogy mindenkihez egyesével odamenjen, elég ha a közvetlen munkatársainak bemutatkozik. A többi meg már általában a munkahelyi pletykákból ismeri meg a nevét. :) De nyugodtan odamehetsz te is hozzá bemutatkozni, biztos nem fog megsértődni. Sőt, szerintem örül is neki, ha valaki nyit felé. Újnak lenni mindig nehéz egy munkahelyen, annyi mindenre kell figyelni, annyi új dolgot megjegyezni, hogy nem csoda ha esetleg elfelejt bemutatkozni.
2016. nov. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindig szeretik, ha az ember bemutatkozik, és ha új voltam, akkor mindig bemutatkoztam és mosolyogva kezet ráztam ( lányként btw). Ezt már suli alatt, egyszerű hostessként megtanultam, milyen fontos is.


Persze lehetnek hülye szituk, amikor nincs rá úgy alkalom, de az ember saját érdeke, szóval érdemes bemutatkozni újként.

Másrészt én soha nem néztem azét sem rossz szemmel egy új kollégára sem, mert ne adj Isten én mentem oda és nyújtottam először neki kezet és mutatkoztam be. Sokan bátortalanok is hozzá, szóval nem szabad emiatt sem leírni senkit, pedig erre is láttam már példát.

Viszont mindenkinek javaslom ezt az apró, barátságos gesztust.

2016. nov. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!