Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez most komolyan ok nélkül utál?

Ez most komolyan ok nélkül utál?

Figyelt kérdés

Nem mintha érdekelne mert nem dolgozom vele, csak egy busszal szoktunk reggel menni. Kb 4 napot dolgoztam vele egy huzamban, az elején próbált szemétkedni aztán bocsánatot kért és rendes volt, beszélgettünk, az utolsó napokban egyre több volt a csönd de ez nem érdekelt. Aztán betettek hozzánk egy harmadik embert, ekkor velem megint olyan bunkó lett, míg a másik kollégával tök jó fej volt és normális. Velem meg úgy beszélt mint egy kutyával. Szerencsére hamar eltettek máshová és azóta nem is dolgoztam vele és el is telt már két hónap. Nem gondolom hogy adtam volna okot arra hogy utáljon. Nem mondta a szemembe de annyira érezhető. Néha reggel váltottunk egy-két szót, ekkor normálisan is válaszolt, de látszott rajta hogy nem nagyon akar velem társalogni ezért utána nem is erőltettem. Volt hogy mellé ültem a buszon akkor se beszéltünk nagyon. Aztán most a héten kérdeztem tőle valamit, és rettenetesen bunkón válaszolt. Másokkal jól el van, velük rendes, csak velem beszél úgy mintha a kutyája lennék. Legtöbbször hozzá se szólok amúgy, általában levegőnek is néz.

Hazafelé négyen megyünk a buszhoz, ebből csak egy valaki vár meg, míg a másik rohanni szokott, a harmadik az aki utál, a negyedik meg én. Aki utál engem ott is levegőnek néz, csak a másik kettővel foglalkozik.

Az öltözőben ő öltözik fel általában a leggyorsabban ekkor azt mondja, hogy "Kint megvárlak titeket" Ebben még nem volt semmi, de gondoltam hogy nem nekem szól hanem a másik kettőnek. Aztán volt, hogy az egyik nem jött, igy hárman mentünk volna, ekkor aki utál, ezt mondta "Kint megvárlak"

Nem mintha érdekelne de azért az érdekelne miért utál, annyira érzem azt a gyűlöletet amit magából áraszt felém. Egyedül a buszon, buszmegállóban kellemetlen ez.

Nektek mi a véleményetek erről?



2016. nov. 26. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Ahhoz képest, hogy nem érdekel a dolog, csak sikerült egy novellát ideröffenteni.
2016. nov. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

A helyedben, mikor ketten vagytok, simán rákérdeznék.

Pl. "Úgy érzem, neheztelsz rám, ha akaratlanul megbántottalak, bocsáss meg!"

Erre valamit felelnie kell. Ha nem ad rá magyarázatot és továbbra is bunkó, inkább kerüld a társaságát!

2016. nov. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
úgyis letagadná és azt bunkón közölné. Hozzászólni se merek rá. Nem hiszem hogy értelme lenne csak úgy üresen rákérdezni
2016. nov. 26. 20:45
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Hát én azért nem nyalnám ki a valagát a bocsánatát kérve (#2), de egy kicsit nyersebb, tárgyilagos kérdést megér már önmagában is az a regény, amit leírtál nekünk - ha már egyébként nem érdekel az egész annyira, csak zavar :D


De egyébként, ha tényleg nem köt semmi hozzá, se magánszféra, se közös munka, akkor nem kell vele foglalkozni.

2016. nov. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egyenesen rá kell kérdezniha nem is a buszon, mások előtt hanem pl. mentek az úton ketten egymás mellett és megkérdezed/utánamész.

Ha mindig hárman vagytok, valami alkalmat keresnék/odamennék: "alkalmas -e egy pillanatra, szeretnék kérdezni valamit" és félrehívod.

Egyébként pl. lehet emlékezteted valakire akit nem kedvelt és ez így csapódik le.

Ha nem mondja el, nem hajlandó elmondani, próbáld meg ignorálni teljes mértékben.

Nem igaz hogy nem foglalkozol vele, neked ez a dolog nagyon, rendkívüli módon fáj.

2016. nov. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pedig ha nem beszélsz vele, sosem fogod megtudni. Lehet, hogy az új munkatárs feketített be téged, hogy szövetségest találjon a "bunkó" kollégában (pozícióharc).

Ha nem tisztázod, állást változtathatsz, elmehetsz az ország másik végébe lakni és életed végéig gyötörni fog a kétség...

2016. nov. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!