Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Taxit fizetni egy dolgozónak...

Taxit fizetni egy dolgozónak mert elromlott a kocsija? Miért csak kocsival lehet bejárni? Ezek szerint ezek után minden dolgozó tarthatja a markát hogy fizessék neki a taxit?

Figyelt kérdés

Eldobom az agyam. Kolleganő bevonaglik és közli elromlott a kocsija ezért taxival KELLETT jönnie, itt a számla tessék kifizetni neki.

Nézem ez most valami vicc? De nem vicc: kifizették neki.

És itt dobtam el az agyam.

Mi az hogy taxival kellett jönnie? Miért, busz villamos nincs? Bringa nincs?

És egyáltalán: mi az hogy fizessék ki neki? Edzek szerint az összes dolgozó én is akár állhatok és tarthatom a markom hogy fizessék a taxit?


Hát ha az egyiknek jár , akkor jár a többinek is, nem?

Hát aki városon belülről jár és KELL neki a taxi akkor aki más településről jár (mint többen én is) hát akkor annak hatványozottan kell!

Hát már bocsi ha én be tudok jönni vonattal meg busszal vidékről másnak se kéne a valagát taxival vontatni városon belül, de ha azt is teszi az az ő dolga. Mi köze ehhez a cégnek? Kifizetik neki? Mire fel?

Halál komolyan tervezem egyik reggel bemenni és közölni itt a taxiszámlám tessék szépen perkálni. Hát ha az egyiknek jár nekem is jár nem?


2016. nov. 27. 20:08
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

13-as vagyok. Nem, nekem nem azért jár a céges autó, mert 1 órára lakom, akkor is járna, ha 5 percre laknék és akkor is ha 2 órára, valamit nagyon keversz! :D

Mivel a beosztásomat tekintve megtehetem, hogy valakit megkérjek, hogy eljöjjön értem (fent leírtam a miérteket), ezért meg is teszem néha, ha a szükség úgy kívánja. Nem teheti meg ezt bárki a cégtől, mert más pozícióban van, más ágazaton, teljesen más körülmények között dolgozik.

Megjegyzem én is mentem már el beosztottjaimért, vagy küldtem el beosztottamat beosztottamért, hogy be tudjon jutni melóba, sosem csinálunk ebből problémát, mert mi egy ilyen "jövős-menős" ágazat vagyunk amúgy is.


Céges autó bárkinek adható, akinek a főnök adni szeretne. Valaki nem kér céges autót, csak az azzal járó 100%-os benzin támogatást. Tartozz ebbe a körbe és akkor le van tudva a problémád!

2016. nov. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

"Tartozz ebbe a körbe és akkor le van tudva a problémád!"


Szép duma csak az a probléma hogy nálunk ebben a helyzetben papírforma szerint senki sincs.


Illetve még tovább ragozom.

Hol is van a cég? Pesten.

Hol lakom én? Nem Pesten.

A jogszabályok szerint mi járna nekem? 86%-os utazási hozzájárulás. Leadom a bérletem (helyközi!) és annak 86%-át egy szó nélkül a cégnek perkálnia kéne.

Javíts ha tévedek!

Egy fillért se kapok se én se senki mert vannak itt még vidékiek.

És akkor akinek meg egy fillér se járna az meg taxit kap? Aztán mire fel?


És ne kezdkük újra hogy "nem tudhatjuk mi van a szerződésben stb" de igen, tudhatjuk.

Épp az van neki is papíron ami nekem.

2016. nov. 29. 17:21
 23/26 anonim ***** válasza:

Hát akkor vidd te is a számlát a taxiról, nem tudok mit mondani erre...

Attól nem lesz jobb, hogy sokadszorra is itt siránkozol. :)


Egyébként utazási támogatást lehet adni akkor is, ha az illető helyben lakik. Tiltani nem tiltja semmi.

2016. dec. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"mert vannak itt még vidékiek."


Mutasd már meg az ő siránkozásaikat is a neten! Ja, hogy ők nem fröcsögnek itt? Akkor te miért?

2016. dec. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

". Tiltani nem tiltja semmi."


Ja. De az meg elvileg tilos lenne hogy akinek jár az meg ne kapjon.

Aztán mit számít.

2016. dec. 2. 08:33
 26/26 A kérdező kommentje:

"Mutasd már meg az ő siránkozásaikat is a neten! "


Mit tudhatod nincs -e tele a munkahelyi terror blog és tsai velük.

Mit tudom én.

2016. dec. 2. 08:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!