Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak állásra való jelentkezéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nem jellemző manapság, hogy visszaszólnak kellünk e vagy nem? Mennyire kell részletes önéletrajz? Állítólag nagy a munkaerőhiány, én nem ezt érzem. Még vissza se jeleznek, be se hívnak. Nektek mi a véleményetek?
2016. nov. 28. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor szólnak vissza, ha kellesz. Az önéletrajzod meg legyen normális, mert az alapján döntik el, hogy egyáltalán kíváncsiak-e rád. Jó(!) szakember mindig kell, mindenhova.
2016. nov. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. Cégtől függ, általában nem szólnak vissza. Ezt nézhetjük úgy hogy "szemétség", de valahol meg is tudom érteni őket, tekintve hogy általában aki interjúztat X embert, az mellette ugyanúgy dolgozik a saját munkáján.


2. Mit értesz részletes alatt? Olyan dolgokat célszerű beleírni ami az adott munkakörnél számít, vagy kapcsolódhat hozzá. Én mikor jelentkeztem, akkor próbáltam azt sugallni, hogy már nem vagyok tök hülye az adott feladatkörhöz, és leírtam hogy korábban miket végeztem, mikben vettem részt.


3. Hagyjuk már ezt a munkaerőhiány dumát. Az nem azt jelenti hogy boldog boldogtalant felvesznek bárhol bármikor. Ráadásul nem minden területen van hiány, más területeken meg a tapasztalt embereket hiányolják.

2016. nov. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es. Részletes alatt azt értem, hogy ha pl csomagolónak jelentkezem nem e felesleges beírni, hogy van szoftverüzemeltetői végzettségem is vagy vál.ügyintéző, esetleg elég az érettségi.
2016. nov. 28. 20:52
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

Visszajelezni csak onnan fognak, ahova kellesz.

Én több száz jelentkezést küldtem ki, ebből összesen KETTŐ DARAB (!!!!) olyan hely volt, akik visszajeleztek, hogy bocs, de most nem kellesz, az életrajzodat eltettük későbbre. A többi helyről vagy nem jeleztek vissza (ez kb. 98%) egyáltalán vagy behívtak interjúra (2%).


Persze, nagy a munkaerőhiány, csak ez azt jelenti, hogy olyan helyekre keresnek sok-sok embert, ahol minimálbér a legnagyobb elérhető fizetés, amiért mert senki nem szívesen dolgozik, mert megélni nem lehet belőle ma Magyarországon.


Az önéletrajz meg változó... Alacsonyabb végzettséget igénylő munkáknál jobb, ha letagadod, hogy van diplomád (már ha van), mert különben túlképzettnek minősülsz. Magasabb igényekkel bíró cégek esetében viszont épp az a hátrány, ha nincs elég iskolád meg munkatapasztalatod felsorolva, mert képzetlennek, lustának tűnsz... Szóval ez munkahelyfüggő, hogy milyen önéletrajz kell.

2016. nov. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ.
2016. nov. 29. 18:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha esetleg olyan munkakörre pályázol, amiben nincs végzettséged, viszont a kompetenciáid megvannak akkor célszerű kompetencia alapú önéletrajzot írni. Megmondod mihez értesz, mik az erősségeid és példával alátámasztod.

Manapság úgy lehetsz szinte bármi, hogy nincsen róla végzettséged, ha megvan hozzá a megfelelő kompentenciád bárhol betanítanak a szükséges feladatra.

A papír sokszor azért fontos, hogy a szakképzett bért adhassák.

Választ csak az a cég, ad, ahol erre van kapacitás. Esetleg ha érdekel, hogy hol tart a kiválasztás, akkor hívd fel azt a céget, ahova pályáztál (de személyesen ne zaklasd őket, mert nem szeretik).

Nálunk is munkaerőhiány van, mert nem találunk megfelelő embert. Nem kell hogy legyen végzettsége, csak legyen határozott, talpraesett, önálló, lásson összefüggéseket, megbízható, becsületes és tudja tartani a száját. Ennyi az elvárás és jöttek is sokan, mondtak fűt-fát, de pár nap után úgyis kiderülnek a hiányosságok és kénytelenek vagyunk megválni egymástól.

Az önéletrajzod legyen megdöbbentől célratörő és szokatlan, mert akkor felkelted a kíváncsiságukat és be fognak hívni, hogy megismerjenek, ha mást nem kíváncsiságból, ott meg már neked kell tudni eladni magad, de sose ígérj olyat, amit nem tudsz teljesíteni.

2016. nov. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hasznos dolgokat mondtál, köszönöm szépen.
2016. dec. 1. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!