Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet abból jól kijönni...

Hogyan lehet abból jól kijönni ha mindig alaptalanul hibáztat a főnök? Vitatkozzam vele egyfolytában, vagy vállaljam magamra a hibát?

Figyelt kérdés

példa:


Egyszer elmondta, hogy szűrve kell tárolni az irattárban a zámlákat. Szűrve vannak. De mivel túl sok, erre kitalálja, hogy biztos belekerültek olyanok is, amik nem oda valók. Mondtam, hogy pillanatok alatt kilistázom neki exelből, minden megvan miket tettem el, átnézheti, vagy kiszedegetem vissza őket, 10 perc. De az őt nem érdekli, szerinte csak neki, egyesével kell átnyálaznia az egész irattárat laponként. Majd ha lesz rá ideje. Erre mit mondhattam volna? csak nyeltem.


Vagy adott írásos utasítást fénymásolni és határidőt szabot. Visszaírtam, hogy a fele megvan nekünk, szerintem nem kéne mindet, biztos hogy így akarja e. semmilyen módon nem volt elérhető. Nem reagál. a határidő sürget. így kezdtem tartani attól, hogy aztán meg abból lesz a baj, ha nem hajtom végre az utasítást, így mindent másoltam. Erre bejön és közli, hogy nem kellett volna, rosszul tettem. (Már ugye megint én vagyok a hibás...)csak nyeltem megint.


Mivel egy napra kb 100 ilyen is jut, nem tartom tanácsosnak mindig visszaszólni, vitatkozni, de az sincs rendben, hogy engem néz le..


vagy a programjából nem tud nyomtatni. Erre kkitalálja, hogy a gép nem látja a nyomtatót (holott minden szuperál, csak a programja nem kompatibilis a nyomtatóval, én simán scannelek, mentek, nyomtatok Office-ból, a gép és nyomtató oda-vissza kommunikál. De mégiscsak neki áll újratelepíteni a nyomtatót..A szervizesnek is ezt mondja(telon), hogy a gép nem látja..Most megint javítottam volna ki? próbáltam egyszer elhebegni, hogy pl ott a nyomtató a listában, de szerinte az nem az..


Nem szeretném ha elmérgesedne köztünk a főnök beosztott kapcsolat. Mit tehetnék?


2016. nov. 28. 22:37
 1/7 A kérdező kommentje:

*számlákat

*szabott

2016. nov. 28. 22:46
 2/7 anonim ***** válasza:
Voltam már ilyen helyzetben. Ahogy tudsz, válts munkahelyet, mert az, hogy ilyen érzésekkel mégy haza onnan, mérgezi a rovábbi kapcsolataidat, és kihat rád. Keress más helyet.
2016. nov. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen bunkó főnökök ideje lejárt. Jelenleg olyan mértékű a munkaerő hiány, hogy az ilyen f_szfejeket hamar otthagyják az alkalmazottai. Keress másik munkahelyet, ahol kedves emberekkel dolgozhatsz együtt.
2016. nov. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
En mondjuk rakerdeznek a dolgokra. Pl, amikor irtad, h nem valaszolt a kerdesedre, akkor megkerdezhetted volna tole, h miert nem valaszolt, ha azt akarta volna, h csak a felet nyomtasd ki? amugy eleg maradi fonok lehet, aki meg elegedve magaval rendesen. Sajnos ez nem fog valtozni, ugyh ha nagyon nem birod, akkor keress masik munkat. De kozben probald meg megvedeni magad.
2016. nov. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindent azért nem kell ráhagyni, de először is mérlegelj. Mennyire fontos neked most ez a munka?

Ha akkor sem dől össze a világ ha hirtelen kirúgna, akkor nyugodtan vitázz vele, hívd fel a figyelmét a hibáira.

Ha nem engedheted meg magadnak, hogy munka nélkül maradj, akkor kezdj el keresgélni, és amikor megvan a másik hely, felmondasz.


Azt semmiképp sem javaslom, hogy ezt sokáig tűrd, nem hinném hogy megváltozna a főnököd. Amúgy hány éves?

2016. nov. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hú, nálam is volt hasonló főnök, amikor pont olyanokba is próbált beleszólni, amit egyértelműen jól csináltam... Nem is egyszer. És elkezdett ugyanilyen -van rajta sapka-nincs rajta sapka hibákat kreálni, de ilyen piti dolgokból.

Példa: Adott rendelést ne nyomtassam újra, ha új infó érkezik vagy módosítani kell, drága a papír azt mondja. Meg a nyomtató patron. Ja meg egyébként a számlatömb is, bár ahhoz nem tudom nekem mi közöm van (lol :D ). Mondom ok. Tehát az az egy szó érdemi infót tollal jeleztem a papíron, jól látható helyen ( pl a szállítás módját). Erre elment az esze és tökre kiakadt, hogy miért tollal írom, nyomtassam csak újra. Mondom wtf??? Eddig az ott a baj, mondom most egy szóért akkor újra nyomtassam? igen. Hát jó..


De rengeteg apróság volt, ami magas labda volt mert hülyeségeket mondott, mit kéne máshogy, és nekem volt igazam. Egyszer szintén jött arcoskodva és mindenki előtt felháborodva mondta hogy én ezt miért így csináltam, majd 2 mondattal megmutattam neki, miért.. Nem is szóltam már inkább többet, mert maga a szitu olyan volt, hogy sajét magát égette be ezzel, hogy ő most aztán megmutatja, aztán koppant. :D


Igazából egy nyalis kolléganő kivételével mindenkivel ilyen volt. Én 2 hónap után találtam másikat, elmondtam neki ezeket mellesleg mikor lejöttem, hogy zavaróak, pláne a lelkiterror amikor mondjuk tényleg hibázik valaki.

Ő meg elmondta, hogy sajnálja pedig hogy elmegyek, és nem akart megbánta vagy ilyesmi, tudja ő hogy ez gáz a részéről, de neki ilyen a természetes. És tényleg ilyen.


Nem fog megváltozni. Ha maradni akarsz, meg kell tanulnod ignorálni a dolgait, és az írásos dolgokat mutasd meg neki, ha csúnyán csesz le valamiért, érvelj magad mellett. Az apróbb kis izéknél meghagyd rá.

Aztán előbb-utóbb menj tovább te is. :)

2016. nov. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

* ilyen volt a természete

(és a papír természetesen csak saját magunknak volt egy tájékoztató, nem hivatalos szállító levél vagy ilyesmi.)

2016. nov. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!