Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért teremt egy főnök olyan...

Miért teremt egy főnök olyan légkört, hogy az ember el akarjon menni?

Figyelt kérdés

Mármint, értem én hogy az a cél, hogy menjen el az illető, de akkor nem egyszerűbb megmondani neki?

(nem kellene végkielégítést sem fizetnie, ha ő küldene)


2016. nov. 25. 18:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Ritka az egyenes ember,egy nő se mondja meg hogy nem tettszik neki a pasi külsőleg,inkább azt mondja hogy aranyos..
2016. nov. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már ilyen főnököm. Amit elért:

- magas fluktuáció

- nulla összetartás

- rossz légkör

- őt is utálták

2016. nov. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én is vettem már észre hogy sok munkahely Magyarországon tele van ellentmondással. Nekem olyan volt hogy kezdtem úgy rájönni megakarnak szabadulni tőlem, de mikor kínos volt a hangulat elkezdtem vadul neten kutatgatni vagy a leveleimet néztem, de ezt megunták az ő részükről és végül közölték hogy viszlát.


De én is ki vagyok akadva miért nem lehet rögtön lekommunikálni egy cég részéről mit akarnak, mi lesz a vége.

2016. nov. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Azért, mert a munkáltató köteles indokolni a felmondását, és az indok csakis a munkaviszonnyal kapcsolatos lehet! Ha azért akar elküldeni, mert egyszerűen csak nem vagy neki szimpatikus, azt nem teheti meg, ha amúgy a munkáddal nincs gond. Ha jogtalanul küld el, akkor pedig a cég nyakába lehet akasztani egy pert, azt meg egyik cég sem akarja, mert sokba fájna nekik. Egyszerűbb pokollá tenni az életed és megvárni, amíg te mondasz fel, így tejesen jogszerűen megszabadul tőled.
2016. nov. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ez így nem teljesen igaz mert pl. próbaidő alatt ami lehet akár 6 hónap is gondol egyet a főnök és megkapod a papírokat.


Meg se kell indokolni, benyögi hogy "csak" azt helló!!

2016. nov. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Első pillanattól fogva így viselkedett. Komolyan sokszor elgondolkodtam minek választott akkor engem.

Egyszer el is küldött, de meggondolta magát.

2016. nov. 26. 23:17
 7/16 anonim ***** válasza:

Vannak munkahelyek komolyan mondom szivatni veszik fel az embert.


Sajnos Magyarországon sok cég ezen a szinten van.

2016. nov. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
És ez vajon miért van?
2016. nov. 27. 13:51
 9/16 anonim ***** válasza:

Hogy miért?


Szerintem ez egy összetett dolog, én már gondolkodtam rajta.


Sok ilyen cég van szerintem.


Pl. egy főnök keres titkárnőt, ilyen papír olyan papír, aztán valójában barátnőt keres, külső a lényeg, ha jól néz ki de nem dolgozik semmit az se baj, ez egy példa volt csak, mennyire kell komolyan venni pár céget az országban.

2016. nov. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Emberek, magyar nagy cégek ügyvezetőségében levélben káromkodnak, teljesen indokolatlanul...


Én állást keresek, de néha elgondolkodtat, hogy nem jártam-e jobban, hogy 1-2 céget alapból kikerülök, ill. a fentiek, meg annyira magasan húzzák meg az igényeket, hogy nekem esélytelen bejutni jelenleg.


Lehet a további gyomorideget spóroltam meg...

2016. nov. 30. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!