Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért látom ezt a szokást...

Miért látom ezt a szokást nálunk az irodában dolgozónál?

Figyelt kérdés
Rendőrségen dolgozom és minél magasabb pozícióban van valaki annál több a családi fotó az adott személy irodájának falán,asztalán,gyakorlatilag alig van szabad hely ahol ne lenne kép a gyerekekről,családról és az oklevelekről, még a középfokú nyelvvizsga is ki van téve közszemlére mint valami különleges ereklye. Mindenkinek van gyereke,bekeretezve százféleképpen. Ez más cégnél is így van? Ez gondolom valami státuszszimbólum. Azért is furcsállom ezt a fajta viselkedést, mert én azt gondolom hogyha magasabb beosztásban dolgoznék akkor sem tenném ki a családi fotóimat,mert az az magánéletem amit nem viszek be munkába csak azért,hogy mutogassam az idillikus életem, ha nem lennének gyerekeim akkor meg még szégyellném is, hogy nincs, pláne férjem. Biztos lehurrogtok,de bátran.

2016. nov. 29. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg motiválja őket a munkához (ha eleget dolgoznak, akkor meg tudnak nekik adni egy bizonyos életszínvonalat), vagy egyszerűen csak sok időt töltenek az irodában, és hiányzik nekik a családjuk. Vagy ennyire büszkék rájuk. Nem dolgozom még, így nem tudok teljesen biztos választ adni.
2016. nov. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a családi fotók száma nem a pozícióval van kapcsolatban, hanem csak a közvetett következménye. Arra gondolok, hogy minél több évet tölt a munkahelyen annál inkább felmegy a ranglétrán, de mivel sok időt tölt el egy helységben ezért otthonosabbá szeretné tenni.


Telnek az évek a 7 évvel kirakott gyerekek képei már elavultak, azóta lettek újak, azt is kirakja még a dolgozóasztal üres sarkára, esetleg a feleségéről.


Nem hiszem, hogy egyik napról lenne őrnagyból alezredes és akkor jutna eszébe kirakni a gyerekei fényképét -hogy "na most már megtehetem"- egyszerűen csak eltelt pár év és új képeket szeretne látni a gyerekeiről munka közben nem pedig a régieket.

2016. nov. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nálunk semmi nem lehet az íróasztalon, ami nem a munka része! Se telefon, se fénykép, se kutyaf***a.


Mondom, végre egy normális iroda!

2016. nov. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Persze, én is gondoltam arra,hogy azért teszik ki,hogy otthonosabbá tegyék, de nem töltenek bent több időt legtöbbször mint én például,sőt pénteken hamarabb mennek el. Nekem csak furcsa és erőltetettnek tűnik az egész,mintha a rangjukon kívül még ezzel is mutatni akarják,hogy az ő magánéletük is a nem létező ranglétra tetején áll. A rendőrségen nagyon mutatni akarják a hierarchia fokát még ezzel is szerintem.
2016. nov. 29. 21:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is láttam irodában sok képet, lehet némelyik kb csak ott látja őket, mert alig van otthon.

Làttam egy bekeretezett gyerekképet, ami viszont olyan rosszul sikerült, h úgy nézett ki mint vmi kis Monster Kid.

2016. nov. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ez más cégnél is így van? "


Nalunk nem jellemzo, a tobbsgenel semmifele fenykep nincs kint, egy-ket embernel van 1 kep. Tobbet senkinel sem lattam meg. A fonokok asztalan sem.

En kaptam szulinapomra egy fenykepes egerpadot a gyerektol, amin ketten vagyunk, az van az asztalomon, mas kep nincs.

2016. nov. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Még én sem láttam ilyet máshol, legalábbis ahol eddig voltam ott nem volt jellemző a családi fotók kihelyezése.

Bár belegondolva összesen egy kolléganőm viszont tett ki egy képet az asztalára a kislányáról. Tehát egy embert tudok a kb 100-ból. :)


Egyébként szerintem ez meg jó dolog, legalábbis miért lenne rossz? Nyilván személyesebbé teszi az ő kis terét, hadd tegye már ki a szerette képét, ha ő attól jobban érzi magát. Engem az sem zavarna ha tele lenne a fal.


Miért, az üres fehér fal és asztal, vagy a mostani modern übermenő grakikus dizájnnak nevezett firkák és plakátok a falon mennyivel jobbak?

Engem attól kap el a hányinger, hogy sok kreatív cég ugyanazt a stílust követi, és közben azt hiszik hogy innen látszik mennyire kreatívok, közben ugyanazt a sémát hozzák, mint 10-ből 8 másik. Nagyon "eredeti".

2016. nov. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"ha nem lennének gyerekeim akkor meg még szégyellném is, hogy nincs, pláne férjem."


ezt a mondatot nem tudom dekódolni. akinek nincs gyereke, az kirak egy üres képkeretet, vagy hogy rakja ki, hogy neki nincsen gyereke? vagy akinek nincs gyereke, az ne rakjon ki nyaralós képet se, mert inkább lenne gyereke?

2016. dec. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy multi irodáján dolgozom, főleg pályakezdőkkel. Aki kapcsolatban él, annak vannak kinn közös fotók, a többieknek kutya, macska, haverokkal közös fotók, kinyomtatott mémek vannak kirakva. Nekem is van, nem azért, hogy "nézzétek, macskám van, milyen állatbarát vagyok", vagy "nézzétek, mennyi haverom van, milyrn népszerű vagyok", hanem mert jól esik ránézni munka közben. De lehet, hogy a rendőrségen máskêpp van.
2016. dec. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!