Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valakinek van másodállása...

Ha valakinek van másodállása és akkor jelent mindig beteget a főállásban amikor ütközik a másodállással, akkor az nem enyhén átlátszó? Vezető ilyenkor vak vagy hülye?

Figyelt kérdés

Az van hogy egyik kollegámnak van másodállása nem titok, ő maga közölte mikor felvették hogy dolgozik másutt is, de ebből semmi gond se lehet mert itt csak H-P van ott meg csak szo-vas.

Felvették. Az elején nem hiányzott aztán elkezdett „betegeskedni” ezek ilyen 1 napos betegségek voltak enyhén átlátszó módon (pl kedd. Hétfőn volt szerdán jött de kedden beteg…)

És ugye a másik munkahelyének van egy honlapja (rendezvényszervezés) ahol is fenn vannak dátummal a cég rendezvényei. Amik ugye vagy hétvégén vannak vagy hétköznap.

És láss csodát: a kollega egynapos betegségei 100%-ban egybeestek a másik munkahelyének honlapon szereplő rendezvényeivel. Még nyomozni se kell csak fel kell menni a honlapra és ennyi.


Na most ez nem gyengén átlátszó.

Csak a kérdés ha ezt mindenki tudja ha a kollegák ezen röhögnek /szentségelnek (már megint hiányzik… stb) akkor ezt a főnök nem tudja? Hát az kizárt.

De ha tudja, miért hagyja hogy szinte heti rendszerességgel hülyének nézzék?

Ugye azt a kérdést felesleges feltenni hogy ha van a betegnek orvosi papírja a cég mit tehetne… ezer dolgot tehet, ha akar ezerféle indokkal 5 perc alatt utcára tehetné.


Miért tűri? Neki is veszteség és probléma mert a kieső ember helyére be kell tenni másikat ami túlóra és kiadás.


2016. nov. 30. 13:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
44%
Még, ha így is van, mi közöd hozzá? Károsít téged, vagy árt neked ezzel bármilyen formában is a szóban forgó kolléga? A te fizetésedből vonják le az ő betegszabadságát?
2016. nov. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
44%
Miért lenne a főnöknek probléma? Betegszabadságra nem kap fizetést, csak táppénzt, ti meg azért annyit nem túlórázhattok az ő egynapos hiányzása miatt, ha még arra is van időtök, hogy utána nyomozgassatok. Legfeljebb kicsit kevesebbet pletykáltok, az meg mindenkinek tiszta haszon.
2016. nov. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Na, kezdődik megint ez a mi közöd hozzá, tipikus ezen az oldalon...

Nekem sem lenne kedvem azért túlórázni mert vki 'kamubeteg'.

De lehet tényleg beteg, nekem is volt h rosszul voltam de nagyon, de a gyógyszertől másnapra jobban lettem, de ritka az ilyen.

2016. nov. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
47%

Az olyan emberek is tipikusak ezen az oldalon, akiket jobban érdekel mások dolga a sajátjuknál.

Fizetni szokták a túlórát, nem csak úgy ingyen van, ráadásul jobb helyeken vissza is lehet utasítani.

2016. nov. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

"Fizetni szokták a túlórát, nem csak úgy ingyen van, ráadásul jobb helyeken vissza is lehet utasítani."


Na hát ha itt visszautasítod a túlórát akkor másnap be se menj.

Fizetik: igen, több hónapos csúszással mintha a fogukat húznák. Állandóan "zsonglőrködnek" a számokkal, ott van a túlóraív 15 túlórával mondjuk és elkezdik vitatni hogy "biztos annyi volt?" és kb mindegy mit mondasz mert úgyse fizetik ki az egészet.


Így nem értem a kérdést hogy van-e közöm hozzá hát hogyne lenne.

2016. nov. 30. 13:42
 6/23 A kérdező kommentje:

"Betegszabadságra nem kap fizetést, csak táppénzt"


Hol élsz te ekkora tudatlansággal? a betegség első 15 napját a munkáltató fizeti aztán csak a tb.

Szóval neki se midnegy hány napot kamuzik a dolgozója mert 3 hét az ő zsebére megy keményen.

2016. nov. 30. 13:43
 7/23 anonim ***** válasza:
Ha ilyen ótvar munkahelyen vagy, akkor ne a kollegát szidd, aki tesz az egészre (én sem vennék komolyan egy ilyen munkáltatót), hanem válts.
2016. nov. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

??? Olvasd már el mit írtam.

Én nem a kollegát szidtam. Én a vezetőséget vonnám kérdőre hogy mi az vak vagy hülye a főnök úr?

nem látja mi folyik? Vagy látja csak nem érti?

Vagy lát és ért csak nem tesz semmit? És mégis miért nem?

2016. nov. 30. 14:02
 9/23 anonim ***** válasza:
47%

Unalmas már ez a nyavalygás a sok kamukérdéseddel.

A stílusukról messziről meg lehet őket ismerni.

2016. nov. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Attól még ótvar munkahelyen vagy és hisztizel.

Egyébként meg vond akkor kérdőre a vezetőséget.

2016. nov. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!