Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jól tettem, hogy én ajánlottam...

Jól tettem, hogy én ajánlottam fel a tegeződést?

Figyelt kérdés
Kínosan ügyelek rá, hogy mindig illemtudóan viselkedjek. A következő szituációba kerültem: van egy új kolléga, a hierarchiában alattam. Én óvónő vagyok, ő a dajkám. Ám a korunkat tekintve ellenkező illemszabály vonatkozna ránk. Ő 45 éves, én 27. A tegeződés szinte elvárt ebben a mukakörben, hiszen a munkánk nagyon szorosan összefügg.
2016. dec. 4. 10:52
 1/6 anonim válasza:
66%
Nincs olyan hogy jól tetted, felajánlottad és elfogadta, vagy mondta hogy nem, nem kell. Egyik eset se rossz.
2016. dec. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy máshol nem így működik, de én évekig dolgoztam óvónőként, és nekem a dajka nem volt a beosztottam, ugyanott álltunk a hierarchiában. Még a takarítónő sincs alattad a hierarchiában, csak épp más munkát végez, mint te. Mindenkinek az óvodavezető a főnöke. Tudtommal :)

Egyébként mivel az emberekre nincs ráírva, hogy hány évesek, simán adódhat olyan szitu, hogy valaki 27 éves, de kb. 35-nek néz ki, a másik ember meg 45 évesen szintén kb. 35-nek néz ki. Úgyhogy bárki bárkinek felajánlhatja a tegeződést, legfeljebb a másik nem fogadja el.

2016. dec. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
az en munkahelyemen alapbol tegezodik mindenki, ezt oktaasokon is szoktak mondani. szerencsere nem kerdes. szerintem jol tetted egyebkent, mert csak kozvetlenebb es kenyelmesebb igy.
2016. dec. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem. Ő az idősebb. A köztetek lévő hiearchia, ha van egyáltalán, elenyésző. Nem te vagy a vezérigazgató, hanem egy sima beosztott.
2016. dec. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mikeXxX ***** válasza:
55%
Etikett szerint az idősebbnek kell felajánlania de gyakorlatban meg bárki szokta !
2016. dec. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
Nekem régen volt egy tanítványom (magánórákra járt hozzám), aki kb. 12-15 évvel idősebb férfi volt, én meg 24-25 éves lehettem és nő vagyok. Elejétől fogva magázódtunk, én nem ajánlottam fel, de kicsit kínos volt, aztán végül jó pár hónap után megkérdezte, hogy nem baj e ha tegeződünk. Én örültem neki. Bár visszagondolva lehet nekem kellett volna rögtön az elején mondanom, mert sokszor volt olyan kínos érzés ebből mindkettőnk részéről. Tudod, mikor úgy letegeznél valakit, de nem mered, mert még nem esett meg ez a beszélgetés...
2016. dec. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!