Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak szerintem tiszteletlenség...

Csak szerintem tiszteletlenség nem viszonozni a tegeződést?

Figyelt kérdés
25 éves fiatal nő vagyok. A mai volt a második olyan eset, amikor egy szintén fiatal férfit (max. 30 éves) letegeztem (futár), de ő ezt nem viszonozta, és jó napottal/viszont látásrával köszönt. Ilyenkor roppant kellemetlenül érzem magamat. Úgy gondolom, hogy az átlagnál jobban odafigyelek az illemre, sosem vagyok tiszteletlen, a tegeződést sem tiszteletlenségből kezdeményezem, hanem mert valóban a korosztályomból való az illető, és nő létemre ezt nekem kell meglépni. Éppen ezért nagyon kellemetlen, ha ezt nem viszonozzák, mert egyből arra gondolok, hogy talán megsértettem azzal, hogy letegeztem. Ilyenkor mit kellene csinálnom? Kérjek elnézést, vagy mintha mi sem történt volna váltsak én is vissza magázódásra?
2014. júl. 21. 16:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

Ha 25 évesen ismeretlen, idegen embereket letegezel, te vagy a tiszteletlen. Senkit nem illik tegezni, akkor sem, ha veled egykorú. Ha ismered, valamilyen kapcsolatban vagytok egymással, akkor nő létedre felajánlhatod, hogy tegezzétek egymást.

Ma nagyon kevesen ismerik és tartják be az illemszabályokat.

2014. júl. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem tiszteletlenség, éppen ellenkezőleg. Nem mindig könnyű átváltani egyik megszólítási rendszerből a másikba. Különösen nem, ha már megszokták az előzőt és számukra meg nem jelent semmit (nincs jelentősége, nem érzik kitüntetésnek stb.), hogy hogyan szólítanak meg egy másikat.
2014. júl. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1-es: ugye nem gondolod komolyan, hogy csak azt lehet tegezni, akit ismerek már x ideje? :D Ne nevettess már... Annyira természetellenes és fennhéjázó, amikor egy fiatal csaj magáz egy vele egykorú (vagy tán fiatalabb) embert egy olyan "kötetlen" szituációban, mint egy csomag átvétele. A bankban ülve az ügyfélszolgálaton, vagy más, hivatalos környezetben eszemben sincs letegezni bárkit is.
2014. júl. 21. 16:27
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
Szia! Az elsonek nincs teljesen igaza. 25 eves felnott no vagy. Ha egy hasonlo koru ferfit Te tegezel eloszor, akkor a ferfi egy bunko, ha nem tegez vissza, ugyanis ferfiaknal mindig a nonek kell a tegezodest kezdemenyezni - persze, h a ferfi nem sokkal idosebb. Ha egy Nalad sokkal idosebb ferfi/no tegez eloszor, akkor illik visszategezni, ugyanis ezzel janlja fel a tegezodest. Ha egy sokkal idosebb magaz, akkor Te is magazod. Ilyen egyszeru. :)
2014. júl. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
4-nek igaza van, de én hapsi létemre nem vagyok hajlandó egy nőt sem csak úgy tegezni, mert annak idején megkaptam egy civil rendőrnőtől, hogy ő rendőr és ne tegeződjünk... Lehet, hogy ez bunkóság, de jobb a távolságtartás. Amúgy meg koronként változik: tehát máshogy viszonyultak a '90-es években és a mai világban is ehhez.
2014. júl. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
4-es: férfiként nem is teheted meg, hogy te kezdeményezed a tegeződést. De ha téged egy nő letegez, akkor te is tegezni fogod onnantól.
2014. júl. 21. 16:54
 7/13 A kérdező kommentje:
bocsi, 5-ösnek szerettem volna címezni az előzőt
2014. júl. 21. 16:54
 8/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Manapsag mar nem veszik ezt annyira szigoruan. Foleg a fiatalok koreben. Ha a rendorno fiatal volt es nem tegezett, akkor Neked sem lett volna szabad tegezn. De ha o kezdte a tegezodest, akkor nem jogos a felhaborodasa, m milyen jogon tegez le egyebkent is hivatalos esetben, masreszt meg o nem az atyauristen, h csak o tegezhet.


Egyetemi tanarok is ezert magazzak a diakokat, m egyszeruen igy illik. Azok mar felnottek, hiaba diakok, a tanarok meg kimutatjak es ki is vivjak ezzel a tiszteletet es a tavolsagtartast is.

2014. júl. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%
Az a tiszteletlenség, ha egyből letegezel egy idegent.
2014. júl. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

4-es: ja, hogy a csaj letegezett, aztán kikérte magának, hogy te is tegezted? :D Na, hát ez is bizonyítja, hogy nem az eszükért szeretjük a rendőröket.


9-es: akkor te most hogy jössz ahhoz, hogy letegezel ismeretlenül? amúgy pedig ajánlom figyelmedbe a 3-as hozzászólásomat.

2014. júl. 21. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!