Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kisgyermekes szülőt bármikor...

Kisgyermekes szülőt bármikor beoszthat a munkáltatója dolgozni függetlenül attól hogy a picit bölcsibe kell vinni vagy bármi?

Figyelt kérdés
multi cégről beszélünk jelen esetben, ahol a párom kasszás és beírták 8 órás kezdéssel... hogy akkorra bent legyen a 2 èves gyermekünket 6:40-kor beadta a bölcsibe. Ez a gyermeknek szerintem így nem jó... Mit lehet tenni ezesetben?

2016. dec. 5. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Keresni kell másik munkahelyet, ahol elég 9-kor kezdeni, vagy nem másfél óra az út.

Semmi extrát nem tett a munkáltató, a 8 órai kezdés még elég baráti. Arról ő nem tehet, hogy ehhez nektek 6 után már kelteni kell a gyereket.

2016. dec. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azt lehet tenni hogy keresni kell masik munkahelyet.


A 8 ora egyebkent eleg barati. Van aki haromnegyed 6ra jar muszakba.

2016. dec. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A lányom elváltként nevelt 4 gyereket, és erről természetesen tudott a munkáltató. Multiról van szó. Simán beosztották dec. 24-én a teljes nyitvatartási időre.
2016. dec. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
De most logikusan, ha belegondolsz, már miért NE OSZTHATNA be? Pláne egy multi... Még egy kisfős maszek lehet annyira emberséges, hogy ezt figyelembe veszi, ha valaki pl tudja helyettesíteni a kieső időt akkor meg pláne, de egy (gondolom külföldi) multitól ilyen gesztust biztos, hogy nem lehet remélni se.
2016. dec. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
A munkaltatonak semmi koze a munkas gyerekehez. Ha nekik elneznenek par dolgot akkor igazsagtalan lenne a gyerektelenekkel szemben.
2016. dec. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Annyi van csak, hogy ha 3 évesnél fiatalabb gyereked van, nem lehet túlóráztatni.

Én 3/4 8-tól dolgozok, 7-kor már ott kell, hogy hagyjam a bölcsiben a gyereket, kben nem érek be.

Lehet mondani, h másik munkahelyet kell keresni, de nem ilyen egyszerű, főleg vidéken.

2016. dec. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A 8 órás munkakezdés még normálisnak tekinthető, a munkáltató nem csinált ezzel semmi rosszat. Igazából a ti dolgotok a gyerek körüli dolgokat megoldani szülőkként, nem a munkáltató vállalt gyereket.

Kereshettek másik munkahelyet, ahol más a beosztás, vagy közelebb van hozzátok. Tudom, hogy nem könnyű, de ez is egy opció.

Te mikor kezdesz?

Esetleg rokonok közül valaki nem tudna besegíteni? Nagyszülők?

2016. dec. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
rokonok csak vidéken (200km+) munkahely meg csak soroksáron... lakcím:csepel... én meg minden reggel 6 kor kezdek, az értemenetellel így nincs baj mert 14-kor végzek
2016. dec. 5. 18:49
 9/10 anonim ***** válasza:

A 8 óra az egy teljesen normális kezdés, sok anyát beosztanak reggel 6-ra is... Itt a kérdésből ítélve az a legfőbb probléma, hogy nagyon messze van a munkahely, tényleg 80 perc beérni a bölcsitől? Arról a munkáltató nem tehet, hogy messze laktok.


Nekem van egy anyuka ismerősöm akinek 2 gyereke van (3 és 6 évesek), ő is multinál dolgozik, csak ő ügyfélszolgálaton, ahol három műszakban, 0-24 órában megy a meló. A két kisgyerek mellett is vállalnia kell mindhárom műszakot, tehát van amikor hajnalban kell, hogy kora reggel kezdjen, van amikor egész éjjel nincs otthon. Muszáj volt elvállalnia a munkát, mert szüksége van a pénzre és itt kínálták magasan a legtöbb fizetést. És az is természetes, hogy mindhárom műszakot bevállalja, ha már ezt a munkahelyet választotta.


Ti mégis hogy gondoltátok, hogy a reggeli műszakit mindig bevállalja majd valaki más? Valaki fiatal vagy idős, akinek nincs kisgyereke? Azoknak az embereknek is van ám életük a munkán kívül, lehet hogy sokkal nagyobb problémáik vannak, mint hogy korán kell beadni a bölcsibe a picit. Ti vállaltátok el a gyereket, a munkáltatónak ehhez semmi köze, ha van 8 órás kezdés a munkahelyen, akkor az a párodra ugyanúgy vonatkozik, mint a 25 éves gyermektelen férfira.


Amúgy örüljetek, hogy a bölcsi beveszi 6.40-kor a kicsit, nálunk pl. csak 7-kor nyit.

2016. dec. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

volt egy kollégám, mérnök, tekintve, hogy a 6 mérnöki pozícióból 5 üres volt mellettem örültem, hogy kezdett a csávó

munkaidő 8-16-ig fix (papíron), amúgy én kb 7-21-ig dolgoztam

első 3 nap beért 8-ra, majd pontban 16-kor távozott, úgy, hogy azt a minimális feladatot és tanulást sem csinálta meg, amit kiadtam neki, ellenben engem is és a technikusokat is feltartott a felesleges pofázással

4. nap negyed óra késés, elnéztük, 30 km-ről járt be

5. nap-tól a 3. hét végéig úgy késett reggel, hogy örültünk, ha fél órával 8 után már ott volt, de volt, hogy 1,5 óra múlva esett be


kifogások: hasmenése volt

hasmenése volt út közben és meg kellett állnia a benzinkúton

hasmenése volt a gyereknek

nagy volt a forgalom

sokáig tartott leadni a gyereket a bölcsibe, mert sokan voltak

OLYAN ÉDESEN ALUDT A GYEREK, HOGY NEM VOLT SZÍVE FELKELTENI ÉS BÖLCSIBE VINNI (WTF???)


emellett 16-kor pontban lelépett, mert bölcsibe kellett menni a gyerekért


az utolsó csepp a pohárban az volt, amikor beszólt a főnöknek, hogy nem gondolta, hogy probléma a késés, mivel ő is lazán veszi a munkaidejét (manager, rugalmas munkaidővel)


főnök kirúgta a szarba, amit én is támogattam, mert sem engem, sem a főnökünket (mindketten nők vagyunk) rohadtul nem érdekelte, hogy a gyereknek korán kell kelnie, mert apukának 8-ra kell dolgozni menni, mint az emberek nagy részének, MIVEL NEM SZÁMÍTHATTUNK RÁ, ha azt mondja, hogy minden nap csak 8:15-re tud beérni, de akkor tuti, akkor leszartuk volna azt a negyed órát, de lutri volt, mikor ér be


hab a tortán, hogy anyuka gyesen otthon volt a gyerekkel elvileg, ez utólag derült ki

2016. dec. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!