Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Önéletrajzzal kapcsolatos kérdés?

Önéletrajzzal kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Ha valakinek az elmúlt 20 évben rengeteg munkahelye volt (olyan is, ahol min. csak 3 hónapot volt), az önéletrajzban azt is ki kell írni tételesen?

2016. dec. 7. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sőt, érdemes is kihagynod azokat. Nem feltétlenül kell reklámozni hogy sok munkahelyet elhagytál pár hét után. Olyanokat ami a most megpályázott munkakörtől tök független simán ki lehet hagyni.
2016. dec. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
hazudni kell ember!hol élsz te?az ország politikusbűnözőit nem látod hogy csinálják?
2016. dec. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az attól függ. Ha a jelenleg megpályázott pozícióval kapcsolatosan van bármi relevanciája az adott korábbi munkának, szerintem érdemes megemlíteni. Vagy ha olyan, amitől te gazdagabbnak tűnsz (tehát pl. eltérő a többitől, újfajta kihívás, másfajta munkakör), akkor is mehet. Persze kérdés, miért váltottál ilyen gyakran munkahelyet, ahogy írják előttem is, ez nem annyira vet fel pozitív gondolatokat a munkáltatóban, úgyhogy érdemes azért óvatosan bánni ezzel.
2016. dec. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell mindent beleírni, sőt.

Mindig az adott álláshoz szabva írj cv-t, úgy lesz eredménye. A fölösleges munkákat, amikből semmit nem tudsz hasznosítani, pláne ha még rövidek is voltak, hagyd ki nyugodtan, mert amúgy se érdekli őket.

2016. dec. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az instrukciókat, két kérdésem lenne:

1, mi van akkor, ha az új munkáltató visszanéz az emberre a MÁK által és kiderül, ami nincs leírva? Ez ciki lenne;

2, akkor, a valaki nem annyira képzett, és szinte csak egy típusú foglalkozása volt (pl.: takarító), akkor sem érdemes mindet felsorolni?

2016. dec. 7. 21:33
 6/6 anonim ***** válasza:

'1, mi van akkor, ha az új munkáltató visszanéz az emberre a MÁK által és kiderül, ami nincs leírva? Ez ciki lenne; '


Miért is? Szakmai önéletrajzot kérnek.

Ők nem a NAV. vagy MÁk vagy mi.

A HR-es azt nézi, hogy milyen olyan tapasztalatod van az előző helyeid által, amit náluk, a cégnél is előnyös/hasznos. Nem érdekli őket a kisebb göröngyök.


Mondok én is egy példát.

Volt 3 rövid gyakornoki helyem, voltam külföldön suli után, majd dolgoztam sokáig X BT-nél egy adott területen. Most pedig másik területre megyek. Ja és közben 3 hónapig míg a hosszú helyre kerültem 3 hónapig eladó voltam.


Mostanra már nincs benne az eladó, (az előtt benne volt), mert a kutya nem kíváncsi rá és irreleváns információ, mivel semmi köze a mostani irodaihoz.



'2, akkor, a valaki nem annyira képzett, és szinte csak egy típusú foglalkozása volt (pl.: takarító), akkor sem érdemes mindet felsorolni?'


Akkor sorold csak fel, hiszen mind releváns kb, de az ilyen csipi csupi, pár hónaposakat szintén kihagyhatod, hiszen pl 10 év takarítóinál már ugyan mindegy, hogy 3 hónapig wc-s néni voltál. - Most mondtam egy példát.

Hiszen látják, hogy 10 év tapasztalatod van. ÉS ez a lényeg.

2016. dec. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!