Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is érzi úgy, hogy nem...

Más is érzi úgy, hogy nem képes teljesíteni? Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Mióta elkezdtem az egyetemet mindig úgy érzem, hogy lehetelen problémákkal szembesülök. Persze most végzek egyenesben, szóval nem állok annyira rosszul, de minden egyes ZH/házi/vizsga stb. előtt úgy állok neki, hogy ez reménytelen. És annyira elegem van ebből az érzésből. Főleg, hogy miután megcsináltam utána sem vagyok elégedett, mert folyton úgy érzem, hogy mások nagyon sokat segítenek, és ha nem tennék, akkor nem lennék rá képes. Félek, hogy hogyan fogok elhelyezkedni később, ha nem értek semmihez. Ráadásul kicsit elegem is van. Régen nagyon jól tanultam, jól teljesítettem a versenyeken és soha nem éreztem azt, hogy képtelen lennék valamit megcsinálni, de mióta befejeztem a középsulit egyre többször érzem így. És minden egyes nap attól rettegek, hogy mikor találkozok tényleg egy olyan problémával, amit nem tudok egyedül megoldani, és nem akar senki segíteni. És, gyűlölöm is ezeket a házikat/ZH-kat stb.-ket egyszerűen nem tudom őket élvezni attól való félelmemben, hogy nem sikerülnek (tényleg nem kezdtem valami jól az egyetemet, hiába tanultam mindig többet mint a szobatársaim, kettőnél sokkal rosszabb voltam egy meg kibukott).
2016. dec. 8. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:

A bizonytalansággal nem vagy egyedül, én még egy egyetemistával sem találkoztam, aki totál magabiztosan állt volna neki egy zh-nak, vizsgának. Én is kivagyok teljesen, de ezzel jár, majd karácsonykor lehet picit lazulni.

Ha ilyeneket érzel, az annak is lehet a jele, hogy nem jó szakot választottál. Szerintem ha szeret valamit az ember, azt sokkal nagyobb kedvvel tanulja.

Azzal sincs baj, ha passziváltatsz egy félévet, dolgozol (aztán rájössz, hogy tanulni jobb :D). Vagy ha valóban nem szereted, amit tanulsz, akkor ne félj váltani.

De a legfontosabb, hogy higgy kicsit magadban! Úgy hozzáállni, hogy totál kudarc lesz, csak ront a helyzeten.

Segítséget pedig nem ciki kérni, de ha kényelmetlennek érzed, akkor próbálkozz egyedül, egyszer csak belejössz.

2016. dec. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi :) Igaziból dolgozom is mellette, amikor nem vagyok teljesen elhavazva az egyetemi dolgokkal, akkor egészen élvezem, szóval váltani nem szeretnék.


Csak az utóbbi időben nem nagyon alszom és ott is egyre kevésbé teljesítek jól. Hm, köszi a jó tanácsot, de ha eljutok odáig, akkor most már januárban lezáróvizsgáznék, mert igaziból nem szeretném tovább húzni (nem is nagyon tudnám, mert a master csak két év volt és ezért három alatt be kell fejezni, vagy fizethetem vissza a képzési díjat). :)


Hát nem ciki, csak rengetegszer érzem úgy, hogy rajtam kívül mindenki tudja mit kell csinálni, és mivel senki nem ugyan azt csinálja, így nem is tudom, hogy ténylegesen mi a helyzet, csak küzdök ezzel az érzéssel, hogy jobbnak kéne lennem...

2016. dec. 8. 19:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsánat, afölött elsiklott a figyelmem, hogy hamarosan végzel. Sok sikert!

Amúgy szerintem kb. mindenkiben van ilyen érzés, hogy nem tudják, mit kéne csinálniuk, csak marha jól leplezik. Mint én is. :D Fake it 'till you make it, ez a mottóm.

2016. dec. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. dec. 8. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!