Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válási ügyben hiánypótlást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válási ügyben hiánypótlást kell beadnom, de nem tudom teljesíteni. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Bő egy hónapja adtam be,azóta annyit sikerült csinálniuk,hogy visszaküldték hiánypótlásra.

Azt írják,hogy csatoljam az utolsó közös lakástulajdoni lapját vagy bérleti szerződését.

Hát először is nemvoltközös lakásunk,legfeljebb utolsó közös otthonunk,ami az ő önkormányzati bérleménye vagy 25 éve. Amikor én odaköltöztem,bejelentett,de nem lettem bérlőtárs és nincs szerződésem.Ami neki van,azt nem kérem el,azt se tudja,hogy beadtam a válást.

Most nem részletezem nagyon,csakannyit,hogy 3 hónapja jöttem el tőle és még nem adta vissza a bútoraimat,és más cuccaimat.Nem tudom mit váltana ki nála;egyelőre várom,hogy mehessen a fuvaros,de hátráltat.

Kellene egy ügyvéd is,de nem jutok el,mert dolgozom. Ha van itt ügyvéd,érdemi tanács jól jönne,mert bénázok egyedül.

A Vagyonkezelőtől kérhetek másolatot azon a jogon,hogy még a bérlő felesége vagyok?

Vagy írjam meg a Bíróságnak,hogy ezt alperestől tudnák megszerezni...?

Más kérdések ezzel kapcsolatban:

*Hány tárgyalás várható?(nincs közös gyerek,vagyon, egy évig éltünk együtt.Csak a cuccaimmal tartozik és némi pénzzel)

*van aki azzal ijesztget,hogy besároz,húzza a tárgyalást,vagy követelőzik.Ez mennyire valószínű?Nembüntetőper.Ha nem is akar válni,a bíróságot aligha érdekli, hogy ki volt a hibás,nem?

*Miért a leánykori nevemre címezték a felszólítást,mikor világosan megírtam,hogy mi a férjezett nevem.Megelőlegezték...?:)

*A leánykori nevem visszakapását egyébként hogy/hol kell intézni?mert gondolom nem automatikus.


Köszönöm a válaszokat!Privátban is jó.



2015. okt. 18. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor írd meg, hogy sosem voltál sem tulajdonos, sem haszonélvező az ingatlanon, a személyid megmutatja, hogy oda voltál bejelentev. Írd meg, hogy ezek miatt nem csatolsz sem tulajdoninlapot, sem szerződést, mert nem vagy /voltál tulajdonos. Egyébként bármelyik önkormányzatbál a Takarnetből tudnak egyszerűsített tulajdoni lapot lehúzni, pontos cím vagy hrsz alapján. Ha más nem fizetsz érte 2000 Ft-ot, annyi kb a lekérdezés díja, ha a bíróság továbbra is ragaszkodna a tul.laphoz. A többi kérdésedre nem tudok válaszolni, a válásnak is van kb 30 ezer Ft-os díja és vsz a békéltetést meg fogják próbálni.
2015. okt. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Felesleges ezen ennyit agyalni,írd meg,hogy az utolsó lakhelyetek bérlemény volt,ahol Te nem álltál szerződésben a lakás tulajdonosával,csak a férjed,ezért nem áll módodban bérleti szerződést beadni.Elvileg az első tárgyaláson elválasztanak,ha a férjed nem azt fogja mondani,hogy szerinte még tudnátok együtt élni.

Nem,az nem érdekli a bíróságot,hogy ki a hibás,mert nincs jelentősége.

Nem tudom miért a leánykori nevedre küldték a papírt.

Anyakönyvi hivatalban kell intézni a leánykori névvel kapcsolatos intézni valókat.

2015. okt. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A lánykori névhez először kell a válási papír, ami alapján kapsz új születési anyakönyvi kivonatot, és azzal csináltathatsz új azonosítókat. Mindez persze egy halom pénz.
2015. okt. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. nyilatkozni kell, leírhatod azt is amit itt írtál de szorítkozz a lényegre: nem volt közös tulajdonunk, nincs bérleti szerződés, bár ilyen lehet, de mondhatod hogy nincs nálad. Amúgy ha van és önkori a tulaj, nekik ki kell adniuk, de a bíróság is kérheti tőlük

2. 2-3 tárgyalás van, ha nincs vita gyorsan vége van

3. húzhatja a tárgyalást, besározni nem nagyon tud, mert nem sok oka van rá. általában a gyerek miatt szokott nagy vita lenni vagy ha nagy a vagyon. ahogy látom itt ilyesmi nincs.

4. a hivatali hibákkal ne törödj, nincs jelentősége hogy kinek küldik a levelet,

5. válást kimondóval bemégy az okmányirodába és ott kell intzéni.

2015. okt. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A lánykori névvel kapcsolatban,bemész az anyakönyvi hivatalba,ahová beviszed a válásról a papírt,ott kiállítanak egy új házassági anyakönyvi kivonatot(nonszensz,de én idén csináltattam pont),amire az lesz írva hogy a lánykori nevedet használod.
2015. okt. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azóta voltam ügyvédnél,aki sajnos azt mondta,hogy nem írhatom meg egy hiánypótlási felhívásra,hogy nem állmódomban beadni,mert nincs a birtokomban. Ugyanis a hiányt nem pótolom és ejtik az ügyet. Sajnos meg kell vegyem akkora Földhivatalban a tulajdonlapot.

Ezen kívül az ügyvéd is költséges lesz,ha nem tudok megegyezni a férjemmel:( Állítólag mindent nekem kell fizetnem és ezt az anyagi érvágást nem vállalhatom.

Egy ismerős azt ajánlotta,ne váljak,hagyjam,úgyis külön vagyunk.

De úgy tudom,ez hátrányos lehet számomra bizonyos ügyek,kérvények beadásakor. EZen kívül jogai lehetnek velem szemben. Ha igen,vajon milyen jogai?

2015. okt. 22. 19:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Az ügyvédekkel nagyon vigyázz! A többsége félretájékoztat. Viszont a felelősség marad neked.

Elírták a neved? :) Nekem a főügyészségtől van papírom, ahol három néven szerepelek. Istenem! Csak jobban tudja egy hivatalos szerv hogyan hívnak, mint én. Neki szabad, neked nem. Ez vonatkozik végig a perre.

Mindenképp jelentsd be az igényed a személyes tárgyidra, a cuccaidra, mint írod. A pénzről, ha nincs papír felejtsd el, le fogja tagadni.

Sok sikert neked! :)

2015. okt. 31. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!