Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyárban leállás lesz, viszont...

Gyárban leállás lesz, viszont nincs annyi szabadságom?

Figyelt kérdés
Ilyenkor takarítások mennek, amit szintén az operátorok végeznek, ami én is vagyok. Kötelezhetnek takarításra, vagyis hogy bemenjek leállás alatt is, vagy maximum fizetés nélkülire megyek addig? Két nap szabim van, ha jól számoltam, 4 naptól esnék el.
2016. dec. 9. 11:31
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
40%
Orvos+táppénz=gond megoldva. :DD
2016. dec. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
83%
Hogy a viharba ne kötelezhetnének?
2016. dec. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Belépéskor erről nem volt szó? Illett volna elmondaniuk. Nem biztos, hogy adnak fizetés nélkülit.
2016. dec. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nincs annyi szabid,kötelezhetnek.


Menj to-re

2016. dec. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Alain Delon ***** válasza:
100%
Szerintem el fogják mondani bent, hogy mi a szitu.
2016. dec. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Kötelezhetnek igen. Nincs szabid.
2016. dec. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen kötelezhetnek, ha nincs szabadságod.
2016. dec. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
12%
Elnézést, hogy visszakérdezek, de mi motiválta benned a kérdést? Szóval a másik variáció érdekel, hogy milyen egyéb lehetőség van a fizetés nélkülin (v. tp-n) kívül? Konkrétan, te vagy Gipsz Jakab(né) naccsúr(asszony), és ők kérnek elnézést, mert neked nincs már szabid? :D
2016. dec. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van közvetlen ismeretségi körömben olyan fiatal, akinek az éves alap szabadsága (20 nap) nem teszi ki az évi két (egy téli egy nyári) leállás időtartamát, vagy is nem csak hogy nem tud semmi magánakciót szervezni, amire szabit vesz ki (még egy-egy napot sem), hanem konkrétan a kötelező leállást sem tudja kivenni.

Ő leült a vezetőséggel beszélgetni, hogy mennyire is korrekt ez így. Végül az lett a megoldás, hogy ledolgozhatta a plusz napjait munkaidőn túl. (Mindig tovább maradt 2-3 órát.) Illetve, ha valamiért sos kellett neki egy szabadnap, azt is így dolgozta le. Ha hosszabb távra akart menni valahova, akkor táppénz. Sajnos ez ilyen.


Ha viszont elhasználtad a szabidat úgy, hogy tudtad, hogy ezt ilyenkor kötelező kivenni, akkor egy szavad nem lehet és jogosan kötelezhetnek takarításra, igen.

2016. dec. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

9

Akiről írtál a történetedben számomra az a furcsa hogy a munkavállaló a szabadság bizonyos %-val saját maga rendelkezik. Persze megoldották de az hogy egy cég eldöntse hogy az összes szabid a 2 leállásra menjen az nonszensz.

2016. dec. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!