Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet kezelni egy...

Hogyan lehet kezelni egy ilyen kollégát?

Figyelt kérdés
Van egy férfi a cégnél, ahol dolgozom, akinek elviselhetetlen a stílusa. Igazi hangulatember. Sajnos "szoros" kapcsolatban vagyunk, mivel a munkánkból kifolyólag napi szinten kell beszélnünk, egyeztetnünk. Olyan, mintha nem lenne százas, egyszer kitépi a kezemből a dolgokat, meg vagdalkozik, máskor meg látom rajta, hogy gondol valamire, de nem azt mondja ki, próbál kedves lenni, de az arca mást sugall, teljesen bolond néha, azt veszem észre. Csúnyán is szokott beszélni, akárhányszor odamegyek hozzá, vissza kell nyelnem a könnyeimet. Egyszer nálam is el fog szakadni a cérna, és kifakadok, de eddig csak próbálom lenyelni a sértéseket, nem szeretem a konfliktusokat.
2016. dec. 11. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Az a baj, hogy a konfliktuskerülés az nem őszinte! Kérdezz rá, hogy mi a fas* baja van, mert rád ragad a idegessége! Meg, hogy ne vagdalkozzon mert vissza vissza bas*od neki. Ennyi! Lehet hogy majd egyszer megnyílik és tök jól el tudtok beszélgetni. Ha néha kedves próbál lenni, lehet, hogy kur*ára feszült a munkája vagy bármi miatt és ezt tudja magáról így próbál kompenzálni.
2016. dec. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

Szegény Kérdező, most megint vissza kell nyelned a könnyeidet, mert az 1. hozzászóló pont olyan, mint a kollégád! Az ilyeneknek kellene kimosni a száját szappannal vagy hypóval...

Ne fakadj ki a kollégára, normális emberi hangon mondd meg neki, hogy az útszéli hang nem a te stílusod, nem tudsz és nem is akarsz hozzászokni, a sértéseket visszautasítod, stb. Csak akkor félemlíthet meg, ha hagyod.

Ha továbbra is ilyen, kérd a főnököt, hogy mással dolgozhassál!

2016. dec. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%
Te utolsó, engem ne hasonlítgass össze senkivel, mert nem ismersz. Nagyon sokáig tűrtem az ilyen bunkó kollégákat. Mindent lenyeltem, aztán eljött az idő, amikor azt mondtam, az egészségem fontosabb és hogy kiadjam magamból, az ami zavar. Ma már kerek perec bárkit elküldök nyugodt hangnemben a jó kur.a anyjába, ha nem úgy beszél velem! A kérdező pont ilyen, tűr! És gyülemlik benne a feszültség, le kell állítania a kollégáját. Jó mondjuk első körben igazad van, lehet, hogy nem ilyen hangnemben kell, de én már tapasztalatból tudom, hogy ha nem hat a szép beszéd, akkor leállítom keményen és vissza dobom neki, amit hozzám vág.
2016. dec. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%

Most NEM a te problémádról van szó!

1. hsz. voltál, és a kérdezőre zúdítottad trágár szavaidat, pedig pontosan ettől irtózik.

Valóban nem ismerlek, nem is akarlak! A határozott visszautasítás lehet olyan hatásos, mint a mocskos beszéd. Remélem, a kérdező inkább az én tanácsaimat fogadja meg, mint a tiedet.

Ne húzd le a saját szintedre!

2016. dec. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Te utolsó, vegyél be valamilyen nyugtatót és higgadj le!
2016. dec. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jaj.. Az úgy nem lesz jó, hogy te a könnyeidet nyeled, ha vele kell beszélned. ezt nyilván érzi rajtad a kollégád, mert nem mersz vele konfrontálódni. Oltsd le a f@@ba, mondd meg neki, hogy válogassa meg a szavait, mert kollégák vagytok, és nincs egyéb közötök egymáshoz. Hidd el, meg fog lepődni, hogy ki tudsz állni magadért.
2016. dec. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!