Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek normális hogy,...

Szerintetek normális hogy, egész alakos fényképes onéletrajzot kuldjek, ha irodai asszisztensre jelentkezek egy kft. -hez?

Figyelt kérdés
2016. dec. 14. 12:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%
Ha erre van szüksége a kft tulajdonosának, akkor miért ne lenne normális? Joga van eldönteni, milyen embert akar látni a kft-je irodájában.
2016. dec. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%
szerintem nem normalis, mi koze az alakodnak a munkakorhoz? nem szemelyi ribinek vesz fel. az ,hogy az arc rajta legyen, az oke, lat rajta egy csomo mindent, de azert az egesz alakos?? na nemar. hova fejlodik a vilag, lassan akt fotosorozat kell majd egy recepcios allasra, mert a munkaltatonak " joga van eldonteni, hogy kit lat szivesen az irodaban" ??
2016. dec. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
48%

"nem szemelyi ribinek vesz fel." ű

hát azatatat te honnan tudod, mire keres?

2016. dec. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Hol jelentkeztél erre állásra? Hivatalos álláskereső weboldalra vagy ilyen jófogás/apród féle oldalra?
2016. dec. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%

Igen! Ebben a munkakörben a csinosság a kompetenciák közé tartozik.


Egy kis cégnél az irodai asszisztens hozzátartozik a cég arculatához. Az üzleti életben dominálnak a férfiak, nekik jobban esik, ha egy csinos nő fogadja őket, kínálja meg őket kávéval, mint ha egy termetesebb.

(A termetesebb nők ráadásul jellemzően rosszabbul is érzik magukat a bőrükben, ezért nekik a kedvességük a külvilág felé sokszor modorosabb).


Vagy kiállításokon sok kis cég irodai asszisztenseit állítja a pavilonja pultjához. Egy csinos nő jobb ügyfélcsalogató (a részleteket már az ott levő vezetőkkel lehet megbeszélni.)

2016. dec. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

Hát ez minden csak nem normális.

Elég tapasztalt vagyok állás keresésben és interjúkban mivel volt szerencsém összesen 2 és fél évet ezzel tölteni...pont ezen a területen.

SOHA nem kértem tőlem egész alakos fotót.

2016. dec. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%

Oké, a nagy cégeknél vannak külön recepciósok, hoszteszek. Tőlük sem lehet kérni felvételkor egész alakos irodai öltözetű képet?


Kis cégeknél miért ne lehetne ugyanilyen elvárásokat támasztani irodai asszisztenssel szemben is, ha munkakörében sok a reprezentációs munka?

2016. dec. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A Jooble keresztul álítottam be a keresot, és ott találtam egy ilyen állást. Szerintem sem normális. Normális alakom van, de ezt túlzásnak tartom akkor is.
2016. dec. 14. 14:12
 9/19 anonim ***** válasza:
59%

"Kis cégeknél miért ne lehetne ugyanilyen elvárásokat támasztani"

Lehet, és támasztanak is halotton kívül mindent. Ne legyen gyereke, ne is menjen szülni, ne legyen öreg, ne legyen ez-az. De a hirdetésbe ezeket nem írják be, mert nem korrekt. Azután jelentkezik 400 fő és mazsoláznak. Ezeknél a repi állásoknál, hogy milyen okos, és mit tud az az elvárási lista végén kullog.

2016. dec. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
30%

Igen,szerintem teljesen normális.

Egy normális cég ad magára.

Ha valaki ocsmányul néz ki,az menjen dolgozni szénbányába,vagy a metróalagútba síncsavart drótkefézni.

2016. dec. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!