Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Első munkahelytől való félelem?

Első munkahelytől való félelem?

Figyelt kérdés
Jövő héttől kezdek az első munkahelyemen egy bölcsődében. Van végzettségem hozzá, de gyakorlatból szinte semmit nem csináltunk, csak megfigyelés volt, élesbe kell most majd pelenkáznom, etetnem és együtt lenni sok sok pici gyerekkel. Mennyire normális hogy félek? Nehéz lesz beleszokni egy ilyen munkába?
2017. jan. 4. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Az első hetek mindig ijesztőek, ez teljesen természetes. Nagyon sok függ a közegtől, hogy hogyan fogadnak be, mennyire barátságosak stb.


Eleinte gyakori a bizonytalanság is, de utána, ahogy telik az idő, egyre profibb leszel, és tudni fogod, mikor mi milyen sorrendben következik, sőt, még azt is, kit milyen hangsúllyal érdemes megszólítani a munkatársak közül stb.


A bölcsődei gondozói munkával kapcsolatban nincs tapasztalatom, de ha szereted a kisgyerekeket, és azért választottad ezt a munkát, mert szereted csinálni, akkor ezen a téren nagy gond szerintem nem lehet. :)

2017. jan. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, hogy félsz, én is féltem az első munkanapomon.

Nem értem, a pelenkázást, etetést elvileg már kellett volna engedniük második évben... Hidd el, hamar bele fogsz jönni, nem olyan nagy ördöngösségek ezek, és ott lesznek a tapasztaltabb kollégák, akiktől tudsz segítséget kérni. Bár sok múlik azon, milyen gondozónő mellé kerülsz, meglátod, hamar bele fogsz rázódni a dolgokba. :)

2017. jan. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Igyál egy felest munkakezdés előtt szorongásoldónak, aztán kínáld meg a többieket is. Nagyon jó mulatságnak ígérkezik!
2017. jan. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó: remélem pont a te gyerekedet fogják hagyni leesni a mászokáról, mert bepiálnak... Gondolkodj már egy kicsit mit írsz ide..


Kérdező: teljesen normális, hogy izgulsz ez miatt. Ajánlom, hogy kérd meg a munkatársaidat, hogy mutassanak meg mindent. Inkább kérdezz, ha rendesek akkor segítenek. Légy aktív, segítőkész, azt biztos értékelni fogják.

2017. jan. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!