Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Félelem a munkahelytől?

Félelem a munkahelytől?

Figyelt kérdés

Ostoba kérdés lehet. Nem volt sok munkahelyem, nem is tartott sokáig. Megszűntek a cégek, részlegek ahol dolgoztam, vagy kényszerből olyan helyet kaptam ki, ahonnan az emberek menekültek. Nem bízom már abban, hogy létezik hosszú távú munkahely, ahonnan az ember nem stresszelve megy haza, vagy reggel nem hányingerrel ébred. Félek már az elköteleződéstől, félek, hogy ismét rossz helyen kötök ki, jó nem történhet velem. Félek az egésztől. Ott tartok, hogy már ítélkezem állások felett úgy, hogy meg sem pályázom, vagy kihagyok egy jó lehetőséget. Nem életem végéig akarok egy helyen meglenni, de legalább egy évig jó lenne.


Egyik felem azt mondja, hogy szimplán bele kellene ugranom, majd alakul és nem kéne ettől félnem, mert ha agyongondolkodom, nem jutok előrébb. Vannak terveim, dolgozzak valamit és legyen rá pénzem.


A másik meg azt, hogy ne hamarkodjak el semmit, mert megszívom, ahogy eddig is megszívtam. Rosszul járok, nem tudok váltani, bent ragadok valami rosszban stb.


Folyamatosan őrlődöm már és nem tudom mi legyen. Túlreagálom?



2016. ápr. 7. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:
84%
Külföldön nem akarsz dolgozni? Én is így érzek ahogy te. Már jó ideje a szülői háztáji gazdaságban dolgozom, mert diplomával is mindig hülyének néztek munkahelyeken, mindig tettek róla hogy elvegyék a kedvem a munkavállalástól. Elvileg jobban élek és szabad is vagyok, de máig nem fér a fejembe az embereknek ez a viselkedése, mivel inkább meg kellene hozni a dolgozni akarók kedvét a munkavállaláshoz nem pedig elvenni tőle. Vagyis a társadalomnak inkább arról kellene tenni hogy a munkavállaló ne hányingerrel keljen reggel és ne bosszankodva térjen haza a munkából hanem elégedetten. Úgy látom hogy nem előnyt jelent dolgozni hanem hátrányt. Nevetséges ez a jelenlegi magyar helyzet.
2016. ápr. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azt nem ertem hogy elvileg a nyugdijast a munkavallalo tartja el, de jo ha az be van jelentve. Masfelol nem ertem miert de a legtobb cegnek mintha fogalma sem lenne az adott poziciohoz mi kell. Nem papirrol beszelek, ugy altalaban.


Volt mar nem.egy interjum ami ha ot perc volt, elso kerdes dolgoztam e mar valahol...es en meg igy irjam meg az oneletrajzom...


Vicc.k

2016. ápr. 7. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!