Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem tudom, hogy felmondjak,...

Nem tudom, hogy felmondjak, vagy sem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már végső elkeseredésembe írok ide. Megkérdeztem a barátaimat, hogy mit csinálnának a helyemben, de sajnos egyikünk sem lett okosabb...


Az alapszituáció az, hogy megváltozott munkaképességű vagyok, és csak otthonról tudok dolgozni. Sok sok keresés után találtam egy munkát, aminél otthon is tudok dolgozni. Ez egy megbízási szerződés, a lényeg az, hogy egy honlaphoz kell tagokat, előfizetőket toboroznom. Egy-egy új tag után kapok bért. Ezzel nem is lenne baj, hisz jó a beszélőkém, viszont a probléma az, hogy ez egy újonnan indult dolog, tehát konkrétan az az elvárás felém, hogy a semmiből építsek várat. És az a baj, hogy 3 hónap alatt egyetlen embert sem sikerült beszerveznem. Mindenki vagy elküldött, vagy azzal védekezett, hogy most dolga van, nyugdíjas, vagy majd ránéz... semmiből sem lett semmi természetesen. Interneten, facebookon, kb. minden létező helyen próbálkoztam, de mindhiába. El vagyok keseredve, ez az első bejelentett munkám, nem tudom, hogy én vagyok ennyire béna, vagy mi, a főnök rendes, biztat, de egyszerűen csak rosszul érzem magam már emiatt az egész gondolat miatt is, mert egyszerűen nincs sikerélmény, nem haladok egyről a kettőre, és kb. semmi segítségem nincs. Viszont nem akarom cserbenhagyni az emberkét, mert szerintem rajtam kívül nem sokan segíthetnek neki, de így egyszerűen nem látom az értelmét annak, hogy ezt "csináljam" mert hiába bármi, nincs eredménye.


Mit tegyek? Hogy legyen nyugodt a lelkiismeretem? Mivel próbálkozzak? Tudom, hogy szánalmas, és meggondolatlan vagyok, ráadásul béna is, de valaki tényleg ha tud, tanácsoljon valamit. Előre is köszönöm.



2017. jan. 14. 03:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te hibád. Az emberek már utálják ha rájuk akarnak tukmálni mindenféle felesleges dolgot.
2017. jan. 14. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem a te hibád. A főnököd rendes és megértő, be vagy jelentve.

Én is üzemeltetek honlapokat, és tudom, milyen nehéz beindítani.

De most valamit nem értek. Ha be vagy jelentve, akkor a minimálbért meg kell kapnod. A megbízási szerződés pedig nem alkalmazotti jogviszony. AKkor most hogy van?


Ha nem kapsz fizut, akkor nem vagy bejelentve, és úgy hagynám őket ott, mint a szart.

2017. jan. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a te hibád, az ilyen jellegü munka nem igazán hoz sikert. Az emberek nem reagálnak pozotívan a különféle telefonos reklámokra, ezért nem is lehet sikered.


A ehyedben keresnék valami értelmesebb munkát, amivel tényleg csinálsz s valamit és nem csak "zaklatod" az embereket - ugyanis a legtöbben ezt így élik meg.

2017. jan. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

És eddig ingyen csináltad, ezek szerint?

Akkor esetleg említsd meg, hogy neked ez így nem éri meg, szeretnél egy alap fizut, és pluszban emberenként x összeget.

Ha ez megvan, akkor pedig még annyit tehetsz, hogy jobban utánajársz sales-es technikáknak, javaslatokat teszel a változtatásokra.

Végül ha semmi sem változik, váltani kell.

Egyre több helyen van lehetőség otthonról dolgozni.

2017. jan. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kapsz fizetest? Ha nem, akkor nincs is fonokod, vagyis valakinek ingyen probalkozol. Miert sajnalod? Ez egy piramis uzlet. 20 eve meg ment, most mar az emberek rajottek, hogy nem lehet megelni belole, csak akkor, ha 200-300 embert mar beszerveztel.
2017. jan. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tiszta a jogviszony, amit írsz. Ha jutalékot kapsz, akkor nem vagy munkaviszonyban, nem vagy bejelentve és nem kapsz bért.

Költségtérítést, irodahasználati díjat kapsz?

2017. jan. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
... és felmondani sem tudsz, ha nincsen munkaviszonyod.
2017. jan. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"nem látom az értelmét annak, hogy ezt "csináljam""


Hát nincs is értelme. Az emberek utálják ha bármit rájuk akarnak tukmálni. És szeretik maguk eldönteni hogy megnéznek e valamit vagy sem. Az meg már alapból gyanús ha valamit tukmálnak...


Ráadásul akkor tulajdonképpen 3 hónapja konkrétan semmit nem csinálsz, mert gondolom nem csinálod ezt napi 8-10 órában a hét 5 napján.

2017. jan. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nos, nincsen alapbérem, meg... istenem de idióta vagyok! Megnéztem az ügyfélkaput, nem látok semmit, ami azt írná, hogy be vagyok jelentve, vagy hasonló... akkor igazából fölöslegesen stresszelem magam. Megíratott egy szerződést velem, de akkor úgy látszik fölösleges volt. Szerencsére bele van írva, hogy bármelyik fél kezdeményezheti a szerződésbontást, szóval legalább ebben nem vágott át, mert ezügyben nincs benne semmi apróbetűs dolog... így nem számítok adócsalónak sem, hiszen nem kerestem végülis egyetlen forintot sem... nem? Megmondom neki, hogy én léptem. Eh. Hát ez van. Tapasztalatot legalább szereztem. Ez is valami 20 évesen, nem?
2017. jan. 16. 03:34
 10/12 anonim ***** válasza:

"nincsen alapbérem, meg."


Akkor NEM vagy bejelentve.

Hagyd ott, és máskor legyen több eszed, hogy ne vegyenek palánkra a hiénák.

2017. jan. 16. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!