Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi lesz idén a bérfejleszt...

Mennyi lesz idén a bérfejlesztés a cégnél? Dolgozóként feltehetem azt a kérdést vagy provokáció?

Figyelt kérdés

Ha egy dolgozó azzal kérdéssel fordul a céghez hogy mondja meg mennyit szán a cég 17-ben a bérfejlesztésre az helyénvaló kérdés vagy provokációnak minősül?

Uis én tudok egy esetet amikor ezt megkérdezték és a kérdezőt a sárig leordították hogy provokáció és örüljön hogy állásban van.

Egy ilyen kérdésre így szokás reagálni?


2017. jan. 14. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy kapsz választ. Pl. van egy cég, ahova bedolgozok, viszont ez egy nagyobb nemzetközi hálózatnak a magyar kiscége, és bár a magyar részleg ügyvezetője tervez bérfejlesztést, ezt be is jelentette, de nem rajta múlik, hanem az anyacég jóváhagyásán, nekik kell felterjesztenie ezt a tervezetet is többek között, és onnan kap valamilyen választ. Ha jóváhagyják, akkor visszamenőleg is pótolják a bérfejlesztést a jóváhagyást követő első bérrel. Amíg nem kap infót a nagyobb főnököktől, addig ő sem tud semmi konkrétat mondani, hiába kérdeznék. Most vagy jóváhagyják azt, amit felterjesztett, vagy élből elutasítják, vagy módosítják, viszont amint megkapta a választ, tájékoztatja a kollégákat, szóval fölösleges kérdezni. Ha mondjuk nálatok is ilyen helyzet van, nem biztos, hogy egy válasszal előrébb lennél.
2017. jan. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Túldimenzionálod. ez nem egy nagy multi itt nincsenek felsőbb szintek itt van a főnök és pont.
2017. jan. 15. 08:36
 3/5 A kérdező kommentje:

De még ha így is lenne hogy nem tőle függ akkor is: így kell reagálni? Hogy gyakorlatilag kirúgással fenyegetem meg a dolgozót csak azért mert rá mert kérdezni hogy nem óhajtana-e a cég többet fizetni? Mert évek óta egy fillér fejlesztés se volt?

Infláció stb?

2017. jan. 15. 08:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Te, ide figyelj, nem írtad a kérdésben, hogy milyen cégről van szó, én meg gondolatolvasó nem vagyok, mégis honnan tudjam, hogy ott, ahol te dolgozol, mi a szokás? Ha nem tetszik, akkor meg keress másik munkát és lépj le.
2017. jan. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A dolgozónak semmi köze, mennyit szán a cég bérfejlesztésre.

Ahhoz persze igen, mennyit szánnak az ő fizetésemelésére.

Mondhatom másképp is: megmondják mennyit szánnak, de ez nem jelenti azt, hogy Te is kapsz belőle, mert nem biztos mindenki és ugyanannyit kap!

Ilyen kérdést sose tennék fel...

2017. febr. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!