Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol jobb dolgozni kis vállalko...

Hol jobb dolgozni kis vállalkozásnál vagy egy nagy multinál?

Figyelt kérdés
Mik az előnyei illetve a hátrányai? Hétfön kezdek egy cégnél ami egy kis családi vállalkozás 10-12 en dolgoznak ott. Eddig két munkahelyem volt itt 300-1500 fő között voltak az emberek. Talán lazább lesz minden?
2017. jan. 15. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Ahol emberi légkör, és jó fizetés van! Teljesen mindegy, hogy egy tucatnyian vagytok, vagy tízezren.
2017. jan. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Kis vállalatban többet ér és többet kér az egyéni kvalitás. Nagyobb a felelősség, nagyobb a siker.


Multinál nincs igazán fontos szereplő. Túlzott a bürokrácia. Sokkal többet kell azzal foglalkozni, hogy engedjenek dolgozni és csinalhass valamit, mint azzal, hogy valóban csinálj is valamit. Könnyebb is lazsálni. De nagyon szürke. Minden attól függ, ki és milyen a managered.

Ha kidolgozod a beléd és túl teljesítesz, kapsz 60 ezer frontot egy évben.

Ha lógsz, alul teljesítesz, nem leszel sík ideg, annyit kapsz, amennyi a szerződésben van. Nem rúgnak ki, mert kell az ember. Nem is segítenek túl lendülni egy-egy problémán, csak elvárják, legyen kész. Majd ha nincs kész, minden megy tovább a régi kerékvágásba.

Pénzbeli emelést csak akkor kapsz, ha elhagyod a céget. Hiába léptetnek előre, nem kapunk jelentős fizu emelést (2-10%) a kétszer annyi munka mellé. És lesz, aki alád jobban teper de kevesebbet kap és elsz aki nálad is kevesebbet csinál és még feszültséget is kelt, mégis jobban megfizetik.


A pénz nem más egyik esetben sem.



Mondjuk nem sok multinál voltam, csak 2-nél és másik 2-re van rálátásom. 2 Kis cégnél voltam.

2017. jan. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Multinál jobb kezdeni. Könnyebb beleszokni egy túlszabályzott rendszerbe és tanulni belőle, mert hasznos dolgok vannak jelen, amit máshol is lehet használni. Csak éppen túl jelentéktelen az egyén.
2017. jan. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Mindkettőnek megvan az előnye és a hátránya.


Én csak kis vállalkozásoknál dolgoztam eddig, de sok ismerősöm dolgozik multinál.


Alapvetően a multinál jól keresel, sokkal jobban, mint a kis cégeknél, de nagyon monoton a munka és nagyon kis szeletet kapsz meg egy munkafolyamatból, amit 2-3 éven belül egyszerűen halálra un az ember és kiég a feladatköréből. Így van az, hogy 2 év alatt már sok helyen senior valaki, mert folyamatosan cserélődnek az emberek (SSC-s tapasztalatok ismerősöknél).


A munka és a munkafolyamatok nagyon leszabályozottak és talán több a felesleges adminisztrációs kör, illetve sokkal teljesítményorientáltabbak (mutatóknak megfelelés).


A kis cégneknél megvan a bizonytalanság, mert amit kifogsz az lehet nagyon jó vagy nagyon rossz is. Sok kis cégnél járhatod meg, hogy nem jelentenek be, persze ez ritka, de ezt egy multi nem engedheti meg magának.


A fizetés rosszabb, viszont a sok kis cégnél tényleg számít a véleményed és a munkád, nagyobb a kihívás. Nehéz nyilván olyan általánosságokat mondani, ami minden helyre igaz, de szerintem a kis cégek rugalmassabbak is általában sose volt probléma abból, ha késtem amíg le is dolgoztam.


Én személy szerint fiatalon inkább kis cégnél akarok dolgozni, mert most a munka az életem, a kihívást keresem. Aztán ha lesz családom, szeretnénk majd gyerekeket lehet átmegyek egy multiba a jobb fizetésért, meg akkor gondolom már őgy is otthon megkapom a kihívásokat.

2017. jan. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Vegyesek a tapasztalataim, kis cégből és multiból egyaránt van problémás és normális cég is.
2017. jan. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!