Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is utálja a munkáját,...

Más is utálja a munkáját, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?

Figyelt kérdés
Semmi motivációm reggelente bemenni, amikor ott vagyok, azt várom, hogy vége legyen. Váltani nem sok lehetőségem van. Éreztetek már így?

2017. jan. 25. 07:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én is éreztem már így, három hónapot töltöttem ott, aztán felmondtam
2017. jan. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, voltam vele így.


Milyen helyzetben vagy?

- Nincs állás a környéken? Az baj, akkor nagy bátorság kell a váltáshoz, költözés, mobilitás, tőke.

- Van állás a környéken, csak ugyanolyan vacak, mint ez? Sokkal jobb helyzet. Kezdj el tanulni. Fásult vagy, kiégett, állandóan fáradt, és így nehéz összekapni Magadat, de hidd el, megéri!!! Képzed át Magad, lehetsz akár 40 éves is, akkor se késő egy új szakmát elsajátítani. Nálam ez volt a helyzet. Több mint öt évig rohadtam egy rossz állásban, mert tudtam, ha máshová mennék, ugyanilyen tőlem idegen munkát kapnék, és öt évembe telt, mire rátaláltam arra, ami lenni akarok. Akkor aztán belevetettem magam a tanulásba, és nem bántam meg.

2017. jan. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
12-es, milyen szakmát tanultál ki amit szeretsz? én is hasonló szituban vagyok, uncsi iroda munka, beképzelt kollégák, b-nkó főnök, nem akarok kiégni, viszont a pénz jó. én egy másoddiplomán vagy és új szakmán gondolkozok, de ezek ősszel indulnak, addig nyelvekre fekszek rá. de pont annyira nincs most motivációm, mert tényleg elég jól keresek és a saját házamban lakok, nincs albi ár, a rezsi is kevés...Pesten ez az életszínvonal nekem albival kb. nettó 300ezernél kezdődne, ezért nehéz a váltás. még saját vállalkozáson is agyalok, de az meg tőkeigényes.. :D kifogások, tudom :D
2017. jan. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

13-as:

jó amit írsz. Az utolsó gondolatodhoz, a vállalkozáshoz hozzáfűznék. Tőkeigényes, igen. Ezen felül időigényes de nagyon. Sajnos tévhit, hogy ha vállalkozó vagy, akkor a magad ura vagy. Szeretjük azt hinni, beosztottként, hogy a főnöknek, tulajnak hú de fain. Az a nagy büdös helyzet, hogy ilyenkor nem a saját főnököd, hanem a saját RABSZOLGÁD vagy. Hajtod a melót, mert ki kell termelni a nullát, magyarul legyenek meg a költségek, aztán meg termeljél jövedelmet. És ezt hónapról hónapra. Nincs havi fix, mert vagy van igény a szolgáltatásodra/termékedre, vagy nincs. Bármikor meg lehet cumizni. Míg alkalmazottként nyeled a főnök baromságait, stresszelsz a körülmények miatt, szidod a fejeseket, stb, de van egy relatíve fix havi fizetésed.

Nem egy "vagy vállalkozó" vagyok, csak egy taxis, egyéni vállalkozóként, a szó klasszikus értelmében így nincs főnököm, de tudom, hogy van egy havi fix költségem, ami több összetevős (adók, autó álló költségei, stb), illetve vannak mozgó költségeim, hívjuk guruló költségnek, amik a melóval arányosak (üzemanyag, karbantartás, amortizáció, egy-két baromság, amire magán autónál nem is gondolsz, pl szélvédőmosó folyadék), és ez mind költség. Így ott vagyok, hogy szeretem csinálni, de persze van úgy, hogy úgy érzem jobb lenne otthon maradni, de ki kell mennem ma is legalább "nullázni". Tudom, a taxival szemben sokan előítéletesek, illetve megvan a kívülállók tévhite, hogy mi de k*rv@ jól keresünk, de ha valaki becsületes, és nem akarja átverni az utasait, még a külföldit sem, akkor kb 3 hetet melózik egy hónapban, hogy "nullázzon" egy-másfél hetet pedig azért melózik, hogy keressen. mégegyszer mondom, ez az olyanokra igaz, akik becsülettel fuvaroznak, nem trükközgetnek az adózással, stb. És én (lehet sajnos) ilyen vagyok, mert nekem többet ér a nyugalom, a nyugodt alvás, mint a (mocskos) plussz pénz.

Ja, és még egy ilyen vállalkozással is megvan az idegőrlő bürokrácia.

Mindezek ellenére én szeretem ezt csinálni, és ez az utasok visszajelzéseiből is látszik.

Szóval vállalkozáson csak az agyaljon, aki bírja cérnával.

2017. jan. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is rosszul választottam.
2017. jan. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem a munkámat utálom, hanem a munkatársaimat! Nem mindegyiket persze, csak sajnos pont azt a néhányat, akikkel közvetlen kapcsolatban vagyok napi 8 és fél órát. Minden egyes nap azért imádkozok, hogy történjen egy halálos baleset, és vagy ők haljanak meg vagy pedig én. Igazából teljesen mindegy, csak hadd szabaduljak már meg tőlük valahogy. De évek óta nem jött még ez össze. :( Az élet igazságtalan. :(
2017. jan. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!