Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkásnak bármit el kell...

Egy munkásnak bármit el kell néznie a főnökének? A főnök viselkedhet úgy egy munkással, mint egy kutyával?

Figyelt kérdés
54 ezer forintos közmunkabérért dolgoztam 5 hónapig. A főnököm mindig éreztette velem, hogy lenéz, már egy pillantásával is. Volt úgy hogy a többi munkatársam előtt is megalázott, hogy nem csinálok egész nap semmit, ami nem igaz. A többiekkel is csinálta már ezt, kivéve a kedvenceivel. Inkább csak nem tudtam hogy mit kell csinálni, mert átettek egy más munkakörbe, el sem lett magyarázva, mit is kellene csinálnom. Van egy kedvence, akinek már olyan hatalmat adott, hogy hiába ő is közmunkás, nekem is diktálhatott, mint ha ő is főnök lenne. Ráadásul mindezt undorító stílusban kiabálva pl. gyere ide, ha azt mondom. Meg van egy másik kedvence is, annak pedig a papír ügyeit is nekem kellett intéznem a hivatalban, és ő is közmunkás. Egyszer a főnököm azt mondta nekem, hogy nehogy már xy menjen, majd elmész te.
2017. jan. 26. 15:09
 1/8 A kérdező kommentje:
Még amúgy soha sehol nem volt rám panasz, pedig dolgoztam már máshol is.
2017. jan. 26. 15:09
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha kiszolgáltatott helyzetben vagy, nem sokat tehetsz.
2017. jan. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Végül felmondtam 5 hónap után. Mert nekem ennyi pénzért nem érte meg ez a sok idegeskedés. Amikor otthagytam ezt a munkahelyet a volt főnököm, még a fejemhez is vágta, hogy ő a főnök, és ossza a feladatokat.
2017. jan. 26. 15:20
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Az ilyet agyonvertem volna a csoportja előtt, mondjuk belőlem nem is mernének átlag emberek gúnyt űzni mert kicsinálnám őket, pont az ilyenek megelőzése miatt kezdtem el járni 17 évesen box-ra, és mellette kondiba hogy elrettentő példa legyek az ilyenek szemében.

24F

2017. jan. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kell szájon vágni, amikor először csinálja, különben azt fogja hinni, hogy lehet.
2017. jan. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó munkahelyemen is nagyon lekezelő volt a főnök mindenkivel. Többségünk hagyta, hogy végigmondja a mondanivalóját (szidalmazását) aztán ment tovább a munka. Legtöbbször persze nem volt oka rá, simán csak rajtunk vezette le a feszültségét. Többek közt ezért is mondtam fel, de nem csak emiatt de szerepet játszott. Azért az ember őrizze meg a méltóságát akármekkora összeget is kap fizetésként.
2017. jan. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, sajnos sok helyen van így. A főnök a legrosszindulatúbb munkatársakat magához dédelgeti, velük jófej, a többi akármilyen jól végzi a munkát, ők cseszegetve, szivatva lesznek, még a felkarolt munkatársak felől is. Nem értem, hogy sok esetben ez a rosszindulatú agresszivitás miből ered. Ahelyett, hogy a munkatársak örülnének, hogy velük nem így bánik a főnök, ők is elkezdenek gonoszkodni. Én nem vagyok főnök, de biztos soha nem bántanám az alkalmazottjaimat, de akik bántják, akadályozzák mások munkáját, azt kirúgnám. Mint főnök ez az én érdekem is lenne.
2017. jan. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első munkahelyemen a főnök egy dilettáns volt. Állandóan ugatott és kiabált mindenkivel. Egy évig tűrtem a megaláztatást. Mikor felmondtam akkor is leüvöltötte a fejem. Azóta volt egy másik melóhelyem. Ott kedves és normális volt a felettes és a főnök is. Most az új helyen is. Amúgy a nagyon rossz helyeken idegbeteg a főnök. Azonnal ott kell hagyni az ilyet.
2017. jan. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!