Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkaköri leírásnak mi értelme...

Munkaköri leírásnak mi értelme ha úgyis azt kell csinálni amit a főnök mond?

Figyelt kérdés
Annak mi értelme hogy leírják mi a feladatom (vagyis józan paraszti ésszel amit nem írnak le az nem az én feladatom) de úgyis azt kell csinálni amit a főnök mond és persze számon is kérnek bármit még akkor is ha papír szerint közöm nincs hozzá?
2017. jan. 7. 18:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
A szabál az szabál!
2017. jan. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Hát ez az. De ekkor ne kábítsanak azzal hogy ez a dolgod az a dolgod leírás stb. mondják azt pincsikutya vagy ás ugarsz ahogy a főnök fütyül.

Józan paraszti ésszel: ha leírják tételesen mi a dolgom, akkor ami ebben nincs benne az nem dolgom?

Elvileg nem.

De akkor is csinálni kell ha nemet modnok szevasz van.

De akkor mi értelme az egésznek?

Mi értelme hogy felvesznek X állásba amivel ez meg az jár(na) de úgyis bránerszopkodás az egész?

2017. jan. 7. 18:13
 3/18 anonim válasza:
100%

Röviden, mert kötelező.

Munkaköri leírás nélkül nem dolgozhatsz, törvény írja elő.

A többit pedig leírtad :)

2017. jan. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Kifordítottan gondolkodsz.

A munkaköri leírás arra szolgál, hogy az abban leírtakat akkor is csinálnod kell, ha arról külön nem szóltak.

Nem azt jelenti, hogy mást nem kell csinálni, hanem azt, hogy a leírtakat külön felszólítás nélkül mindig.



"papír szerint közöm nincs hozzá?"

Valamiről leírták hogy nincs közöd hozzá? Nem hiszem, hogy ilyet kijelentettek. Ne próbálj olyat belemagyarázni egy jogi szövegbe, amit nem írtak bele szó szerint.

2017. jan. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"Valamiről leírták hogy nincs közöd hozzá?"


Hát mit nem mondasz. Tudod van itt egy raktár ahova a belépésre jogosultak köre szabályozott. Aki nincs benne a körben elvileg be se léphet.

Rendszeresen be kell menni pakolni takarítani, mindezt úgy hogy

a) elvileg be se léphetek

b) ott azoknak kell (értelemszerű) takarítani és pakolni akik belépésre jogosultak-más nem teheti be se mehet

Ezzel akkor mi a helyzet??


Marhára kíváncsi lennék ha ellopnék valamit onnan mit mondanának? Hiszen én nem lophattam el-ugyanis be se léphetek oda... ugyebár.

2017. jan. 7. 20:59
 6/18 anonim ***** válasza:
49%

Szép példával leírtad: nincs leírva, hogy nincs közöd hozzá, hanem másnak van leírva, hogy neki van.



A te logikád szerint a bakrabló se követhette el a rablást, hiszen nem volt írott engedélye hozzá.

No a logikus gondolkodást még fejleszteni kell.

2017. jan. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ne ragozzuk a semmit.

A példánál maradva: én abba a raktárba nem léphetek be.

Papír szerint.

Akkor kérdés: mit keresek ott akár naponta pakolásra?


Hm?

Erre magyarázat?

És újra megkérdem: ha netán eltűnik valami akkor mi lenne?

Én semmiképp nem lehetek a tettes mert ugyebár be se léphetek. És erről papír is van.

2017. jan. 8. 08:41
 8/18 A kérdező kommentje:

És ugye van a cégnél olyan ember is ám , akinek meg az a dolga (többek közt) hogy megakadályozza illetéktelenek belépését... én meg ott vagyok illetéktelenként.

Na ennyi.

2017. jan. 8. 08:42
 9/18 anonim ***** válasza:
54%

a munkaköri leírásra lehet hivatkozni, bár persze a kirúgás veszélye fennáll, ha nem elég biztos a helyzeted.


annyit esetleg megtennék, hogy szólok, hogy ami a leírásban van, az első, és aztán jöhet a többi.

2017. jan. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"És újra megkérdem: ha netán eltűnik valami akkor mi lenne?

Én semmiképp nem lehetek a tettes mert ugyebár be se léphetek. És erről papír is van."


Nem csak lopásért csuknak le hanem illegális behatolásért is. Most boldog vagy?

2017. jan. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!