Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy főnöknek mennyi köze...

Egy főnöknek mennyi köze legyen a beosztott magánéletéhez?

Figyelt kérdés

Vezetőként elhatárolódom a beosztottaim magánéletétől. Facebookon egyik sincs bejelölve ismerősömnek. A magánéletükről nem kérdezek, csak azt tudom amit kérdés nélkül mondanak. Azt se tudom kinek van párja, sokszor/sokáig akkor se ha cégen belüli. Mivel sok közvetlen beosztottam van, nem sokat tudok beszélni egy-egy emberrel. Ha sírna valamelyik, nem mennék oda megkérdezni miért, mert úgy érzem nincs közöm hozzá.

Lehet, hogy ez túlzás?

Nem túl rideg ez így?



2016. dec. 31. 11:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

semennyi. Utáltam mindig is amikor a főnököm a magánéletemről, meg a szabadidőmről kérdezősködött. Azt is, mikor állásinterjúnál megkérdezik, hogy mivel töltöm a szabadidőmet!


Semmi közük hozzá! Cég.. ajánl egy munkát/munkakört, amit el tudok végezni vagy sem, amiért fizetést kapok! Ennyi. Csakis üzleti kapcsolat van köztünk és nem több!

2016. dec. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Szinte semmi. Csak a munkádat közvetlenül érintő ügyeidre lehet kíváncsi.
2016. dec. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

"Ha sírna valamelyik, nem mennék oda megkérdezni miért, mert úgy érzem nincs közöm hozzá."


Szerintem ez egy kicsit túlzás, mert sok minden miatt sírhat. Bagatell félreértések, munkahelyi problémák, magánéleti okok miatt is. Abban nincs semmi, ha odamész hozzá, hogy ha olyan gondja van, amiben te segíteni tudsz, akkor bátran mondja el.

2016. dec. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A vezetői stílusodtól függ, hogy ezt a beosztottak mennyire veszik jó néven, tudod-e motiválni őket, milyen a hangulat a munkahelyen. Egy nagyon minimális érdeklődés még belefér, de ismerned kell az embereidet ahhoz, hogy mindegyik a jó munkakörbe kerüljön - már ha többféléről beszélünk. És főleg csak akkor kell beavatkoznod, ha az a munka rovására mehet.
2016. dec. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Psycho ***** válasza:

#4 nagyon jó választ adott!

Amit még hozzáfűznék, érdemes körbenézni, a munkahelyeden milyen a céges kultúra, és ahhoz illeszteni ezt a dolgot. A magánélet/munka összefonódása egy olyan, a munkahelyi kultúrát jellemző "dimenzió", mint emberek esetében pl. az intro/extroverzió. Vannak tehát munkahelyek, ahol teljesen normális, ha a kettő összefonódik (kis, családias cégeknél jellemzőbb), máshol kifejezetten gorombaságnak számít.

A kulcsszó az illeszkedés. Ha a cégen belül mindenki simán keveri a kettőt, és ebből kilógsz, akkor az lehet feketepont. Nyilván nem emiatt fog összedőlni a gazdaság, de a jobb hangulathoz hozzásegítheti az embert, ha kicsit jobban nyit a magánéleti dolgok felé, hogyha mások is azt teszik.

2016. dec. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Jártak már úgy, hogy külön műszakba került egy pár két tagja, mert nem szóltak, hogy együtt járnak.



Nekem az is fura, ha valaki megkérdezi egy beosztottamról, amikor táppénzen van/volt, hogy mi baja. Sose kérdezem meg, mert magánügyének tartom. Vagy illene érdeklődnöm?

2016. dec. 31. 12:02
 7/20 anonim ***** válasza:
Kicsit olyan vagy, mintha gép lennél. Az én munkahelyemen szerencsére normálisak a viszonyok. :)
2016. dec. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ha sír valaki, megkérdezed hogy mi a baja, és hogy segíthetsz-e. Ha látod, hogy elutasítja a segítséged, akkor hagyod. Ez ilyen egyszerűen működik.
2016. dec. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Normálisak? Mert mi a norma?
2016. dec. 31. 12:28
 10/20 anonim ***** válasza:
Az, hogy emberek módjára figyelünk egymásra.
2016. dec. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!