Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van olyan kollégátok, aki...

Van olyan kollégátok, aki mindig Veletek együtt akar hazamenni, akkor is, ha ti nem akarjátok? Hogy szerelitek le UDVARIASAN?

Figyelt kérdés

Eléggé kimerítő a munkám jelenleg, így néha élvezem, amikor kilépek az épületből, a buszig elszívok egy cigit, leülök és hazáig csendben nézek ki a fejemből. Viszont - Van egy kolléga, neki a gondolat, hogy egyedül lennék fel se merül.


Illetve magát a társaságát se kedvelem; kedves, aranyos ember, de a beszélgetéseink vontatottak, kb semmilyen közös témánk nincs.


Tudom mindenkinek az a válasz ugrik be először, hogy "Mond meg simán, hogy egyedül mennél haza", de nagyon könnyen sértésnek veszi a szimpla kérést; ő nem azt látja, hogy azt jeleztem, hogy le vagyok terhelve és magányra vágyom, hanem azt, hogy nem vágyom a társaságára. A célozgatásokat pedig nem érti meg.


Én jeleztem neki többször szóban, amikor csatlakozott hozzám úton hazafelé, hogy milyen jó is egyedül lenni munka után, meg hogy jól esik a csönd munka után, meg minden hasonlót, de nem nagyon veszi a lapot.


Gyakran végzünk egy időben; út felénél beér és rögtön elkezd beszélgetni. Vagy volt már olyan, hogy a buszmegállóban megláttam, rámosolyogtam udvariasan, tisztes távolságban megálltam tőle (amivel már bőven jeleztem, hogy egyedül szeretnék hazamenni) aztán elfordultam és elkezdtem a telefonomat nyomkodni és amikor felnéztem látom, hogy ott áll előttem és elkezdett beszélni.


Egyszer volt olyan is, hogy udvariasan jeleztem, hogy a buszon majd telefonoznék, de úgy is odajött a buszon és ott állt mellettem.


Udvariasan szeretném valahogy leszerelni, hogy tehetném?



2017. jan. 30. 18:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Visszakérdeznék: a kollégád és te azonos neműek vagytok vagy nem?

Ha pl. te nő vagy, ő pedig férfi, akkor teljesen egyértelmű, hogy miért keresi a társaságodat (akkor is, ha mindkettőtöknek párja van).

Ha mindketten férfiak, vagy mindketten nők vagytok, akkor legegyszerűbb kerek-perec megmondani. Lehet ezt udvariasan is: hogy "ne haragudj, nem veled van bajom, csak szeretek ilyenkor egyedül lenni". És indokként mondd el amit itt is: hogy a munkád kimerít és szükséged van arra, hogy kiszellőztesd a fejed. Lehet, hogy akkor és ott rosszul esik neki, de ha otthon átgondolja, nem hinném, hogy haragudna rád.

2017. jan. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
"Megmondod hogy egy baratnod a kozelben kapott munkat es egyutt fogtok hazajarni. Megvarod a kovetkezo buszt es kesz." - Az a gond, hogy néha éjszaka végzünk, akkor sokkal ritkábban járnak a buszok, így ebben az esetben rengeteget kéne várni
2017. jan. 30. 20:41
 13/17 A kérdező kommentje:
"Másik trükköm még, hogy azt mondom ha jönnek, hogy bocsi, de eléggé furán érzem magam (köhögés), így még kerülnek is. :D" ez nem is rossz megoldás, lehet kipróbálom :) Csak nehogy akkor meg hősködni kezdjen és azért is ott maradjon, mert, hogy rosszul vagyok :S De hátha elrettenti és direkt nem marad ott velem :)
2017. jan. 30. 20:43
 14/17 A kérdező kommentje:

A kemény fellépéssel az a gond, hogy ha pl iskolatársak lennénk vagy nem egy irodában dolgoznánk, még beleférne, ha megharagudna rám; de mivel nekünk sok munka során együtt kell dolgoznunk ezért nem lehetünk haragban. Jó megvannak az olyanok, hogy x-nek y annyira nem szimpi, de van különbség aközött, hogy valaki valakinek nem szimpi meg valaki valakit besértett ha a közös munkáról van szó.


(Ha valaki valakinek nem szimpi képesek együtt elvégezni a munkát jó eredménnyel, de ha egy sértettnek kell a sértőjével együtt elvégezni a munkát az a végeredményre is kihat.)


Jó, nem akarok mindenkibe szerelmesnek lenni, meg nem akarom, hogy imádjanak, de azért szeretnék olyan környezetben dolgozni, ahol nem lenne kellemetlen a csapatmunka.


Goldmund73, én nő vagyok és ő férfi

2017. jan. 30. 20:54
 15/17 anonim ***** válasza:

Sejtettem. ;-)

Így teljesen egyértelmű, hogy járni akar veled.

Ha te ezt nem akarod, akkor egyszer őszintén mondj neki valami ilyesmit:

"Figyelj, attól tartok félreértjük egymást. Én kedvellek, mint embert, mint kollégát, de semmi több. Nem szeretnék kapcsolatot veled."


Még lehet, hogy ezt is nehezen veszi tudomásul, mert hiába tudja az ember a fejével, hogy nincs értelme, ha a szíve mást diktál...

2017. jan. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
"Ne haragudj, nincs kedvem beszélgetni" - és még mielőtt levegőt tudna venni az illető, bedugom a fülhallgatóm, és elsétálok.
2017. jan. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem volt több ilyen kollégám is. Én csak simán nem beszéltem velük. Volt olyan, akivel szemben azt is megengedtem magamnak, hogy egyszerűen nem válaszoltam a kérdéseire. A totális közöny általában hatni szokott. De nekem az egész személyiségem olyan, hogy lerí rólam, én csak azzal beszélgetek, akivel én akarok.
2017. febr. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!